GROM/Polski

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
PolskiIcon-Poland.png


GROM

GROM.jpg

'DUTY!
HONOR!
COUNTRY!'

General Information
Country Flag-Poland.jpg Poland
Region Little Poland
Colors Red - White background
Structure
Total Soldiers 1458
Commanded by Kherehabath

GROM

Założyciel z czołgiem Q5
GROM od początku był w pełni profesjonalną formacją. Jest to pierwsza Icon-Poland.png polska jednostka, która została zorganizowana na wzór hiszpańskich i rumuńskich jednostek.

Założycielami są BuzzY i crc, formalnie GROM powstał 23 stycznia 2009. Jego członkowie i dowódcy brali udział w wielu akcjach pTO i apTO, większość z nich sami organizowali lub pomagali w organizacji. Ta najstarsza grupa bojowa do dzisiaj zrzesza wiele tanków i sławnych postaci. Aktualnym dowódcą jest Kherehabath. GROM pracował z krajami, które należą do ONE lub są przyjaźnie nastawione do ONE.

Pierwszy avatar GROM-u
Poprzedni avatar

Historia

v1

Historia GROMu rozpoczęła się w styczniu 2009 roku, podczas gdy w Wojsku Polskim (w tamtych czasach jedyna grupa bojowa) zaczęło się dziać źle. Głupie rozkazy, niezdecydowanie i w ogóle syf. Wtedy też crc i BuzzY gadali na prv, że trzeba coś z tym zrobić. I tak oto jakoś wyszło, że wpadli na pomysł założenia pierwszej, w pełni prywatnej grupy wojskowej w ePolsce. Nazwa przyszła założycielom na myśl praktycznie od razu - GROM. Wtedy założyli kanał IRC, który służy do dzisiaj.
Powoli zaczęli werbować skład. W rzeczywistości Wojsko Polskie zaczęło pogrążać się jeszcze bardziej, gdyż ludzie zaczęli z niego odchodzić i dołączali do nas. Wtedy też zaczął się ogólny spam, że GROM niszczy Wojsko Polskie podbierając ludzi, działa na szkodę kraju itd, co było oczywiście nieprawdą.


Lista pierwszego składu GROM-u

Lp Avatar Citizen
1. GROM1.jpg badenov
2. GROM1.jpg BuzzY
3. GROM1.jpg carbon
4. GROM1.jpg crc
5. GROM1.jpg Expro
6. GROM1.jpg HeadCutter
7. GROM1.jpg kaproo
8. GROM1.jpg Lynxu
9. GROM1.jpg Mariss
10. GROM1.jpg Mati
11. GROM1.jpg Ragnar
12. GROM1.jpg shadow
13. GROM1.jpg Torrac
14. GROM1.jpg Wieloryb
15. GROM1.jpg wujek

Zostało założone forum, które to stopniowo się rozwijało. Na początku istnienia GROMu, nie mieli jeszcze opracowanego żadnego planu co do zdobywania funduszy itp, więc każdy bił 'za swoje'. Po kilku dniach jednak z prywatnych pieniędzy założona została pierwsza firma GROMu. Powolutku zaczęli jakoś funkcjonować, a w międzyczasie 'grono' żołnierzy poszerzało się o coraz to nowe osoby.
Gdy do gry zostało wprowadzone kilka nowych państw, w tym Icon-Singapore.png Singapur, postanowili, że spróbują swoich sił i zrobili pTO, dla pieniędzy. Biorąc pod uwagę liczbę osób w GROM-ie w tymże okresie, wynik był naprawdę dobry. Co prawda nie wygrali (Rumuni mieli za dużo multikont), ale była to dosyć ciekawa przygoda.
Dostali ofertę i postanowili z niej skorzystać. Dlaczego? Przez spięcia na linii GROM - RZĄD i miedzy innymi brak bitw z rdzennych ePolski. Mianowicie, przenieśli się do eRumunii, gdzie przez jakiś czas byli podporządkowani ichniejszemu rządowi. W międzyczasie założyli nowe firmy w eRumunii, ze względu na to, że posiadali region high iron. Wtedy też ePolska, zadeklarowała, że będą regularne bitwy i niedługo po tym zaatakowała Niemcy. Z tego też powodu wrócili do kraju. Dodatkową przyczyną był fakt, że PEACE zaczął klonować broń Q5 i gold na ogromną skalę, i dzięki temu zaczęli wygrywać bitwy. Rząd eRumunii zaprzestał prób walki.

W październiku wyjechali do Icon-Peru.png Peru, a w czerwcu do Icon-France.png Francji.
Przez cały czas dumnie reprezentowali polska na arenie międzynarodowej. Wielokrotnie decydowali o losach bitew, przez co stali się jedną z najbardziej znanych prywatnych grup wojskowych w eRepublik.

