Aircraft/Shqip

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
فارسیIcon-Iran.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
한글Icon-South Korea.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
СрпскиIcon-Serbia.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png

Airplane industry FB poster.png

Products and Raw materials:

Icon - Food Q3.png Icon - Weapon Q6.png Icon - Aircraft Listing.png Icon - Moving ticket Q3.png Icon - House Q1.png Icon - Food Raw Materials.png Icon - Weapon Raw Materials.png Icon - Aircraft Weapon Raw Materials.png Icon - House Raw Materials.png


Q1 aircraft weapon

Industria Airore eshte nje industri e cila siguron produkte te cilat mund te perdoren per Luftrat Airore. Eshte lajmruar nepermes forumit me 3 Qershor, 2016[1]. Q1 Kompanit e Aeroplanave dhe Kompanit e materialit shpenzues jan leshuar me 15 korrik, 2016 [2].

Informacionet Generale

  • Nuk mund te punoni si menagjer - work as manager - ne Industrin e Aeroplanvae (ngjajshem si ne Industrin e Shtepive - housing industry).
  • Materialet Shpenzuse raw material te industris se aeroplaneve kan parametrat e njejt prodhues si ato te Industris se Shtepive.
  • Fabrikat perfundimtare kan 5 vende pune.
  • Qe te mund te perdor Arme me te sofistikuare nje luftar duhet te arrij nje rank ushtarak te caktuar - aircraft rank. Si fillim, vetem armet Q1 jan ne perdorim per arme me te sofistikara do te shtohen me kalimin e kohes dhe provojes se lojtarve.

Prodhimi i Armeve

  • Icon - Aircraft Weapon Raw Materials.png Aircraft raw material Materiali shpenzues perdoret per te prodhuar Armatim.
  • Nese nje shtet ka regjione te pasura me xehe te -neodymium-, -cobalt-, -wolfram-, -titanium- dhe -magnesium-, gjdo kompani ne at Vend de te ket bonuse varsisht nga xehja qe posedojn . Neodymium jep 30% bonus, cobalt 25%, wolfram 20%, titanium 15% dhe magnesium 10%.

Nese regjioni nuk ka rrug tregtare deri ne Kryeqytet, bonusi i prodhimit eshte i pergjysmum. Nese shteti ka dy ose tre resurse te njejta, nuk do te rriten bonuset ne prodhimtari (Per shembull, nese ka dy neodymium ju prap se prap do te keni 30% bonus, jo 60%).