History of Hungary/Magyar

From eRepublik Official Wiki
< History of Hungary
Revision as of 11:09, 16 May 2012 by Ipath (Talk | contribs) (Harmadik rész - A PTO-k korszaka)

Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
MagyarIcon-Hungary.png


Történelmi előadások a chates egyetemen

Első rész - A kezdetek

Az eRepublik indulásától a román megszállásig


Az eRepublik 2007. november 20-án indult el, 43 országgal, köztük Magyarországgal, és cca. 200 meghívott felhasználóval világszerte. Ezután 2008 januárjáig nem sokat lehet tudni a történtekről, csak szájhagyomány őrzi, hogy francia és román kalandorok éltek az országban, és ellopták az állam vagyonát.

2008 januárjában a pápai Türr István gimnázium tanulói fedezték fel a játékot, és adták az első, immáron magyar lakosságot, és elnököt. Az első feljegyzett elnök, Imre Barbarossza is közülük került ki, és a MNP (mai SZP) színeiben februárban és márciusban győzött, és próbálta meg a semmiből megalkotni az országot. A méretek érzékeltetésére: Magyarország lakossága ekkor 72 fő, amiből 46 aktív - a kor legerősebb állama Svédország, a maga cca. 2800 fős lakosságával.

Ekkor alakul meg a 2. párt, az MDMP (a mai KARD őse), a Nemzeti Kincstár, és az államszervezet első, kezdetleges formációi is. A külügyminiszter Haglee, aki megpróbál a környező országokkal diplomáciai viszonyt létesíteni, és felkészülni az áprilisban induló háborús modulra. A kor nemzetközi diplomáciája a formálódó szövetségek körül mozognak; míg Európában az Északi és a Mediterrán szövetségek, addig Ázsiában a FIST alakul meg ekkor. A Mediterrán Szövetség, amelyhez eMo. is húz ekkor még Romániát is magába foglalja - Haglee őket hívja a mérleg nyelvének a kettő között - később ők az Északi Szövetséghez, az ATLANTIS, majd a mai EDEN elődjéhez csatlakoznak.


2008 áprilisában az MDMP színeiben Prinz Eugen lesz az elnök, és a legfontosabb feladata a gazdaság felélénkítése, ami ekkor még mindig gyerekcipőben jár. A lakosság eléri a 200 főt, amivel még mindig gyenge államnak számítunk a régióban. Ekkor alapítja meg Haglee az első bankot, és próbál hiteleket adni a cégek indításához.

Április 9-én indul el a háborús modul, és ez Magyarországon is élénk érdeklődést vált ki - a Felvidékre vetettünk szemet akkor, akik még nálunk is gyengébbek voltak. Azonban mielőtt mi léptünk volna, a szlovákok megtámadták a cseheket, de azok pakisztáni segítséggel nemcsak megvédték magukat, de elfoglalták a teljes Szlovákiát is.

Magyarország számára, mind a román fenyegetettség (amikor átléptek az ÉSZ-be), mind a Felvidék jövőbeni megszerzése miatt fontossá válik, hogy része legyen a Mediterrán Szövetségnek és a tárgyalások eredményeként májusban annak tagjává is válik. Májusban ismét Prinz Eugen az elnök, ekkor alakul meg a MRP (későbbi Corvin Párt) és az MHP is, valamint a MNP (későbbi PPL) is.


Nemzetközi kitekintés: 2008 április végén-május elején zajlik le az, amit valójában I. vh.-nak nevezhetnénk; az északi országok, Norvégia, és Svédország hódításai. 2008. április 18-21. Norvégia lerohanja és magába olvasztja Finnországot. 2008. április 21-23 Svédország megtámadja és elfoglalja Dániát 2008. május 1-6. Svédország lerohanja Németországot, és egyetlen tartományon kívül összes területét elfoglalja Norvégia ugyanezekben a napokban elfoglalja az ekkor kommunizmussal próbálkozó, de ebben kudarcot valló Oroszország területeit 2008. május 11-13. Franciaország szövetségesei támogatásával lerohanja Svájcot 2008. május 27- június 6. Németország megtámadja és annektálja Lengyelországot


Eközben Mo-on a vita Csehország megtámadásáról szól; tartanak az ez esetben szomszéddá váló Svédországtól is, és az addig semleges Románia átállásától is. ArCrimson hadügyminiszter ekkor hozza létre a Magyar Hadserget és az elit alakulatot, a Szent László hadosztályt. A hadseregbe való belépéshez ekkor 2.5-ös erő volt szükséges, az elithez pedig min. 4-es erő kellett. A lakosság száma ebben az időszakban 400 főre saccolható.

