kb1992

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
PolskiIcon-Poland.png



kb1992

81 Message  · Wiki

Citizen2834650.jpg
Społeczność
Nationality Flag-Norway.jpg eRepublikan
National rank 6
Date of birth Feb 24, 2010
Partie polityczne Norwegian Green Party
Gazeta Hologram
Militaria
Jednostki Wojskowe Philippine Special Forces
Position Commander
Rank Icon rank God of War***.png God of War***
Aircraft rank Airman 0.png Airman

kb1992 - ur. 24 lutego 2010 w Little Poland, Polska - polski gracz, posiadający w przeszłości obywatelstwo Filipin, a obecnie przebywający w Norwegii.

Początki

Po zarejestrowaniu się 827 dnia Nowego Świata, przez długi czas był typowym dwuklikiem, bardziej aktywną rozgrywkę rozpoczął w styczniu 2011, kiedy założył własną gazetę "Hologram" i sporadycznie publikował w niej krótkie artykuły o tematyce polityczno-militarnej, z czasem zaczął pisać artykuły opisujące bieżącą sytuację w różnych zakątkach świata.

Wczesna działalność

W okresie od lutego do lipca 2011 był związany z partią Wolność i Patriotyzm, nie należał jednak do jej aktywnych członków. 28 lipca 2011 wstąpił do Partii Wolnych Ludzi, której członkiem pozostał aż do opuszczenia kraju w grudniu 2011. W październiku przez krótki czas pełnił rolę ambasadora Polski na Węgrzech, potem został przeniesiony do placówki dyplomatycznej we Francji. W drugiej połowie listopada dostał propozycję objęcia stanowiska ambasadora w Holandii, jednak odmówił ze względu na planowany wyjazd na Słowację.

Pobyt w Czechosłowacji

Avatar z czasów pełnienia funkcji vMSZ Czechosłowacji

Pod koniec listopada zaproponowano mu funkcję wiceministra spraw zagranicznych Czechosłowacji w rządzie Leinadesa, na którą przystał i złożył podanie o słowackie obywatelstwo, które otrzymał 5 grudnia. Wobec zwycięstwa Leinadesa w wyborach prezydenckich, dnia 6 grudnia został jednym z vMSZ, nie wykazując się jednak specjalną aktywnością, a swoje stanowisko piastował przez niewiele ponad dwa tygodnie, aż do usunięcia Leinadesa z urzędu prezydenta, co nastąpiło 21 grudnia 2011. Formalnie pozostał obywatelem słowackim aż do 25 stycznia 2012.

Wyjazd do Filipin

Marzec 2012 - Minister Spraw Zagranicznych Filipin

Jeszcze pod koniec grudnia 2011 kb1992 zaczął poszukiwać nowego, niewielkiego kraju, w którym mógłby się rozwijać. Po rozważeniu wielu czynników, okazało się, że najbliższe jego oczekiwaniom są Filipiny i Malezja. Ostatecznie zdecydował się na pierwszy z tych krajów i 8 stycznia 2012 złożył wniosek o przyznanie filipińskiego obywatelstwa na oficjalnym forum. Podanie rozpatrzono pozytywnie i 26 stycznia kb1992 stał się obywatelem Filipin. Na początku lutego dołączył do partii politycznej Kilusan ng Makabayang Pilipino, a pod koniec tego samego miesiąca z powodzeniem wystartował w wyborach kongresowych w regionie Visayas, tym samym zdobywając swój pierwszy medal kongresmena.

Po marcowych wyborach prezydenckich, które wygrał Mr aNiallator, zaoferował nowemu prezydentowi swoją pomoc w rządzie i został mianowany Ministrem Spraw Zagranicznych Filipin. Po pewnym czasie dobrał sobie zastępcę, którym został ishabad. Z filipińskim MSZ związany był jeszcze przez kolejne dwa miesiące, pełniąc w nim funkcję vMSZ, w maju został po raz kolejny wybrany do kongresu, uzyskując największe poparcie spośród wszystkich kandydatów.

Warto odnotować, że w okresie od kwietnia do lipca 2012 był luźno związany z rządem polskim, pracując w charakterze polskiego ambasadora w krajach takich jak Filipiny, Malezja, Singapur, a w późniejszym okresie także Tajwan.

Od 12 sierpnia 2012 był ambasadorem Filipin w Europie Wschodniej. Wrześniowe wybory prezydenckie na Filipinach wygrał Eldarion Sionnodel, który zaproponował mu posadę Szefa Ambasadorów w filipińskim MSZ, na co kb1992 przystał. Jednocześnie kontynuował swoją pracę w charakterze ambasadora na Europę Wschodnią aż do początku października 2012. Pod koniec sierpnia założył fundację wspierającą młodych filipińskich graczy.

