Достигнувањата

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search


Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
عربيIcon-Arabic.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
EestiIcon-Estonia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
ქართულიIcon-Georgia.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
LatviešuIcon-Latvia.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
SvenskaIcon-Sweden.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


  • Достигнувањата се претставени како икони во профилот на граѓанинот.
  • Достигнувањата можат да се остварат повеќе од еднаш, доколку потребните услови се исполнат повеќе пати. Овие повеќекратни остварувања се означени со бројката на самиот трофеј (Trophynumber.png).
  • Кога ќе остварите Достигнување, добивате 5 парчиња Злато Icon - Gold.gif (исклучок се Достигнувањата Херој на Битката за дивизиите 1, 2 и 3).
  • Доколку граѓанин што сте го поканиле оствари Достигнување, тогаш вие ќе добиете награда во износ од 10% од неговата/нејзината награда. Оваа сума не се одзима од првичната сума на граѓанинот.


Кога некое Достигнување е остварено, се појавува известување.
Icon achievement Hard Worker on.gif Вреден Работник: Граѓанинот има работено 30 дена. (*1)
Icon achievement Congress Member on.gif Член на Конгресот: Граѓанинот бил избран за Конгресмен.
Icon achievement Country President on.gif Претседател на Државата: Граѓанинот бил избран за Претседател на Државата.
Icon achievement Media Mogul on.gif Медиумски Могул: Граѓанинот има добиено 1000 претплати на неговиот/нејзиниот весник.
Icon achievement Battle Hero on.gif Херој на Битката: Граѓанинот нанел најголема штета за неговата/нејзината страна во една битка.
Icon achievement Campaign Hero on.gif Херој на Кампањата: Граѓанинот нанел најголема штета за неговата/нејзината страна во целата кампања.
Icon achievement Resistance Hero on.gif Херој на Отпорот: Граѓанинот поддржал востание кое успешно ослободило регион.
Icon achievement Super Soldier on.gif Супер Војник: Граѓанинот ја зголемил својата сила за 250 поени.
Icon achievement Society Builder on.gif Градител на Општеството: Граѓанинот поканил 10 луѓе кои оствариле десетто ниво 10.
Icon achievement Mercenary on.gif Платеник: Граѓанинот поразил 25 непријатели за 50 различни држави. (*2)
Icon achievement Top Fighter on.gif Врвен Борец: Граѓанинот бил рангиран во листата „Топ 100 најголема дневна штета нанесена“ 30 пати.
Icon achievement True Patriot on.gif Вистински Патриот: Граѓанинот нанел одредена количина на штета додека се борел за неговата/нејзината матична држава.


Icon special achievement Ambassador.gif eRepublik Амбасадор - Специјална ознака која го означува амбасадорскиот статус на граѓанинот.
Icon game moderator 1.png Icon game moderator 2.png Icon game moderator 3.png Модератор на Играта - Специјална ознака која се доделува на модераторите на играта.
Icon elite citizen.png eRepublik Елитен Граѓанин - Ознака која се доделува откако граѓанинот ќе го достигне стотото ниво и ќе ја заврши специјалната мисија.


Референци

(*1) Претходно, достигнувањето Вреден Работник се доделуваше по 30 дена непрекинато работење.

(*2) Граѓанинот одбира за кои 50 држави сака да се бори.

See also

Achievements

Freedom fighterHard workerCongress memberCountry presidentMedia mogulBattle heroSky heroCampaign heroResistance heroSuper soldierSociety builderMercenaryTop fighterTop aviatorTrue patriotPrestige hunterDictator traineeTrue dictatorLiberator