staruszek

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
PolskiIcon-Poland.pngstaruszek

279 Message  · Wiki

Citizen1441813.jpg
eRepublik Elite Citizen
Społeczność
Nationality Flag-Poland.jpg eRepublikan
National rank 37
Date of birth 25 Apr 2009
Residence Gdansk
Sex Male
Partie polityczne Narodowa Demokracja
Gazeta Zamordyzm
Polityka
Congress member of Poland
President of Poland
6 Oct 2011 – 5 Nov 2011
Served under Narodowa Demokracja
Preceded by Wieloryb
Succeeded by Maniek M
President of Germany
17 Jan 2012 – 5 Feb 2012
Preceded by Jagdinstinkt
Succeeded by Gregus Hedvik
Militaria
Jednostki Wojskowe Husaria
Regiment Regiment 13
Position Captain
Rank Icon rank Titan***.png Titan***
Aircraft rank Chief master sergeant 0.png Chief Master Sergeant

Staruszek urodził się 522 dnia Nowego Świata. Od początku aktywnej gry związał się z Wojskiem Polskim. Wielokrotnie zajmował stanowiska w Ministerstwie Obrony Narodowej. Był członkiem rady zakładającej sojusz ONE oraz piastował stanowisko Dowódcy Wojskowego w sojuszu ONE. Wielokrotny doradca prezydencki. Obecny prezydent polski.

Działalność w Wojsku Polskim

Od początku aktywnej gry związał się z Wojskiem Polskim, a było to 12 lutego 2010 roku. Rozpoczynał będąc szarym żołnierzem, powoli pnąc się w hierarchii wojskowej. Był dowódcą oddziału, członkiem zarządu oraz głównodowodzącym. Obecnie jest doradcą.

Polityka

W politykę nigdy się nie bawił, zrażony historiami o farmach multi, będących na porządku dziennym w walce politycznej. Starał się zawsze stać z boku. Pozwoliło mu to podczas piastowania poszczególnych funkcji rządowych na uniknięcie niepotrzebnych nacisków politycznych. Jeden jedyny raz startował i dostał się do naszego kongresu, gdzie z powodzeniem wypełnił swój obowiązek wobec narodu.

Działalność rządowa

Jego kariera rządowa bierze swe początki za czasów Prezydenta zuchy. Wtedy to został vMON-em i funkcję te pełniłem w rządach Requela i Ariakisa. Za rządów StrozeR-a pełnił na początku wspólnie z kbss, a potem samodzielnie, funkcję Ministra Obrony Narodowej. Wtedy to Polska po raz pierwszy dorobiła się kompletu surowców wymazując Francję z mapy świata. Następnie usunął się trochę na bok, jednak nadal albo doradzał ówczesnym prezydentom albo też w trakcie kadencji zastępowałem mniej doświadczonych kolegów na stanowisku Ministra Obrony Narodowej. Zwieńczeniem kariery wojskowej, był wybór na Military Commander sojuszu ONE. Był również doradcą Prezydenta smrtana oraz Pani Prezydent Wieloryb.

Prezydencja

W październiku 2011 roku wystartował, listy Narodowej Demokracji w wyborach na prezydenta Polski. Wygrał je uzyskując poparcie 41.35% Polaków. Głównym kontrkandydatem był startujący z PPP PrismTank. Pierwszym krokiem nowego prezydenta było zapewnienie Polsce dostępu do gumy. W tym samym czasie Serbia sukcesywnie zajmowała tereny Chorwacji, która to wraz z USA zajmowała Hiszpanię. 26 października Polska zajęła ostatni region Francji. Polska wraz z sojusznikami przeszła do kontrofensywy na USA. Na koniec kadencji, Polska posiadała 12 regionów rdzennych USA a Serbia 9. Za prezydentury Staruszka została również podpisana ugoda z Niemcami. Na jej podstawie oddaliśmy Niemcom Turingię, Saxony-Anhalt oraz później Brandeburg i Berlin. W umowie tej Niemcy zobowiązały się nie wypowiadać wojny Polsce oraz nie wspierać powstań na terenie Polski. Dzięki temu traktatowi Polska nie musiała zmagać się ze wzmożoną aktywnością obcych wojsk w powstaniach na terenach rdzennie Niemieckich przed wyborami kongresowymi, co miało miejsce w poprzednich miesiącach. Chęć podpisania takiego traktatu wyraziła również Francja, jednak z uwagi na koniec kadencji, negocjacje oraz podpisanie go zostały przeniesione na nowy rząd.

Odznaczenia

Icon achievement freedomfighter on.gif
Freedom Fighter (x283)
Icon achievement hardworker on.gif
Hard Worker (x88)
Icon achievement congressman on.gif
Congress Member (x6)
Icon achievement president on.gif
Country President (x2)
Icon achievement mediamogul on.gif
Media Mogul (x2)
Icon achievement battlehero on.gif
Battle Hero (x605)
Icon achievement skyhero on.gif
Sky Hero (x4)
Icon achievement campaignhero on.gif
Campaign Hero (x55)
Icon achievement resistance on.gif
Resistance Hero (x55)
Icon achievement supersoldier on.gif
Super Soldier (x749)
Icon achievement society builder on.gif
Society Builder (x1)
Icon achievement mercenary on.gif
Mercenary (x57)
Icon achievement top fighter on.gif
Top Fighter (x1)
Icon achievement truepatriot on.gif
True Patriot (x743)
Icon achievement prestigehunter off.gif
Prestige Hunter (x0)
Icon achievement ONE on.gif
ONE soldier* (x1)
Citizen of Poland