Pod koniec v1 do GROMu należało 93 żołnierzy. Średnia siła wynosiła 27.8, a najsilniejszym graczem był carbon - 44.92 siły.

v2

Rising zdziesiątkował cały eRep. Wiele grup bojowych upadło. Mnóstwo ludzi odeszło z eRepublik. W GROMie przy grze zostało 3 lub 4 dowódców- Herubin, Kapitan Tsubasa, Syrkius oraz wujek. Na zbiórkach pojawiało się około 10 żołnierzy, a mimo to GROM pozostał jedną z najbardziej aktywnych i najsilniejszych GB na eświecie. Jako, że POG przestał być aktywny do zakończenia wakacji to GROM zaczął rywalizować z Wojskiem Polskim. Podczas v2 GROM kilkukrotnie brał udział w bitwach, w których bezpośredni udział brała eŁotwa. Właśnie podczas jednej z tych bitw znany tank LK777 miał swój chrzest bojowy w barwach GROMu. Na szczęście v2 nie trwało długo...

v1.5

Horthy Renegats

Horthy Renegats został założony przez aViego jako oddział zrzeszający głównie ePolaków, który był pododdziałem Horthy i bił razem z nimi eRumunów. Był nieformalnym pododdziałem GROMu, jednak należeli do niego również członkowie innych PGB. Był to kolejny krok GROMu przeciwko eRumunii, a także polepszał aktualne stosunki eWęgier z GROMem. Dowódcami ze strony ePL był aVie wraz z Syrkiusem.

pTO

GROM i jego członkowie brali udział, i zorganizowali (lub pomagali organizować) wiele akcji pTO.

Lista:

 • eSingapur Flag-Singapore.jpg

Status: Nieudane

 • eWłochy Flag-Italy.jpg

Status: Udane

 • ePeru Flag-Peru.jpg

Status: Udane

 • eFrancja Flag-France.jpg

Status: Nieudane

 • eRosja Flag-Russia.jpg

Status: Nieudane

 • eBiałoruś Flag-Belarus.jpg

Status: Udane

Opisy:

 • eSingapur Flag-Singapore.jpg

Przeciwnikami GROMowców byli eRumuni. Mieli wtedy 225 głosów, był to dobry wynik jak na liczbę graczy eRepublik i liczbę żołnierzy GROM-u. Próba przejęcia tego kraju zakończyła się porażką.

 • eWłochy Flag-Italy.jpg

Na prośbę eChorwatów GROM zorganizował około 100 głosów. pTO się udało[1].

 • ePeru Flag-Peru.jpg
Peru

Po dodaniu ePeru do gry, postanowili założyć tam bazę wypadową grupy. Dlaczego? ePeru posiadało dużo high regionów - grain, iron i wood. Wylecieli tam razem z PMTF-em i grupą polskich obywateli, którzy chcieli stworzyć coś nowego i odpocząć od polskiej polityki. Później dołączył do nich POW. W listopadzie ePeru zostało skasowane przez eArgentynę i eBrazylię. Pod koniec listopada i w grudniu GROM-owcy rozpoczęli razem z innymi grupami bojowymi akcję odbicia ePeru. Co ciekawe, hiszpańscy żołnierze bili razem z tankami PEACE'u przeciwko ePeru. Na RW przylecieli Chorwaci, Rumuni i Grecy, a także wiele (prawdopodobnie wszystkie) prywatnych grup bojowych z ePL! Wkrótce po tych wydarzeniach kadencja Bart Webovsky'iego się skończyła i prezydentem został Cerber. Za jego kadencji ePeru zostało oficjalnie kolonią ePolski i było pod jej ochroną.
Gdy eHiszpania zaczęła walczyć z eFrancją carbon i Sadix...pokarali Hiszpanów. Jak? W jednej bitwie zaczęli tankować przeciwko nim.
Po całej akcji, gdy już ePeru zostało wyzwolone i stało się kolonią ePolski rozkwitło...Ale to inna historia. GROM zostawił ePeru całkowicie w czerwcu.
Statystyki z obrony ePeru
Statystyki z odbijania ePeru
Oświadczenie Sadixa

ePeru HQ - GROM
Członkami ePeru HQ ze strony GROM-u były takie osoby jak: Garbarek, Growin, Herubin, Kapitan Tsubasa, mln81, Syrkius i wujek.


 • eFrancja Flag-France.jpg

Przenieśli się tam tuz po opuszczeniu ePeru. Początek akcji to był czerwiec-lipiec. Bana początku akcja dowodził Herubin i pomagał mu Loozak II. Później pomagał im Syrkius, Loozak II odszedł z gry i jego miejsce zajął Bubasny. Herubin zdobył obywatelstwa francuskie od Polaka, który mieszkał we Francji. Wysyłali tam GROM-owców po obywatelstwa i znajomych. Po wprowadzeniu v2 wiele voterów pro-EDEN odeszło z gry i pTO eFrancji upadło. W tym pTO pomagali GROM-owi Hiszpanie i Francuzi, którzy byli nastawieni Podczas pTO i po nim GROM został celem francuskich trolli. Utworzyli "francuski GROM".


GROM-owe ruboty

 • eRosja Flag-Russia.jpg

Operacja nazywała się "Złoty Huzar". Chętni GROM-owcy "zamaskowali się" i dzięki jednemu kongresmenowi dostali obywatelstwa. Gdy już mieli sporo głosów to EDEN zaczął podbijać Icon-Russia.png Rosję, później EDEN nie dopuścił do odbicia regionów przez Phoenix przed 25. Niestety, po 25 eRosja odzyskała niepodległość i obywatelstwa zaczęły być rozdawane automatycznie. EDEN i Phoenix wysłali voterów, pTO się nie udało.


Komunikacja

Icon - Forums.png Forum
Icon - Chat.png CHAT:
Kanał link
Serwer: irc.quakenet.org
Kanał: #askgrom
Icon - Chat.png CHAT:
Kanał link
Serwer: irc.rizon.net
Kanał: #GROM.public
Icon-media-Newspaper subscriptions.png GROM newspaper

Hala chwały

Statystyki z Rising
Statystyki z drugich urodzin GROM-u
GROM vs Rumunia


Galeria avatarów

Avatary GROM-u.