The Glory and Fall of Empires/Sweden/Magyar

From eRepublik Official Wiki
< The Glory and Fall of Empires‎ | Sweden
Revision as of 05:45, 12 April 2010 by Kuhaa (Talk | contribs) (Created page with '{{LangMenu|The Glory and Fall of Empires/Sweden}}Category:Magyar {{Article}} ==2. Rész, a gazdag birodalom - Svédország== 250px Svédorszá...')

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
MagyarIcon-Hungary.png
edit

STAR SILVER.JPG This article was originally published in a Newspaper.

This article was selected by the Admin for inclusion to the wiki because of its general interest to the community and its high quality. The article may not meet the standards of neutrality.



2. Rész, a gazdag birodalom - Svédország

Flag-Sweden.jpg

Svédország úgy indult el az eRepublikon, mint bármely más országok; pár játékos érkezett lassan, elkezdte építeni az állam és a gazdaság alapjait, és így tovább. De ekkor, pont 2007 karácsonya előtt egy másik fórum, ezúttal egy benszülött felfedezte a játékot, és meghódította azt; az általuk alapított párt, az FBS azóta is mindig megnyerte a svéd elnökválasztásokat, ami szerintem ritka eset az új világban. A baby-boom ami a kor legnagyobbika volt elhódította a legnagyobb ország címét Pakisztántól, és mind katonai mind gazdasági nagyhatalommá tette az országot. A Flashback fórum Svédország legnagyobb, nem szabályozott fóruma, ahol először engedélyeztek topicokat a hackerekről vagy politikai szélsőségeseknek; és egy itteni topic hatására sikerült Svédországnak több mint 2000 embert toboroznia mielőtt az ottani modik ennek véget nem vetettek.

Ez és az ezt követő propagandahadjárat indított el egy híres flame-wart a kor két nagyhatalma között, amelynek parazsa máig is él, de aktív konfliktusra sosem került sor - az ok nyilvánvalóan a két ország közötti távolság volt. A versengés és a ki az erősebb viszálykodása a 'háborúimádó svédek' és a 'békefenntartó dioisták' szlogenjeiben merültek ki, és a korabeli újságcikkek igen tanulságos olvasmányai lehetnek mindenkinek, aki kedvét leli a média ilyentén háborúiban.

A népességnövekedés után pedig a területi növekedés volt a következő logikus lépés; 2008 áprilisában, amikor a dán elnök, Grev Per megsértette a svédeket (másokat is, aki emlékszik rá, ez kedvenc szokása volt) Svédország válasza a támadás volt, és mindössze három nap alatt el is foglalták Dániát, a bolgár és dél-afrikai szövetségek ellenére. A megszállás rendkívüli propaganda-, és flémhullámot indított el egész Európában, mivel a többség elítélte a svéd lépést.

A következő lépés Németország volt, aki számított már a svéd támadásra, csak nem ennyire hamar; éppen szövetséget kötöttek Indonéziával és Pakisztánnal, amikor a támadás megtörtént május 1-én, Schleswig-Holstein-ben, és a svéd hadsereg gyakorlatilag lerohanta a gyér létszámú német és a kevéske szövetséges katonát (ez még a PvP, azaz az ember-ember elleni harc kora volt). Németország nem sok segítséget kapott, azt főleg Pakisztántól és egyes emberektől, míg pl. Románia pénzért lett volna hajlandó segíteni nekik. Így Svédország néhány nap alatt elfoglalta majdnem az egész országot, csak Saarland-et hagyva meg, amikor a két elnök tárgyalásai végre eredményre vezettek. A szerződés szerint Svédország visszaadott 3 régiót a németeknek, igen kemény kárpótlást fizettettek velük, és MPP-t köttettek, valamint kereskedelmi egyezményt.

Azonban Németország szinte azonnal megszegte a szerződést azzal, hogy felmondta mind az MPP-t, mind a kereskedelmi egyezményt; területszerzés céljából megtámadták és elfoglalták Lengyelországot; így 2008 június 18-28 között lezajlott a 2. Svéd-Német háború, amiben Svédország nem csak az összes eredeti német régiót foglalta el, de a lengyelekét is. Ezzel a háborúval Svédország elérte legnagyobb területi kiterjedését, 32 régióra terjesztve ki uralmát, valamint körülbelül 4000 emberre, amivel az akkori világ legnépesebbje volt. Ezzel érdemli ki a birodalom címet - itt is hangsúlyoznám, hogy a Bétában nem voltak nyersanyagok, így nem azokért folytak a háborúk.

