Arritjet

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
عربيIcon-Arabic.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
EestiIcon-Estonia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
ქართულიIcon-Georgia.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
LatviešuIcon-Latvia.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
SvenskaIcon-Sweden.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png
  • Arritjet paraqiten si ikona në profilin e qytetarit.
  • Një arritje mund të fitohet më shumë se një herë nëse kërkesat plotësohen shumëherë sikur edhe shfaqet në fund të grafikut të trofesë (Trophynumber.png).
  • Kur të përfundosh një arritje, atëherë merr Icon - Gold.gif 5 Ar (përjashtim ka vetëm arritja Battle hero për divizionet 1, 2 dhe 3).
  • Nëse dikush që ke ftuar ka marrë një prej këtyre arritjeve,atëherë ti do të marrësh 10% prej arritjes së tij. Kjo shumë nuk mirret nga shuma e qytetarit
Kur të marrësh një arritje do të shohësh një tabelë.
Icon achievement Hard Worker on.gif Hard Worker: Qytetari ka punuar për 30 ditë. [1]
Icon achievement Media Mogul on.gif Media Mogul: Qytetari ka marrë 1000 abonime për gazetën e tij
Icon achievement Congress Member on.gif Congress Member Qytetari është zgjedhur si anëtar i kongresit.
Icon achievement Country President on.gif Country President: Qytetari është zgjedhur Kryetar i Shtetit.
Icon achievement Battle Hero on.gif Battle Hero: Qytetari ka shkaktuar më së shumti dëme nga ana e tij/saj në një betejë.
Icon achievement Campaign Hero on.gif Campaign Hero: Qytetari ka shkaktuar më së shumti dëme nga ana e tij/saj në një ekspeditë ushtarake.
Icon achievement Resistance Hero on.gif Resistance Hero: Qytetari ka përkrahur një rezistencë dhe me sukses ka ?çliruar një regjion.
Icon achievement Super Soldier on.gif Super Soldier: Qytetari ka avancuar me 250 Strength.
Icon achievement Society Builder on.gif Society Builder: Qytetari ka ftuar 10 njerëz të cilët kanë mbërritur level 10.
Icon achievement Mercenary on.gif Mercenary: Qytetari ka mundur 25 kundërshtar në 50 shtete të ndryshme. [2]
Icon achievement Top Fighter on.gif Top Fighter: Qytetari është rradhitur në Top 100 listën e influencave ditore për 30 ditë të ndryshme.
Icon achievement True Patriot on.gif True Patriot: Qytetari ka shkaktuar një dëm të caktuar duke luftuar për shtetinë të cilin ka shtetësi.
Icon special achievement Ambassador.gif eRepublik Ambassador - Një simbol i veçantë që tregon statusin e ambasadorit.Nuk mund të fitohet lehtë.
Icon game moderator 1.png Icon game moderator 2.png Icon game moderator 3.png Game Moderator - Simbole të veçanta tv cilat jepen vetëm për moderatorët e lojës.
Icon elite citizen.png eRepublik Elite Citizen - Një simbol i cili jepet pasi qytetari ka mbërritur nivelin 100 dhe ka kompletuar missionin 36 Your Mission.


Mbishkrim

  1. Më herët,arritja Hard Worker është japur kur ke punuar për 30 ditë rradhazi.
  2. Qytetari mund të zgjedh vet se në cilat shtete ka dëshirë të luftoj..


Achievements

Freedom fighterHard workerCongress memberCountry presidentMedia mogulBattle heroSky heroCampaign heroResistance heroSuper soldierSociety builderMercenaryTop fighterTop aviatorTrue patriotPrestige hunterDictator traineeTrue dictatorLiberator