Aircraft battle/Shqip

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
فارسیIcon-Iran.png
FrançaisIcon-France.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
한글Icon-South Korea.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
СрпскиIcon-Serbia.png
TürkçeIcon-Turkey.png


Termet lidhur me ushtrinë

Ushtarë · Vend tranjimi · Luftimi · Luftimet guerrile · Vendluftimi ·Grada ushtarake · Formualt ushtarake

Betejat e avionëve apo betejat ajrore janë pjesë e fushatës së rregullt, të përziera me betejat e tankeve. Pas çdo 3 betejave me tanke i katërti do të jetë një betejë e avionëve. Ata u paraqitën në ditën 3165[1].

Informacionet Gjenerale

 • Betejat Ajrore nuk janë të ndara në mes të divizioneve, dhe ndikimi i të gjithë luftëtarve do të llogaritet kundër një muri të vetëm.
 • Një betejë ajrore do të japë 22 pikë fushatës në anën fituese (fituesve në beteja me tanke në të gjitha divizionet do marrin vetem 11 pikë për fushat). Një total prej 94 pikëve është ende i nevojshëm për të fituar një luftën.
 • Aleancat (MPP) është aktive në betejat ajrore.
 • Lojtaret mund të luftojë betejat me avion dhe tanke.
 • Në fillim luftrat ajrore nuk do të jen subjekt i luftrave epike betejës

Luftimi si Pilot

Aerial battlefield
 • Në lojë forca nuk ndikojnë aftësitë pilote. Një aftësi e re që mund të evoluar çdo ditë do të jetë në dispozicion në të ardhmen. Pasi te jet ne dispozition rritja ditore maksimale do te jet shumë e vogel që të mos ket diferenc ne mes te lojtarve te vjeter dhe atyre te ri. Zhvillimi i ketyre fuqive do te behet ne baza te ngjajshme me bazat stervitore qe ekzistojn por do te jen me te vgola .
 • Kur të luftoni si një pilot të gjithë lojtarët do të fitojë pikë përvojë, madje edhe ata që kanë blerë infantry kit.
 • Booster nuk mund të përdoret gjat një lufte në një betejë ajrore. Bonusi i fituar si qytettar elit dhe armikut natyror vlen kur je duke luftuar si një pilot.
 • Damage accelerator mund të përdoret në betejat e avionëve.
 • Bonusi ne rankun ushtarak do te jet ne dispozicion ne war stash do të llogariten drejt progresit gradë avion.
 • Vetëm armët e prodhuara në industrinë e avioneve mund të përdoret gjat pilotimit. Bazukat, raketat, bombat dhe "asuper armet" të tjera nuk mund të përdoret në betejat ajrore. Piloti mund të luftuar pa armë, njesoj si ne lufrat normale me tanke.


Infantry kit ne luftrat ajrore

 • Përvoja inhibitor tipar i infantry kit nuk do të funksionojë në betejat e avionëve.
 • Për ata qytetarë që janë përdorur për të dominuar ndarjen e tyre dhe të bëjë duan një shije të betejave ajrore dhe zhbllokuar të mirat e më të larta pikave përvojë nivele si bonus elitë dëmit qytetar apo trajnim falas forcë, nuk ka maverick pack në dispozicion. Ajo mundëson lojtarëve për të kaluar ndarjet pa kufizime të tilla si duke sjellë poshtë një objektiv apo konsumojnë valutë.
 • Rregulli i max hit prezantuar gjatë fundit Resource War ngjarja (dëmtimi juaj per hit është e mbuluar me atë të lartë e bërë nga një qytetar i përket kësaj ndarje në atë betejë të veçantë) do të zbatohen për paketë të re. Qytetarët që blejnë paketë Maverick do të vazhdojë të jetë në gjendje për të marrë paketë këmbësorisë kit.

Medalet

Icon achievement Sky Hero on.gif

Qytetarët që kanë ber demin me ta madh ne betjen ajrore (për secilën nga palët e përfshira) do të fitojnë medalen Sky hero (të ngjashme me Battle hero), dhe nje fitim prej Icon - Gold.gif 30 Ar si shpërblim. Medalje Sky hero do të jetë në dispozicion për çdo betejë ajrore.

Dekorimet

Dekorime te veqanta do te jen ne dispozicion per qytetaret qe arrijn te paret ta rrisin graden ushtarake si ne permasa te pergjithshme gjithashtu edhe ne ato shtetrore Qytetari i pari për të arritur një gradë të re (në renditjen e të gjithë botën, ose kombëtare) do të marrë një dekoratë të artë, ndërsa 9 qytetarët e ardhshme do të marrin dekorime argjendi. Vetëm në rangun e parë e këtij lloji do të llogariten (the Squadron leader 0.png Squadron Leader radhë do dekoratave çmimin, butonin Squadron leader 2.png Squadron Leader** nuk do).

Literaturë

Shih edhe


Luftërat

Turtoriali ushtarakLuftaShpallja e luftesArmiku natyrorSulmi ajrorVendluftimiBetejat e avionëveBetejat e divizioneveRezistencaDeterminationEmpireDefence shield
Luftërat in-game pageList of military conflicts