Minimum wage/Shqip

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran2.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png
Kongresmenet mund të ndryshojn pagat minimale

Icon wage.gif Paga minimale është paga më e ulët se çdo orë menaxher i përgjithshëm i një kompanie mund të paguajnë punonjësit e tyre.

Ndryshimet në paga minimale janë propozuar nga kongresmenët vendeve individuale dhe janë votuar nga kongresi dhe presidentit.Paga minimale më të ulët loja do të lejojë monedhën është 0.10 qytetar.