Rising:Main Page/Polski

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БеларускаяIcon-Belarus.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran2.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
ქართულიIcon-Georgia.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
日本語Icon-Japan.png
한글Icon-South Korea.png
LatviešuIcon-Latvia.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png

Erepublik wiki polska portal.jpg

Kliknij którąkolwiek z kategorii, aby dowiedzieć się co nieco o eRepublik. Alfabetyczny spis wszystkich artykułów w naszym języku znajdziesz tutaj.
Jeśli masz smykałkę do tłumaczenia lub pomysły na nowe artykuły - czuj się upoważniony do rozwijania polskiej eWiki. Oczywiście, z umiarem ;-)
Obecnie w tej wiki mamy 22,890 artykułów.    
Nowinki
Latest News
   
Czy wiesz że...
...BuzzY był pierwszym prezydentem ePolski wybranym w demokratycznych wyborach?
   
Wybrany artykuł
Punkty doświadczenia reprezentują poziom wiedzy jaką osiągnął obywatel w eRepublik. Punkty doświadczenia pomogą Ci odblokować takie funkcje jak startowanie do wyborów. Jeśli nie masz odpowiedniej liczby punktów doświadczenia, zostaniesz poinformowany o ilości której potrzebujesz.

Czytaj więcej...

   
Wybrana biografia
Citizen1765116 v2.jpg
StrozeR - Gracz urodzony w 631 dniu Erepublik. Dołączył do świata Erepublik w czasach rządów prezydenta Andrewa6w6 . Pierwsze miesiące gry StrozeRa polegały na prowadzeniu swoich firm. W tamtym czasie we współpracy z BuzzY'm udało mu się sprawić serwer CS 1.6 dla Polskiego Centrum Erepublik (PCE), którego później został administratorem.

W lutym StrozeR po raz pierwszy otrzymał rządowe stanowisko. Była to posada vice-Ministra Obrony Narodowej (vMON) podczas kadencji smrtana . Jeszcze w tym samym miesiącu w związku z rezygnacją ówczesnego Ministra Obrony Narodowej (MON) zaczął piastować to stanowisko. Kolejne dwa miesiące to kontynuacja zarządzania Ministerstwem Obrony Narodowej, kolejno w rządach Cerbera , adiosa_pl, a po odwołaniu tego drugiego także w rządzie Kernela_PL.

Przełomowym momentem w eŻyciu StrozeRa był start w majowych wyborach prezydenckich. Start udany, gdyż uzyskał on poparcie ponad połowy głosujących. To wydarzenia pozwoliło na objęcie przez StrozeRa najważniejszej funkcji w Polsce. W czasie jego kadencji rozpoczęto m.in program 'Budujmy ePolskę' mający na celu wyposażanie ważnych regionów w systemy obronne i szpitale, oraz projekt Polskich Sił Zbrojnych (PSZ). Ważnym aspektem tej kadencji był fakt zajmowania norweskich i szwedzkich terenów. Umożliwiło to w przyszłości do rozpoczęcia wędrówki do amerykańskich regionów przygotowanych pod wynajem.


Autor tekstu: loewnau - Czytaj więcej...

   
Wybrana grafika
Icon-Ireland.png
Irish Ball Flag

Made by Martin23230.
 


Menu Rising

Homepage · Rynek · Reguły · Historia · Społeczeństwo 
Do czytelników
Wiki eRepublik została stworzona i jest administrowana przez użytkowników dla użytkowników. Obywatele tacy jak Ty mogą zrobić wszystko w tej Wiki, z wyjątkiem paru rzeczy, które jednak na pewno będziesz mógł robić później, o ile wciąż będziesz nimi zainteresowany. Podobnie jak wszystkie encyklopedie, Wiki bazuje na neutralnych i rzeczowych informacjach. Nie jest to miejsce dla wojen między użytkownikami tudzież nieobiektywnych artykułów .