Portal:Main Page/Current event/Shqip

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БеларускаяIcon-Belarus.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
ქართულიIcon-Georgia.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
日本語Icon-Japan.png
한글Icon-South Korea.png
LatviešuIcon-Latvia.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
SvenskaIcon-Sweden.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png
Lufta e Pestë Botërore është një luftë inter-kontinentale e tanishme e cila ka filluar në mars të vitit 2011. Edhe pse shumë shtete kan marrë pjesë në konfliktet e lidhura, ndërluftuesit primar kanë qenë të gjithë anëtar të 3 aleancave aktive,e keto jane Terra, ONE, dhe EDEN.

Lufta,gjerë më sot,ishte kompozuar fillimisht në Evropë,Amerikë Veriore dhe Amerikë Jugore, edhe pse shumë shtete në gjithë botën kanë marr pjesë me Pakte të mbrojtjes reciproke dhe aleatët e lidhur. (Më shumë...)