2008 júniusában ArCrimson lesz az elnök, és hosszú hónapok tervezését és politikai vitáit követően június 6-án a magyar hadsereg lerohanják a Felvidéket. A cseh elnök, Yugi inaktív, az országot Vaclav vezeti, aki az időt próbálja húzni, amíg az Északi Szövetséggel egyezkedik támogatásért. Hivatalos támogatás nem jön, azonban az amerikai, svéd és román alakulatok segítik a cseh erőket, és átmenetileg Budapest is cseh kézre kerül, mielőtt a MSZ erői Mo-ra jönnének. Ekkor visszafoglaljuk Bp-t, majd Pozsony, Nyitra és végül az egész Felvidék magyar kézre kerül. Június 23-án a két fél aláírja a békeszerződést, és ezzel a csehek megússzák, hogy eredeti régiót veszítsenek. Románia ebben az időszakban Ukrajnával és Törökországgal áll háborúban, és nem avatkozik be hivatalosan a magyar-cseh konfliktusba. A háborút követően megkezdődik gazdaság újjáépítése és a sereg átszervezése. A lakosság mintegy 600 fő, de egyre több az inaktív.


2008. július Haglee az elnök, MHP-PPL-MRP koalícióban - ez az első koalíció Mo-n. Haglee a korai időszak egyik legaktívabb figurája, és ezt elnökként is bizonyítja; megreformálja az állam szervezetét, létrejön a Gazdasági és Munkaügyi Minisztérium, a Hadügyminisztérium (élén Toth 'Tilde' Tamással) és a Külügyminisztérium. Ezeken kívül feláll az Elnöki Hivatal, valamint elnöki tanácsadó posztokat is létrehoznak, hogy az öregebb, sokat látott játékosok segíthessék az elnök munkáját

A külpolitika középpontjában a hónap elején még mindig a cseh kérdés áll, mivel az elnöki székbe került Vaclav felbontja az országunkkal kötött MPP-t és erős magyarellenes politikát folytat. Július 10-én Kroovy pártvezetőként megreformálja a Magyar Néppártot, mely felveszi a Polgári Platform nevet - kroovy a korai időszak másik karizmatikus szereplője, és Haglee-vel kettejük összecsapása adja ezen korszak fő irányvonalait.

Az MRP július 16-án felveszi a Corvin Párt nevet és kihirdeti, hogy legfőbb törekvése a Magyar Királyság kikiáltása - ez a királyságpártiak és a köztársaságpártiak közötti vitát helyezi új szintre. A monarchisták legfőbb érve az, hogy a királyság intézményének bevezetésével a játék érdekesebbé, szerepjátékszerűbbé válik - a király és az őt helyettesítő herceg – melyek valójában orgok lett volna – nemesi, lovagi címeket oszthatnak a hazáért sokat tett személyeknek, lovagrendeket hozhatnak létre, lovagi tornákat kezdeményezhetnek, de a politikára személyesen nem lenne befolyásuk, hiszen nem valódi polgárok. A köztársaságpártiak az eredeti államformát akarták fenntartani, mondván a Corvin Párt még koalíciós partnereivel sem egyeztetett az új államformáról, mindösszesen a szavazatok 6%-át kapták meg a választásokkor és a koalíció megkötésekor semmilyen módon nem jelezték, hogy mire készülnek.

Július 23-én Francis Hunyadi egyik cikkében kikiáltja a királyságot, melyet a kongresszus július 28-án meg is szavaz. A kongesszuson öt pártból négy vesz részt, közülük három szavazott igennel a Polgári Platform pedig nemmel. Az „ad hoc” összehívott parlamentet és a szavazás eredményét a köztársaságpártiak vitatták, mondván az államforma megváltoztatásához legalább kétharmados többségre lett volna szükség. A történteket követően a Polgári Platform kilép a koalícióból, de ezzel nem akadályozhatja meg, hogy I. Kárpáthy Antalt királlyá koronázzák.