W połowie października 2012 wyraził chęć kandydowania na urząd prezydenta Filipin. Swoje plany przedstawił ówczesnemu prezesowi KMP i pod koniec października zyskał nominację na kandydata w listopadowych wyborach prezydenckich. Na trzy dni przed wyborami zyskał poparcie kolejnej partii - Democratic Party for Progress. W samych wyborach uzyskał 32 głosy, co stanowi 27.83% wszystkich oddanych głosów i zajął trzecie miejsce, przegrywając walkę o drugie miejsce mniejszą ilością punktów doświadczenia. Od 8 grudnia 2012 Minister Spraw Zagranicznych Filipin. 12 stycznia 2012 został mianowany głównym dowódcą grupy bojowej Philippine Special Forces, przeznaczonej dla graczy 3. i 4. dywizji.

W lutym 2013 postanowił ponownie wystartować w wyborach prezydenckich i jako jedyny kandydat został poparty przez pięć spośród siedmiu filipińskich partii.

25 maja 2013 ówczesny prezydent Filipin, NinoBitpazarec, został usunięty z urzędu przez kongres. Jego miejsce zajął drugi w majowych wyborach Boy Pick Up, który na ostatnie dni kadencji skonstruował nowy rząd, a Ministrem Spraw Zagranicznych Filipin po raz czwarty w karierze został kb1992. Sprawował ten urząd także podczas kadencji czerwcowej, kiedy prezydentem był Lone WoIf. Również zwycięzca lipcowych wyborów prezydenckich, Al Raposas, mianował go MSZ w swoim gabinecie.

Wyjazd do Norwegii

W marcu 2014 roku podjął decyzję o opuszczeniu Filipin po ponad dwóch latach spędzonych w tym kraju. 21 marca złożył podanie o przyznanie norweskiego obywatelstwa, zostało ono zaakceptowane i 25 marca kb1992 stał się pełnoprawnym obywatelem Norwegii. Już 30 marca udostępnił dla norweskich graczy swoją fundację, a 25 kwietnia wystartował w wyborach kongresowych z listy Norwegian Green Party i zdobył mandat kongresmena. Od maja 2014 formalnie pełni funkcję wiceprzewodniczącego partii. W czerwcu 2014 został kandydatem NGP na prezydenta, co odbiło się szerokim echem w środowisku politycznym Norwegii. Największe kontrowersje wzbudzał jego krótki staż polityczny w tym kraju (niewiele ponad 2 miesiące w chwili uzyskania nominacji) i jego rzeczywista narodowość (w tym czasie Polska okupowała większość norweskich regionów). Już w dniu wyborów ukazał się w norweskiej prasie artykuł autorstwa jego kontrkandydata, ubiegającego się o reelekcję Akashatona, ostrzegający o możliwym PTO ze strony kb1992. Zdania były podzielone, a różnica głosów w wyborach minimalna. Ostatecznie jeden głos różnicy (31-30) zadecydował o tym, że prezydentem Norwegii został Akashaton. Cała sprawa nie przeszkodziła we współpracy obu rywali po wyborach; 7 czerwca kb1992 pzyjął propozycję dołączenia do rządu jako jeden z wiceministrów spraw zagranicznych.

Pierwsza prezydentura na Filipinach (luty 2013)

Rząd

  • Prezydent: kb1992
  • Minister Obrony: Al Raposas
  • Minister Edukacji: Vincenzo Roque
  • Minister Kultury: Boy Pick Up
  • Minister Finansów: Deathless91
  • Minister Spraw Zagranicznych: agent of chaos

Inicjatywy rządu

  • Traktat z Indonezją, regulujący sprawę rdzennych regionów filipińskich okupowanych przez Indonezję [1]
  • Podpisanie MPP ze sprawdzonymi sojusznikami - Argentyną i Kolumbią
  • Obniżenie minimalnej pensji z 10 do 5 PHP
  • Aktualizacja wiadomości powitalnej dla nowych graczy
  • Organizacja zawodów E-Palarong Pambansa z okazji czwartej rocznicy istnienia Filipin w eRepublik
  • Kontynuacja programu Ministerstwa Obrony zapewniającego broń graczom pierwszej i drugiej dywizji

Poparcie dla Malezji

Osobistą inicjatywą prezydenta było również poparcie Malezji w wojnie obronnej przeciw Tajlandii. Mimo iż Filipiny nie były formalnie związane jakimkolwiek sojuszem z Malezją, a Filipiny miały pewne zobowiązania wobec sojuszników, prezydent zachęcał obywateli do pomocy Malezyjczykom w obronie ich rdzennych regionów.

