Change language/Македонски

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
عربيIcon-Arabic.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
ČeskoslovenštinaIcon-Czechoslovak.png
فارسیIcon-Iran2.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


eRepublik е преведен во повеќе јазици. Моменталните јазици на кои што можете да играте се:

Овој селектор може да се најде на почетната страна
 • Flag-UK.jpg Англиски
 • Flag-Albania.jpg Албански
 • Flag-Egypt.jpg Арапски
 • Flag-Bulgaria.jpg Бугарски
 • Flag-Brazil.jpg Бразилски
 • Flag-Croatia.jpg Хрватски
 • Flag-France.jpg Француски
 • Flag-Germany.jpg Германски
 • Flag-Greece.jpg Грчки
 • Flag-Republic of Macedonia (FYROM).jpg Македонски
 • Flag-Poland.jpg Полски
 • Flag-Portugal.jpg Португалски
 • Flag-Romania.jpg Романски
 • Flag-Russia.jpg Руски
 • Flag-Serbia.jpg Српски
 • Flag-Slovenia.jpg Словенски
 • Flag-Spain.jpg Шпански
 • Flag-Turkey.jpg Турски
 • Flag-Ukraine.jpg Украински


За да го смените вашиот јазик

 1. Одете на http://www.erepublik.com/en
 2. Изберете го знаменцето од јазикот во кој што сакате да ја играте играта
 3. Внесете го вашето корисничко име и лозника
 4. Логирајте се!

Ако си вклучен:

Погледнете исто така