Достигнувањата

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search


Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
عربيIcon-Arabic.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
EestiIcon-Estonia.png
فارسیIcon-Iran2.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
ქართულიIcon-Georgia.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
LatviešuIcon-Latvia.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
SvenskaIcon-Sweden.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


  • Достигнувањата се претставени како икони во профилот на граѓанинот.
  • Достигнувањата можат да се остварат повеќе од еднаш, доколку потребните услови се исполнат повеќе пати. Овие повеќекратни остварувања се означени со бројката на самиот трофеј (Trophynumber.png).
  • Кога ќе остварите Достигнување, добивате 5 парчиња Злато Icon-gold.gif (исклучок се Достигнувањата Херој на Битката за дивизиите 1, 2 и 3).
  • Доколку граѓанин што сте го поканиле оствари Достигнување, тогаш вие ќе добиете награда во износ од 10% од неговата/нејзината награда. Оваа сума не се одзима од првичната сума на граѓанинот.


Кога некое Достигнување е остварено, се појавува известување.
Icon achievement Hard Worker on.gif Вреден Работник: Граѓанинот има работено 30 дена. (*1)
Icon achievement Congress Member on.gif Член на Конгресот: Граѓанинот бил избран за Конгресмен.
Icon achievement Country President on.gif Претседател на Државата: Граѓанинот бил избран за Претседател на Државата.
Icon achievement Media Mogul on.gif Медиумски Могул: Граѓанинот има добиено 1000 претплати на неговиот/нејзиниот весник.
Icon achievement Battle Hero on.gif Херој на Битката: Граѓанинот нанел најголема штета за неговата/нејзината страна во една битка.
Icon achievement Campaign Hero on.gif Херој на Кампањата: Граѓанинот нанел најголема штета за неговата/нејзината страна во целата кампања.
Icon achievement Resistance Hero on.gif Херој на Отпорот: Граѓанинот поддржал востание кое успешно ослободило регион.
Icon achievement Super Soldier on.gif Супер Војник: Граѓанинот ја зголемил својата сила за 250 поени.
Icon achievement Society Builder on.gif Градител на Општеството: Граѓанинот поканил 10 луѓе кои оствариле десетто ниво 10.
Icon achievement Mercenary on.gif Платеник: Граѓанинот поразил 25 непријатели за 50 различни држави. (*2)
Icon achievement Top Fighter on.gif Врвен Борец: Граѓанинот бил рангиран во листата „Топ 100 најголема дневна штета нанесена“ 30 пати.
Icon achievement True Patriot on.gif Вистински Патриот: Граѓанинот нанел одредена количина на штета додека се борел за неговата/нејзината матична држава.


Ambasmedal.jpg eRepublik Амбасадор - Специјална ознака која го означува амбасадорскиот статус на граѓанинот.
Icon game moderator 1.png Icon game moderator 2.png Icon game moderator 3.png Модератор на Играта - Специјална ознака која се доделува на модераторите на играта.
Icon elite citizen.png eRepublik Елитен Граѓанин - Ознака која се доделува откако граѓанинот ќе го достигне стотото ниво и ќе ја заврши специјалната мисија.


Референци

(*1) Претходно, достигнувањето Вреден Работник се доделуваше по 30 дена непрекинато работење.

(*2) Граѓанинот одбира за кои 50 држави сака да се бори.

See also

Achievements

Freedom fighterHard workerCongress memberCountry PresidentMedia mogulBattle heroSky heroCampaign heroResistance heroSuper soldierSociety builderMercenaryTop aviatorTop fighterTrue patriotPrestige hunter