Twinking/Polski

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
PolskiIcon-Poland.png


Oszczędzanie doświadczenia (lub oszczędzanie expa) to termin bardzo ściśle związany z podziałem na Dywizje.

Oszczędzanie expa polega na ograniczaniu zdobywanego doświadczenia do minimum, w celu przedłużenia pobytu w niskiej dywizji. Dłuższy pobyt w niskich dywizjach ma na celu zwiększenie szansy na zdobycie medalu Bohatera Bitwy. Wpływa to także na wzrost znaczenia gracza jeżeli chodzi o wpływ na losy bitew.

Ponieważ większość punktów doświadczenia bierze się z walki (za wyjątkiem Walk Partyzanckich, jednak, aby wziąć w nich udział należy uprzednio pokonać pięciu przeciwników w regularnej walce), dlatego należy ją ograniczyć do minimum. Zaleca się walczyć dopiero od pewnego progu siły, np. walcząc o medal Bohatera Bitwy lub walcząc o ważne z strategicznego punktu regiony, np. regiony posiadające surowce mające znaczenie dla gospodarki państwa.

Walcząc o medal Bohatera Bitwy należy się upewnić czy nie zużywamy zbyt dużej liczby doświadczenia (im mniej uderzeń wykonamy by zdobyć medal później zdobędziemy kolejne poziomy, a więc będziemy mogli wbić więcej medali Bohatera Bitwy w danej dywizji). Podczas “polowania” na ten medal zaleca się korzystanie z Walk Powstańczych za każdym razem kiedy to tylko możliwe - nawet jak przegrasz stracisz 100 życia i zadasz obrażenia równe 10 uderzeniom z broni jakości Q7 (a nie dostaniesz doświadczenia, nie zużyjesz czołgów). Do zdobywania medali Bohatera Bitwy przydatne również bywają rakiety.

Walcząc w ważnych bitwach należy po pierwsze upewnić się czy są one “naprawdę ważne”. Wiele bitew jest bitwami typu ping-pong, które nie mają większego znaczenia. Po drugie: należy sprawdzić czy nasza dywizja będzie w ogóle miała wpływ na daną bitwę - bicie pierwszej dywizji nic nie da przy stanie bitwy 10:81. Po trzecie: należy znaleźć odpowiednie rozkazy (np przez shouty prezydenta, itd.), oraz upewnić się czy będzie się miało siłę przebicia (najprościej to zrobić spotykając się z innymi młodymi graczami na kanale IRC lub kontaktując się z kimś z Ministerstwa Obrony Narodowej). Wkraczamy więc dopiero jak wszystkie te warunki są spełnione - bitwa jest naprawdę ważna, nasza dywizja będzie miała wpływ na przebieg danej bitwy oraz ostatecznie, gdy poziom "murku" bitwy jest możliwy do przebicia (niezorganizowane walenie głową w mur podczas gdy stan minibitwy wynosi 10% do 90% nie ma żadnego sensu).

Bitwa może być ważna ze względów strategicznych z następujących powodów:

  • Utrata lub zajęcie danego regionu ma wpływ na poziom surowców danego kraju,
  • Walka o ostatni region w dniu wyborów (podczas gdy państwo nie istnieje 23-25 dnia danego miesiąca nie posiada ono kongresu i nie może wystawiać niektórych ustaw),
  • Region jest bazą wypadową danego kraju (np. jedynym polskim regionem w Azji, a ponowne dotarcie w tamte rejony zajęłoby dużo czasu).