Ez az erep történetének első királysága - ezt ugyan az irániak vitatják, mivel Aryamehr ekkor már sahként uralkodik Iránban, de hogy kinek van igaza, az mára már megbízható források hiányában eldönthetelen. Itthon a királyság vad médiaháborút robbant ki, amely egyenesen vezet az augusztusi parlamenti választásokhoz. Ezt a királyságot leghevesebben ellenző Polgári Platform nyeri meg, így ő szerzi meg a parlamenti többséget. Kroovy aug. 7-én beterjeszti a királyság megszüntetését indítványozó törvényt, amit meg is szavaznak, és így a királyság 9 nap után véget is ér. A vitát kísérő feszült hangulatra jellemző, hogy Francis Hunyadi és Haglee, a királyság két legfőbb támogatója halálos fenyegetéseket kap, ennek következtében Hunyadi törölteti az accountját, Haglee pedig Spanyolországba költözik. Ekkor igen sokan mennek ki Dél-Afrikába is, egy bágyadt TO kísérletére, de hamar hazatérnek.


2008 augusztus, kroovy elnöksége (PPL) Ekkor alakul meg az eredeti Magyar Kétfarkú Kutya Párt (ami a mai CNRP), és ekkor jelenik meg I. Djozike, hogy reinkarnációin keresztül elterjessze a djozikeizmus vallását. A gazdaság a háború előtt hektikus, hol túltermelés, hol hiány sújtja, a HUF-ot több támadás is éri, a lakosság cca. 600 fő, ennek mintegy 15%-a a Felvidéken él.

Nyár közepén az agresszívabb, támadó jellegű külpolitikát folytatni kívánó országok tárgyalásokba kezdenek egy nyíltan világuralmi törekvéseket célul kitűző katonai szövetség felállításáról. A szövetség ATLANTIS néven augusztus 22-én alakul meg az Északi Szövetség utódjaként. Az ATLANTIS tagállamai ekkor a szövetséget vezető Románia, valamint Svédország, Norvégia, Spanyolország, Egyesült Királyság, USA, Argentína és Kanada voltak. Az MA (Európa), a PANAM (Dél-amerika) és a FIST (Ázsia) továbbra is békére, és az egyes államok szuverenitásának megőrzésére törekvő tagjai válaszként augusztus 26-án létrehozzák a PEACE GC nevű szövetséget 2008. augusztus 27-én kerül aláírásra a PEACE charter, az aláírók között megtalálhatjuk Kroovy, Magyarország ekkori elnökének nevét is.


A két katonai tömb közötti összecsapásra nem kellett sokat várni, augusztus 27-én a PEACE védelme alatt álló Mexikót megtámadja Spanyolország, majd augusztus 29-én kitör a Román-Magyar háború. Sok helyütt az I. Világháborúként hivatkoznak erre az eseményre, hiszen mindkét nagy szövetség, a néhány napja megalakult ATLANTIS és PEACE katonái is részvettek a harcokban front két oldalán de a konkrét harcok csak Mo. területére korlátozódtak. A románok a hadüzenetet azzal indokolják, hogy a magyarok megpróbáltak beleszólni az ő Ukrajnában folytatott politikájukba, de a háború fő okaként a Felvidék és a szlovákok felszabadítását nevezik meg Ez azonban csak ürügy volt arra, hogy a nyíltan terjeszkedő céllal megalakult Atlantis egy háborúban tegye próbára erejét, és a szövetséget vezető románok akaratának megfelelően kiterjessze Románia határait. Alex Craciun, akkori (sokszoros) román elnök szavait máig őrzi a Wiki; lényegében azt mondta, hogy "azért játszunk, hogy élvezzük; azt élvezzük, amikor győzzünk, és akkor győzünk, ha elfoglaljuk Bulgáriát, Ukrajnát, és emellé még Mo-ot is"