Kontrowersje

Pod koniec kadencji, tuż przed kolejnymi wyborami, doszło do kontrowersyjnego incydentu - kb1992, jeszcze jako prezydent, wbrew międzypartyjnej umowie, poparł innego kandydata i rozsyłał do filipińskich graczy wiadomości, w których ostrzegał przed kontrkandydatem, pochodzącym z Macedonii graczem kmm225, posądzając go o PTO. Kilka dni po wyborach przeprosił za swoje zachowanie wydając poświęcony całej sprawie artykuł [2], w którym zapowiedział również wycofanie się z polityki na jakiś czas.

Druga prezydentura na Filipinach (grudzień 2013)

Rząd

  • Prezydent/Minister Spraw Zagranicznych: kb1992
  • Minister Obrony: Marshal Toto
  • Minister Edukacji: Ruthless Warrior
  • Minister Finansów: Al Raposas
  • Stażysta w MSZ: Octavius Remus
  • Doradcy: Boy Pick Up, BaZ III Glow In The Dark III

Działalność rządu

  • Program oszczędnościowy, mający na celu odciążenie finansów państwa (przez całą kadencję nie wydano nic z państwowej kasy)
  • Wsparcie materialne wszystkich chętnych Filipińczyków w postaci broni (wszelkie koszty pokryte z prywatnych pieniędzy prezydenta i ministra obrony)
  • Częściowa reforma podatkowa - podniesienie podatku VAT na broń z 1% do 2%. Druga część planu - podniesienie Work Tax z 1% do 2% - została odrzucona przez kongres
  • Seria artykułów edukacyjnych, kierowanych do młodych graczy, a napisanych przez ministra edukacji
  • Uporządkowanie kwestii filipińskich organizacji narodowych
  • W kwestiach militarnych, kadencja upłynęła na próbach uporządkowania niespodziewanego konfliktu z Kolumbią, co przyniosło umowę o zwróceniu regionu Visayas przez Kolumbię na czas wyborów kongresowych. Dzięki pomocy Tajlandii w czasie wyborów Filipiny były w posiadaniu trzech regionów

Uwagi

W przypadku tej kadencji podział ministerstw pomiędzy konkretne osoby jest dosyć umowny. W rzeczywistości większość członków rządu uczestniczyła w pracach więcej niż jednego resortu, wzajemnie się uzupełniając.

Starty w wyborach kongresowych

Miesiąc Kraj Partia Region Ilość głosów Miejsce w regionie Miejsce w kraju Zwycięstwo
Sierpień 2011 Flag-Poland.jpg Polska Partia Wolnych Ludzi Southern Netherlands 6 2 87 Nie
Wrzesień 2011 Flag-Poland.jpg Polska Partia Wolnych Ludzi Alsace 13 3 62 Nie
Październik 2011 Flag-Poland.jpg Polska Partia Wolnych Ludzi Saxony 2 4 130 Nie
Listopad 2011 Flag-Poland.jpg Polska Partia Wolnych Ludzi Franche-comte 3 4 165 Nie
Grudzień 2011 Flag-Slovakia.jpg Słowacja Vesela Strana Bratislava 0 30 30 Nie
Luty 2012 Flag-Philippines.jpg Filipiny Kilusan ng Makabayang Pilipino Visayas 3 3 15 Tak
Marzec 2012 Flag-Philippines.jpg Filipiny Kilusan ng Makabayang Pilipino Palawan 1 10 48 Nie
Maj 2012 Flag-Philippines.jpg Filipiny Kilusan ng Makabayang Pilipino Palawan 10 1 1 Tak
Lipiec 2012 Flag-Philippines.jpg Filipiny Kilusan ng Makabayang Pilipino Visayas 2 9 27 Tak
Sierpień 2012 Flag-Philippines.jpg Filipiny Kilusan ng Makabayang Pilipino Palawan 1 7 33 Tak

