Воена листа

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran2.png
FrançaisIcon-France.png
ქართულიIcon-Georgia.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png

Оваа страна е за воениот модул на играта. За историска листа на војни кои се случиле во еРепублик види Category: Wars

Воена листа (War list) е третата опција на главното мени. Кликнете "Војни (Wars)" за да ги видите активните војни.


Војните за прв пат беа претставени во eRepublik Rising на ден 792 и го замени претходниот модул кој се користеше во Верзија 1. Војните одлучуваат која држава ќе го контролира регионот.

Интерфејс

Int.jpg

Интерфејсот на војната е многу едноставен. На првата линија има три икони. Кликнете на една од нив за да го прилагодите филтерот за пребарување.

Икона Опис
All wars.gif Кликнете на сликата за да видите паѓачко мени каде што може да одберете тип на војна.
War active.gif Кликнете тука за да видите паѓачко мени каде што можете да го одберете статус на војна.
Icon allcountries.gif Кликнете тука за да видите паѓачко мени каде што можете да ја одберете локацијата на војната.

Потоа на левата страна на секој ред ќе се појави знаме на државата што напаѓа и под знамето паѓачко мени кое ги покажува нејзините сојузници. Во центарот можете да видите копче за детали. Под него можете да видите колку активни битки има во војната. Потоа на десната страна на секој ред можете да видите знаме на државата што се брани и под знамето има паѓачко мени кое ги покажува нејзините сојузници.

Војни

Линкови