A hadüzenet megszavazását követően svéd, angol és argentín katonák érkeznek Romániába, miközben a még formálódó Peace is próbál segítséget nyújtani Mo.nak, de nem tudja megakadályozni, hogy azonnal elveszítsük a kelet-szlovákiai területeket. A PEACE ekkor még a formálódás nehéz szakaszában van, nincsenek szervezett erői, a magyar csapatok pedig nem ellenfelek a románok jóval nagyobb népességének, erősebb katonáinak, jól működő gazdaságának, és szervezettebb hadseregének. Augusztus 29-én elveszik a Dél-Alföld, de megvédjük Miskolcot, a következő nap pedig ostrom alá veszik Budapestet, melyet az eRepublik addigi történelmének legnagyobb és legvéresebb csatájában a magyaroknak és szövetségeseknek sikerül megvédeniük. Ugyancsak 30-án megvédjük Pécset, Székesfehérvárt, Debrecent és Közép-Szlovákiát is. Egy kétnapos szerverleállást követően szeptember 2.-án a PEACE ellentámadásba lép át, megtámadjuk Szegedet, Kelet-Szlovákiát, Maramures-t, Crisanát, és Subcarpathiát, de minden fronton csatát vesztünk. Szeptember 3-án megindul az Atlantis végső, mindent elsöprő támadása: elveszítjük Székesfehérvárt, Debrecent és Közép-Szlovákiát, a magyar védelem Budapestre összpontosul, de második ostromot már nem sikerül kivédekezni, és szeptember 4-én a főváros is elesik. A főváros Győr, és Pécs marad Mo. része. Ekkor a szerver súlyos hibái miatt a háborúmodul megbokrosodik, és adminok az egészet leállítják október 15-ig, a V.1. bevezetéséig.

Második rész - Küzdelem a túlélésért

2008. szeptembertől az index-boomig (2009 február)


A történelemóra első része a román megszállással fejeződött be, azaz azzal a pillanattal, amikor adminok a bugok miatt felfüggesztették a háborús modul-t (2008. szeptember 4.). Enélkül valószínűleg eltűnik eMagyarország akkor, hiszen az erőviszonyok, és az akkori nemzetközi helyzet igen kevés esélyt adott volna nekünk. A maiaknak ezt talán nehéz elképzelni, de aki utánanéz az akkori létszámoknak, erőknek, sebzéseknek, az tudja, hogy amit itt leírok, az még csak nem is túlzás.


Az ország ekkor 4 régióból áll, Győr a főváros, Pécs, Bratislava és Nyugat-Szlovákia van még magyar kézen. A lakosság és az ipar nagyrészének az elvesztésének a sokkja igen komoly gond - abban az időszakban nincs még állami cég, amely akárcsak egy-egy repjegyet is tudna adni a Romániában rekedteknek, akik ott külön megtorlásban is részesülnek a radikálisabb románok részéről - de ezzel meg is teremtődik az ellenállás, és az eRMDP, ami összefogja a kisebbségi magyarokat. Szeptember 5-én Rizsat választják meg elnöknek, a PPL színeiben; kroovy, az előző elnök lesz az alelnök. Rizsa és a külügyminiszter Baluro, majd később Rommel Erwin megpróbál tárgyalni mind a PEACE-szel a régiók felszabadításáról, mind az Atlantisszal ugyanerről; ez utóbbi tárgyalások Alex Craciun vállalhatatlan feltételei miatt (a szlovák régiók átadása és nagyösszegű hadisarc fizetése) sokáig csak tárgyalási szinten maradnak.

Októberben a kongresszusi választásokat és az elnökválasztást is az MHP nyeri (koalícióban az MDMP-vel), és az inaktívvá váló Rizsa helyett az agilis Rommel Erwin lesz az elnök, folytatva a tárgyalásokat a románokkal. Azonban egy belpolitikai botrány hatására távozik a posztjáról, mindössze pár nap elnökség után, kormánya nagyrészével (Tóth Tamás, pipec007 és adam111), és a hónap hátralévő részében Morreau tölti be az elnöki posztot.

