The Glory and Fall of Empires/Iran/Magyar

From eRepublik Official Wiki
< The Glory and Fall of Empires‎ | Iran
Revision as of 05:46, 12 April 2010 by Kuhaa (Talk | contribs) (Created page with '{{LangMenu|The Glory and Fall of Empires/Iran}}Category:Magyar {{Article}} ==4. Rész A titokzatos birodalom - Irán== left Irán mindig i...')

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
MagyarIcon-Hungary.png
edit

STAR SILVER.JPG This article was originally published in a Newspaper.

This article was selected by the Admin for inclusion to the wiki because of its general interest to the community and its high quality. The article may not meet the standards of neutrality.



4. Rész A titokzatos birodalom - Irán

Flag-Iran.jpg

Irán mindig is egy titokzatos birodalom volt, amelyet elszigetelt a világ többi részétől a nyelve is és a kultúrája is, amelyet csak ritkás szálak kötöttek össze más országokkal, és amely csaták és háborúk sorában mutatta meg katonai erejét - soha nem akarván feladni semmit, soha nem a legkönnyebb ellenfél még tárgyalóasztal mellett sem.

Irán történelme Pakisztánéval együtt kezdődött, amikor is a szomszédos országot a /V/, míg Iránt a /B/ 4chan fórum tagjai fedezték fel maguknak, és népesítették be. Ironikus módon a fórumok rivalizálása az erepre is levetítődött, az országok első néhány, még a háborús modul előtti hónapját ezek a médiaháborúk jellemezték a szomszédvárak között. Azonban amíg a /V/ tagjai Pakisztánban egy robusztus gazdaságot és egy erőteljes vallást építettek ki, addig Irán kevésbé járt jól a /B/-sekkel, akik kirabolták a kincstárat, rmba döntötték a gazdaságot, egészen addig, amíg már élelmiszer sem volt a piacokon, amíg Indonézia nem kezdett el exportálni oda. Irán ekkor az országok rangsorának a legvégén tanyázott.

Azonban 2007 decemberében néhány olyan játékos jött, akik már építeni akarták Iránt; Koroush, Ahmadinejad és Shakir Nasrollah máshonnan jöttek, de mind Iránért dolgoztak. Megalapították a Pasargad pártot, cégeket hoztak létre, és 2008 januárjában Koroush-t megválasztották Irán első sahjának, azaz az Iráni Birodalom szuverén uralkodójának. Koroush alkotta meg az ország működéséhez sükséges hivatalokat és szervezeteket, felállította az erep első titkosszolgálatát (A sah szemei és fülei - Aryamehr), megszervezte az iráni hadsereget, és elkezdett embereket toborozni különböző chatekről, fórumokról. Kórházakat építtetett, és elkezdte felvenni a diplomáciai kapcsolatokat a környező országokkal. 2008 első jónapjait az ő munkája jellemezte, amely megalapozta Irán későbbi gazdagságát és katonai erejét.

Irán 2008 májusában az Ázsiai országokkal együtt megalapította a FIST-et, amely a PEACE elődje volt, majd augusztusban a PEACE tagjává is vált. Azonban a háború-modul első hónapjai kimaradtak Iránnak, főleg a belső problémák miatt. Ilyenek voltak az első, amjd atilaa után a második mojtabw-kormány kirívó botrányai, a sikkasztásoktól a pénzmosásig. A kettő között atilaa megerősítette a katonaságot, és elkezdett külföldön készleteket felhalmozni cégekben. Ugyancsak ő állította fel az első nagykövetségeket Európában, a diplomáciai kapcsolatokat erősítendő. Októberben és novemberben az ország a goonok fenyegetése alatt állt, de a pártok összefogásával megakadályozták a hatalomátvételt - gonde nemcsak egységet hozott Iránnak, de gazdagságot is. Iráni csapatok ekkor már több hadszíntéren is feltűntek, mi magyarok is emlékezhetünk rájuk akár az SGP csatákból is.