Starty w wyborach kongresowych po reformie systemu wyborczego

Miesiąc Kraj Partia Miejsce na liście % głosów oddanych na partię Wynik ogólny partii
Wrzesień 2012 Flag-Philippines.jpg Filipiny Kilusan ng Makabayang Pilipino 3. 25.00% 10 kongresmenów
Październik 2012 Flag-Philippines.jpg Filipiny Kilusan ng Makabayang Pilipino 2. 29.31% 6 kongresmenów
Sierpień 2013 Flag-Philippines.jpg Filipiny Kilusan ng Makabayang Pilipino 1. 37.50% 7 kongresmenów
Listopad 2013 Flag-Philippines.jpg Filipiny Kilusan ng Makabayang Pilipino 1. 33.93% 11 kongresmenów
Kwiecień 2014 Flag-Norway.jpg Norwegia Norwegian Green Party 6. 29.03% 10 kongresmenów
Czerwiec 2014 Flag-Norway.jpg Norwegia Norwegian Green Party 5. 32.14% 6 kongresmenów

Starty w wyborach prezydenckich

Miesiąc Kraj Partia Zajęte miejsce Poparcie
Listopad 2012 Flag-Philippines.jpg Filipiny Kilusan ng Makabayang Pilipino 3. 27.83%
Luty 2013 Flag-Philippines.jpg Filipiny Kilusan ng Makabayang Pilipino 1. 100.00% (startował jako jedyny kandydat)
Grudzień 2013 Flag-Philippines.jpg Filipiny Kilusan ng Makabayang Pilipino 1. 48.48%
Czerwiec 2014 Flag-Norway.jpg Norwegia Norwegian Green Party 2. 49.18%
Lipiec 2014 Flag-Norway.jpg Norwegia Norwegian Green Party 1. 100.00% (startował jako jedyny kandydat)

Funkcje pełnione w rządach

Data Kraj Stanowisko Prezydent
Grudzień 2011 Flag-Slovakia.jpg Słowacja Wiceminister Spraw Zagranicznych Leinades
Marzec 2012 Flag-Philippines.jpg Filipiny Minister Spraw Zagranicznych Mr aNiallator
Kwiecień 2012 Flag-Philippines.jpg Filipiny Wiceminister Spraw Zagranicznych Eldarion Sionnodel
Maj 2012 Flag-Philippines.jpg Filipiny Wiceminister Spraw Zagranicznych d/s TERRA i EDEN Paul Delos Santos
Wrzesień 2012 Flag-Philippines.jpg Filipiny Szef Departamentu Ambasad Eldarion Sionnodel
Grudzień 2012 Flag-Philippines.jpg Filipiny Minister Spraw Zagranicznych John Jurassic
Styczeń 2013 Flag-Philippines.jpg Filipiny Minister Spraw Zagranicznych Deathless91
Maj/Czerwiec 2013★ Flag-Philippines.jpg Filipiny Minister Spraw Zagranicznych Boy Pick Up
Czerwiec 2013 Flag-Philippines.jpg Filipiny Minister Spraw Zagranicznych Lone WoIf
Lipiec 2013 Flag-Philippines.jpg Filipiny Minister Spraw Zagranicznych Al Raposas
Sierpień 2013 Flag-Philippines.jpg Filipiny Minister Spraw Zagranicznych Al Raposas
Listopad 2013 Flag-Philippines.jpg Filipiny Minister Spraw Zagranicznych Boy Pick Up
Czerwiec 2014 Flag-Norway.jpg Norwegia Wiceminister Spraw Zagranicznych Akashaton

★Po impeachmencie, sprawował urząd od 26 maja aż do końca kadencji.

Praca ambasadorska

Data Reprezentowany kraj Gdzie
Październik 2011 Icon-Poland.png Polska Icon-Hungary.png Węgry
Październik - Listopad 2011 Icon-Poland.png Polska Icon-France.png Francja
Kwiecień - Czerwiec 2012 Icon-Poland.png Polska Icon-Philippines.png Filipiny, Icon-Malaysia.png Malezja, Icon-Singapore.png Singapur
Lipiec 2012 Icon-Poland.png Polska Icon-Philippines.png Filipiny, Icon-Malaysia.png Malezja, Icon-Taiwan.png Tajwan
Sierpień - Październik 2012 Icon-Philippines.png Filipiny Europa Wschodnia Icon-Belarus.png Icon-Bulgaria.png Icon-Czech Republic.png Icon-Hungary.png Icon-Republic of Moldova.png Icon-Poland.png Icon-Romania.png Icon-Russia.png Icon-Slovakia.png Icon-Ukraine.png
Maj - Czerwiec 2013 Icon-Philippines.png Filipiny Icon-Australia.png Australia
Listopad 2013 Icon-Philippines.png Filipiny Icon-Pakistan.png Pakistan
Sierpień - Wrzesień 2014 Icon-Norway.png Norwegia Icon-Belarus.png Białoruś

Przynależność do grup bojowych