2008. október 14-én indul el a V.1, és ezzel az addigi játék szerkezete radikálisan megváltozik; mind a politikai modul (eltűnnek a polgármesterek, változik a kongresszusi képviselőség, a választási rendszer), mind a háborús modul (PvP, azaz az ember-ember elleni harc helyett a fal jön, amit ma ismerünk), mind a gazdasági modul (megjelennek a nyersanyagok és a land skill, változnak a termelési képletek). A nyersanyagok bevezetése a magyar gazdaságot tovább rontja, hiszen Szeged elvesztésével nincs az országban semmilyen high régió. Úgyszintén megjelenik a V.1. örök rákfenéje, a túltermelés is.

A románokkal folytatódnak a tárgyalások a béke megkötésének feltételeiről, azonban a követeléseik irreálisak, régiónként 2000 aranyat követelnek. A romániai magyar közösséget a Wiliam Wallace által alapított eRMDP fogja össze; többen, így pl. Tiburzio, Ludrew, Weisz Manfred Huba, és sokan mások próbálják újságjaikkal, cégeikkel, segélyekkel a játékban tartani az ott rekedt játékosokat. Október végén zajlik a lengyelek szabadságharca, amelyben magyar katonák is részt vesznek, valamint a finn függetlenségi harcok, amelyekben a norvégiai nyersanyagtelepeken élő magyarok harcolnak aktívan.


2008. november-december Adam Zahovay (adam111) elnöksége, a magyar gazdaság lábraállítása, és az első aktív toborzási időszak (blogoszférából, Travianból főleg). Adam az ország igazi válságmenedzsere volt, aki átállította a gazdaságot a V.1.-re, kiépítette a külföldi, főleg norvég nyersanyagforrások hálózatát, és felhalmozott olyan készleteket, amelyek nélkül később jóval kisebb esély lett volna pl. az index-boom játékban tartására. 2008. november 4. Pécset (Southern Transdanubia) rajtaütésszerűen elfoglalja a román hadsereg - nincsenek MPP-ink.

December 14.-én megtartjuk Magyarország első hivatalos Országgyűlését, ami főleg bohózatba fullad, majd dec. 28-án a másodikat is, amelyen egy házszabály kerül elfogadásra, adóreformok, valamint a török MPP. A hónap végén történik az első MNB-lopás, amikor is az egyszerű jelszót (111111) kitalálva Lord Gera és Louis David White ellopják az állam vagyonát. 812 gold tűnik el, ebből 770 kerül vissza Adamhoz, és cca. 100 goldnyit törleszt részletekben LDW, aki megbánja a tettét. Shaok, aki ekkor MNB-elnök beadja a lemondását, amit nem fogadnak el.

A II. Világháború, amelyben közvetlenül nem vettünk részt, 2008. november 12.-én kezdődött, előbb Dél-Amerikában, ahol Brazília és Indonézia Argentinára támadt, majd Románia a Norvégiától frissen felszabadult Oroszországnak üzent hadat, és elfoglalta a nyugati régióit. December 15-én a Svájc függetlenedését követelő ATLANTIS hadüzenet nélkül lerohanja Franciaországot. Spanyolország is beszáll, majd az invázióhoz csatlakozik az USA, UK, Kanada és Svédország - a harcok célja a franciák nyersanyaglelőhelyeinek megszerzése (Francia Pirítós hadművelet). Franciaország ekkor egy régióra (Párizs) olvad, mire a PEACE rendezi erőit, és sorra kiveri a támadókat az országból. December 29-én Indonézia a komoly csapást mér Argentínára a Pampas régió meghódításával, mire az országban kitörő zavargások, a további területvesztések és az, hogy az Atlantis nem foglalkoznak Argentína lerohanásával az országot fokozatosan eltávolítják a szövetségeseitől. Argentína végül a PEACE tagjává válik és február 23-áig fokozatosan visszakapja területeit Indonéziától.


2009 első elnöke hekkat (MHP-CNRP), aki igen szoros csatában győzi le PetiB-t (SZP-PPL). Belügyminiszter Fehérlofia Koppany, GM Shaok, HM BB, Külügymin: Adam Zahovay. A hónap elején még tárgyalások folynak Romániával, ekkor főleg a high grain Szeged visszaszerzésére, de január 6-án, a románok oroszországi hadmozdulatai ellen blokkolásul megtámadjuk Székesfehérvárt (CTD), ahonnan visszavonulnak, hogy tudjanak az orosz fronton támadni. További blokkolást bugok tesznek lehetetlenné, és a váratlan támadással a tárgyalások is kútbaesnek (dsalageanu-féle béketerv). A hónap közepén Adam lemond a külügyminiszteségről, és Quicksilver veszi át a külügyi posztot, valamint a hadügyminiszter BB-t inaktivitása miatt leváltja Feherló, akit ezért hekkat vált le - utódja Thusor.