Novemberben Irán csapatokkal vett részt a román előretörés megakadályozásában Norvégiában (az orosz felszabadítással kapcsolatban), majd hadat üzentek Pakisztánnak, ekkor még csak a régiócserék céljából, azonban ez később, a Han Solo-érában igazi háboróvávált. Megepően későn vívta Irán az első igazi háborúját Kínával, 2009 januárjában, amikoris elfoglalták Pekinget és Liaoninget, a high vas régiót, majd Heilongjiangot és Jilin-t. Ezt a háborút is megelőzte azonban Kína iráni TO-ja, amikoris a rosszemlékű Balash megadta magát Iránnak, feladva ezzel az országot. Ironikus, tekintve, hogy pár hónappal ezelőtt irániak RW-zték Pekinget hogy felszabadítsák a pakisztáni uralom alól...

Havaniruz-sticker.jpg

Február 22-én aztán Románia akkori elnöke, dsalageanu hadat üzent Iránnak, ez lett volna a Nagy Sándor hadművelet, amelynek során állítólag fel akarták szabadítani Kínát az iráni elnyomás alól, és megbüntetni Iránt az orosz harcok során elkövetett tetteiért (az orosz-iráni PTO a norvég kongresszusban) - de igazából mindenki tudta, hogy a valódi célpontok a PEACE vaslelőhelyei Liaoniangban, Heilongjiangban és legfőképpen az akkor már indonéz Karnatakában. A terv útvonala a Xinjang -> Quinghai -> Ninhxia -> Inner Mongolia -> Beijing -> Liaoning [TOP SECRET román tervek!] volt, de ezt a tervet azonnal fel is borították a PEACE által feltalált háromoldalú régiócserék, amelynek során Románia nem talált támadható régiót, így kárbaveszett a méregdrága hadüzenet.

Ezekben a régiócserékben Irán sok régit átvett Pakisztántól, ami ekkorra már a román PTO-fenyegetés árnyékában volt - és el is vesztette ezt a csatát. Románia eközben a problémát úgy oldotta meg, hogy elkérték az Eastern Szibéria régiót Norvégiától, és innen támadtak Iránra Inner Mongólián keresztül. Itt gyorsan haladtak előre dél felé, többek között a PTO-zott Pakisztán segítségével is. Irán az előrenyomulást úgy próbálta megakadályozni, hogy felszabadított két kínai régiót, hogy Románia ne tudjon tovább támadni, de egy rendellenesen viselkedő határanomáliának köszönhetően ez mégiscsak sikerült. Később a háború átment román-indonéz háborúba inkább, amelyet mind jobban ismerünk már, de Irán végig ott volt, és ha nem is olyan látványosan, mint Indonézia, de elfoglalt néhány régiót ő is, egy ponton 29 régiót birtokolva Indiából, Kínából és Pakisztánból.

Iranday421 GAFOE.jpg

A jelenleg is folyó világháborúban Irán pontos szerepe sokáig titok volt, amelyet csak a Helókitty hadművelet kitervelői ismertek, amíg Magyarország meg nem indult a régiócserékkel UK, Oroszország és Irán részvételével a Heilongjiang-i high vas régióig, amley lehetővé tette az Urál visszaadását az oroszoknak. Irán ugyanezen hadművelet során egy high gyémánt régiót nyert el Kanadától, és persze a kiindulási pontot esetleges későbbi hadjáratokhoz észak-Amerikában. Iránnak az utóbbi időben voltak belső problémái, amelyek részben az ismert IRL eseményekből is eredeztethetőe, de még a mai napig is egy hatalom Ázsiában, egy birodalom amlelyik még nem bukott el, és ez nincs is szándékában.

Ez volt hát az Új Világ titokzatos birodalma - Irán

Kapcsolódó témakörök


The Glory and Fall of Empires

Pakisztán · Svédország · Norvégia · Irán · Románia · Indonézia · Magyarország