Vatandaşlık kabulü

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
عربيIcon-Arabic.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
ČeskoslovenštinaIcon-Czechoslovak.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
ქართულიIcon-Georgia.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
SvenskaIcon-Sweden.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png

Vatandaşlık için başvurduktan sonra, o ülke vekillerinden birinin veya diktatörün(varsa) başvurunuzu kabul etmesini beklemek zorundasınız.

Vatandaşlığa Kabul Etmek

View requests.png
Ülkelerin Toplum sayfasında Vatandaşlar bölümünde "Vatandaşlık talepleri" satırı bulunmaktadır. O satırda sağda Talepleri gör isimli bir buton yer alır. Bu butona tıklamak iki bölümden ulaşan bir sayfaya götürür: Bekleniyor ve Onaylandı. Bu bölümlerin hemen sağında, meclis vekillerinin kaç adet "Vatandaşlık kabul hakkı" kaldığını gösteren bir sayı bulunur.

Bekleniyor

Bu sayfada henüz kabul edilmemiş ve süresi dolmamış vatandaşlık başvurularını görüntüleyebilirsiniz. Solda Vatandaş başlığının altında vatandaşın avatarı ve hemen altında ismi görülebilir. Ayrıntılar başlığının altında vatandaşlığa başvuru nedenini, halihazırda vatandaşı olduğu ülkeyi ve başvurunun süresinin ne zaman dolacağını görebilirsiniz.

Accept citizenship.png
Başvuruların sağında, milletvekilleri için bir Kabul Et butonu bulunmaktadır. Bu butona tıklayarak başvuru onaylanabilir.

Sadece milletvekilleri veya diktatör vatandaşlık başvurularını onaylayabilir. Başvuruların onay için bekleme süresi 5 gündür.

Onaylandı

Bu sayfada, milletvekilleri veya diktatör tarafından daha önce onaylanmış vatandaşlıklar görüntülenebilir. Vatandaş başlığı altında kişinin avatarı ve ismi yer alır. Onay tarihi kişinin ne zaman onaylandığını, Onaylayan kim tarafından onaylandığını gösterir.

Kısıtlamalar

Citizenshipasses.png
Siyasi ele geçirmeyi önlemek için, bir meclis döneminde oy kullanabilen nüfusun ( 14 seviye veya üstü vatandaşlar) %10u kadar vatandaşlık verilebilir. Bir milletvekili, bu %10luk dilimden payına düşen kadar vatandaş onaylayabilir. 10 000 vatandaşı ve 40 milletvekili bulunan bir ülke için, bir milletvekili 0.1 * 10 000 / 40 = 25 vatandaşlık başvurusu onaylayabilir. Ülkede doğan vatandaşlar otomatik olarak vatandaşlık elde ettiğinden, vekillerin vatandaşlık kabul hakkı sayısını etkilemezler.

SSS

S: Tüm vekillerin kabul etmesi gereken bir yasa oylaması ile vatandaşlık kabulü gibi bir zorunluluk olabilir mi? Bu, Meclisi boşuna meşgul etmez mi?

    • C: Hayır, vatandaşlıklar vekiller tarafından kişisel olarak teklif edilir. Bununla ilgili herhangi bir yasa yoktur, vekillerin aralarından istediklerini kabul edecekleri vatandaşlık başvurularının bulunduğu bir liste vardır sadece.

S: Nüfusun %10u kadar vatandaşlık vermek PTO yapmak için yeterli bir rakam değil mi? Bir vekil görevini kötüye kullanarak PTO tehditi oluşturmaz mı?

    • C: Aslında hayır, oluşturamaz. Çünkü her dönem, verilebilecek vatandaşlık sayısı sınırlıdır. (limit= nüfusun %10'u). Bu yüzden, 10.000 vatandaş ve 40 vekilli bir ülkede, "kötü niyetli" bir casus en fazla 25 kişi kabul edebilir. Bu örnekte, hiçbir vekil 26 vatandaş kabul edemez.

S: Vatandaşlık modülüyle, hangi vekil hangi başvuruyu onaylamış detaylı olarak görmek mümkün mü?

    • C: Evet, vatandaşlık başvurusu listesi iki sayfaya ayrılmıştır: bekleyen başvurular ve onaylanan başvurular. Onaylanan başvurular bölümünde hangi vatandaş, hangi vekil tarafından onaylanmış detaylı şekilde görmek mümkündür.

S: Bir diktatör kaç vatandaşlık onaylayabilir?

    • C: Diktatörler meclisin onaylayabileceği toplam vatandaşlık sayısının %50'si kadar vatandaşlık onaylayabilir. Diktatörler vatandaşlık onayı vermek için ülke topraklarında bulunmak zorundadır.

Daha çok SSS için - http://www.erepublik.com/en/article/citizenship-faq-and-launch-date-869480/1/20

Ayrıca Bakınız


Back.gif Citizenship sayfasına geri dön