Január 4.-én az Ogy. 3. ülésén ún pellengértörvény (feketelista a nemkívánatos cégek ellen) kerül elfogadásra, Huba javaslatára. Január 11-én házszabálymódosítás történik. Ekkor alakul át a korábbi DKP A_KARDdá, Quicksilver, Feherlo és sanya18 közreműködésével, a politikai életbe új szín, új ideológiák bevezetésével. A hónap további részében több sikertelen támadás (blokkolások) is zajlanak SGP és STD ellen - közöttük az erep híres leghosszabb csatájával, amely a bugok és a leállított harci modul miatt több mint három hétig tart.

A kormányváltás előtti napokban feladjuk a szlovák régiókat, mivel ezek támadása román részről nem aktiválta volna az MPP-inket, és a bugok miatt továbbmehettek volna így Győrre - ez ma már furcsán hangzik, de akkor simán fogalmunk se volt hogy vajon ez fog-e történni vagy sem. Mivel a románok terveiben szerepelt egy nyugati kirándulás Olaszo-felé (akik akoriban a PEACE legföbb európai hadereje), így nem kockáztattunk, hanem némi diplomáciai előnyre szert téve mi magunk szabadítottuk fel a két szlovák régiót. Úgyszintén a választások előtt vált lehetségessé az első indexes cikk, amelytől sokat reméltünk, de előre nem tudtuk hogy mi lesz belőle. Nem tudtuk mikor jelenik meg a cikk, így volt körülötte vita is jócskán, hiszen választási kampány is zajlott...


2009. februárjában koalíciós (KARD-SZP-PPL) kormánnyal Quicksilver lesz az elnök. Belügy: Feherlo, HM sanya18, GM Huba, eMNB F4llen4ngel, külügymin. kovacskoko. Ütős csapat ha szabad ilyent mondani. :-) Azonban a kormányprogramot, a terveket, a tárgyalásokat, a tervezett jogrendszert, gazdasági és hadseregreformokat nemes egyszerűséggel elsöpri a 9-én megjelenő cikk, amely megindítja az index-boomot. Innentől a hónap nagyrésze tűzoltás, hiszen nem voltunk ekkora baby-boomra felkészülve - de az erep többi országában is csak bámulni tudtak. A korabeli kezdőneveldék még hagyján, de amikor az újoncok elhagyták ezeket, minden magyar cég jóval az optimum felett működött, még úgy is, hogy, minden régi játékos új cégeket nyitott, és a landosokat vittük ki az indonéz-brazil-iráni kolóniákba - az IHA is itt kezdődött valahol, de még a brazilok is magyar TO-tól tartottak, mert a landosok pártot csináltak maguknak mindenhol. Amikor pedig az újak megkapták az első 5 aranyaikat, akkor a monetary került irgalmatlan veszélybe, volt is olyan akció, hogy egyszerűen kérte az eMNB az újakat, hogy adakozzák az aranyaikat az államnak, hogy tudjanak HUF-ot nyomtatni, amire a maradékot beválthatják.

Az újoncoknak tréningháború szervezése okozta azonban a legnagyobb gondokat; eleinte a spanyol-portugál csatákban MPP-vel tudnak részt venni, de utána valahogy nem akart csata kerülni, miközben az igény már-már rémisztően megnőtt rá. A svájciak tréningje az olaszokkal (a teokrata svájc a TO-veszély miatt csak egy régiót akart megtartani, a többit átadta Olaszo-nak), és a német-osztrák egyesülés keretében külön szerződéssel a burgenlandi tréning egyszerre realizálódik, és okoz diplomáciai kavarodást is, hiszen elfoglaltuk Burgenlandot, miközben a németek azt hitték, hogy visszavonulunk belőle és majd újra támadunk - ezt ürügyként fel is használják később az Atlantiszhoz közeledésre. Ez a tipikus példája volt egyébként a félreérthetően szövegezett szerződéseknek, amit a felek másként értelmeznek.


