покер

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran2.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
SvenskaIcon-Sweden.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png
edit

Exclamation.png Feature Removed

This feature has been removed from the game.И покрај тоа што кандидатите за конгрес станале конгресмени со најголем број гласови (тие над зелената линија), останатите кандидати со помал број гласови (Wild card) истотака стануваат конгресмени. Можете да го видите бројот на кандидатите со Покер-карта (Wild Cards) стануваат конгресмени истотака. Можете да го видите бројот на покер-карти (Wildcard) кои се поделени со тоа која држава колку региони има, во следната слика:

Резултати од конгресменските избори