Swedenbig GAFOE.jpg

A svéd elnök Flammbar és a lengyelek vezetője Popolo megegyezése alapján 2008 októberében elkezdődött a lengyel felszabadító háború, amelyben elsőként Little Poland régiót, majd ezt követően a többi eredeti lengyel régiót is visszakapták - cserébe a kereskedelmi egyezményért és az MPP-ért. Lengyelország ekkor vált az Atlantis tagjává is. A Franciaország megtámadására történt Francia Pirítós hadműveletben Svédország előbb elfoglalt néhány régiót, de a többi Atlantis-taggal együtt ők is vissza lettek szorítva. Nem sokkal ezután, az Operation Burning Spirit hadművelet keretében a PEACE GC erői és a németek egyszerre indítottak RW-t egész Németországban, és meg is nyerték mindet a némileg meglepett Svédországtól. Az RW-ket a svédek béketárgyalásokat halogató magatartása miatt indították el.

Azonban Svédország nem adta fel a német terveket, és májusban Kalle Holm azzal nyerte meg az elnökválasztásokat, hogy háborút ígért Svédországnak, és kimondatlanul is mindenki tudta, hogy kivel. Nem zavarta ebben az sem, hogy Németország ekkor már az Atlantis tagja volt, ha csak passzív tag is, így a szándék igen sok vita és veszekedés forrása volt a szövetségen belül, hiszen Svédország hagyományos szövetségesei (Lengyelország, Románia és Spanyolo.) támogatták, míg mások morális és praktikus okok miatt ellenezték a támadást (főleg az angolszász tömb országai). Végül azonban Svédország megtámadhatta Németországot, akit kirúgtak a szövetségből. A 3. svéd-német háború 2008 május 18-án kezdődött el, és Svédország mellett a szintén részt kérő Lengyelország vett benne részt, akik Brandenburg high grainjére pályáztak elsősorban.

A háború igen sok taktikázással indult, majd német vereségekkel folytatódott, egészen a júniusi elnökválasztásokig, amelyek az erep történelmének legszebben kivitelezett elnöki PTO-ját hozták. Shoot egy svéd alvó ügynök volt, aki hónapokkal azelőtt épült be a német belpolitikába, amíg indult az elnökségért - és mindössze minimális lengyel-svéd segítséggel, de főleg a németek maguk szavazták be az elnöki székbe. Győzelme után pedig azonnal kinyilvánította a hovatartozását, és sorra visszavonulva a maradék német régiókból, majd az utolsó, előzőleg osztrák régiót, Voralberget RW-zve Németország ismét eltűnt az Új Világ térképeiről mint ország.

JAS GAFOE.jpg

A PEACE-nek mindössze napokba került ekkor a válasz az Atlantis hadművelet után, hiszen Németország ekkor hozzájuk fordult segítségért, miután az Atlantis elárulta őket. A magyar-olasz-francia együttes hadmozdulatok (A névtelen hadjárat, mivel az eredeti nevet adminok kifogásolhatónak találták) egy hét alatt visszanyomták a svéd és lengyel hadakat a saját határaik mögé, felszabadítva majdnem az összes német régiót (kivéve a stratégiai fontosságúakat megegyezés alapján), és néhány dánt is menet közben. Amióta Svédország elveszítette a német és dán régiókat, azóta próbálkozik a Nordjyllandi határnál Magyarország blokkolásával a 3. vh. eseményei kapcsán - mondhatni kevés sikerrel.

Azonban Svédország nem egy bukott birodalom, még ha vissza is szorult az eRepublik színpadán; nem vesztette el soha a függetlenségét mint Pakisztán vagy a teljes jelentőségét mint Norvégia; ha csak saját, nyersanyagszegény régióin is kénytelen szorongani, mégsem veszítette el az erejét. Svédország titka mindig is a hihetetlenül erős, jól teljesítő gazdasg adta, és a pénztakarékos háborúzás; ahogy a forrásaim mondják, ennek a mikéntje Svédország titka, de gyanítható, hogy a pakisztáni mintára és így ahhoz hasonlóan megszervezett, államilag erősen szabályozott gazdaság és az ügyes üzletemberek együttes tevékenysége az, ami ennek a titoknak a nyitja lehet. Még manapság is, amikor Svédország már messze van az igazán népes országoktól, nem nevezhető szegénynek, hanem meglehetős gazdagságát eredményesen rejtegeti a kíváncsi szemek elől, nem úgy mint más országok, akik dicsekszenek a vagyonukkal, majd elveszítik azt. Svédország ezen kívül az Új Világ majdnem legerősebb tankjaival _nem_ büszkélkedik. Mindent összevéve, Svédország már egy kisebb népességnövekedéssel is megint az e-világ nagyhatalmai között lehetne.

Ez volt hát Svédország, a leggazdagabb birodalom.

Kapcsolódó témakörök


The Glory and Fall of Empires

Pakisztán · Svédország · Norvégia · Irán · Románia · Indonézia · Magyarország