Eközben a román tárgyalások felújulnak, hiszen dsalageanu tudja, hogy nem indíthat sikeres háborút keletre (Irán és Indonézia ellen) úgy, hogy a mi nyitott háborúnk ott van a hátában, és a magyar régiókban MPP-aktiválás nélkül blokkolhatunk; így a béke feltételei fokozatosan enyhülnek. Azonban az index-boom a mi álláspontunkat is megváltoztatja, és a felkínált RW-kkel történő felszabadítás (hadisarcot már nem is kért volna semmit) már nem elég, nem fogadhattam el, hiszen pont a harcra éhes indexesek nem jutottak volna velük csatához és sikerélményhez. Így nem sikerül lezárnia a háborút, ami később a várható kudarcot okozza számukra az ázsiai hadjáratban.

Eközben Németország eltávolodása miatt (egy új, 3. szövetséget terveztek létrehozni) új tervek merültek fel; a három német high grain régió felosztása Mo., Lengyelo. és Svédország között, amire diplomáciailag mindkét szövetség hajlott is volna; idézem 'majd addig másfelé nézünk'. A terv főleg belpolitika ellenálláson bukott meg, mivel sokan ezt egy lehetséges román szövetségként fogták fel, sőt volt aki egyenesen az Atlantisba átállásnak - holott egyikről sem volt szó igazán. A hónap végén indul el a nevezetes romániai TO szervezése is, amelynek előzményeként 'beépítjük' Smile64-et egy román kispártba. Az ezt követő időszak a TO-k fénykora, amiről remélhetőleg rlazol fog előadást tartani.

Harmadik rész - A PTO-k korszaka

Az index-boomtól az állampolgárság bevezetéséig


A növekvő, de katonailag még nem erős lakosságot ekkor kezdjük el a PTO-k doktrínájára nevelni - a szavazatod többet ér, mint az ütésed szlogenje még hónapokig visszhangzik az emberek tudatalattijában - célt és élményt adva nekik a jelenben, amíg a katonai erő lassan növekszik és a jövőre nézve ad célt nekik. Ez volt a másik összetevője annak, hogy a magyar baby-boomból ennyi ember maradt a játékban, míg másoknál a tömeg hamar elment. Így március a híres PTO-k hónapja lesz, amelyekről máshol részletesen írnak és egyben az első koalíciós kormányé az MHP és a KARD között, amely aztán sokáig vezeti sikerekre és dicsőségre az országot.

Az együttműködés nem volt mentes a vitáktól, súrlódásoktól, de Feherlofia Koppany, Shaok és Kampec vezetésével május és július között nemcsak visszaszereztük az ország eredeti régióit, de a PEACE-szel együtt visszaszorítottuk Romániát az eredeti határai közé, MPP-kkel védett országokkal körülvéve; elfoglaltuk Európa jórészét, felszabadítottuk Szerbiát, és továbbmenve meghódítottuk Észa-Amerikát, Kanadát teljesen, míg az USÁ-t egy régióra visszaszorítva... a stratégiai zsenialitásuk ezeknek az embereknek nem hagyható ki egyetlen történetből sem... függetlenül attól, hogy ki mit gondol róluk, ill. az azóta tett dolgaikról, az ő elnökségeik a magyar birodalom fénykorát jelentették, azét a birodalomét, amely három kontinensen terült el, Heilongjiangtól Nordjyllandon át Százkacsavárig, 50 régiót foglalt magába 13 országból, minden nyersanyagból büszkélkedhetett high régióval, és 20.000 fő fölötti lakossága nemcsak a világ legnagyobb GDP-jét produkálta, de az erep valaha volt legnagyobb és legerősebb hadsereget is, akiktől rettegett mindenki...

Negyedik rész - A terjeszkedés korszaka

2009. májusától Heilongjiang elfoglalásáig


Ötödik rész - A stagnálás kora

2009. szeptemberétől Heilongjiang elvesztéséig




Az anyaggyűjtés Adrastheus érdeme; az előadásokat összeállította és rendezte Quicksilver.