Ambassador Program/Македонски

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png
Амбасадорска програма

Амбасадорска програма е нова програма во еРепублик, овој медал може да се добие со пополнување на овие побарувањa:

Побарувањата вклучуваат достигнување Левел 12 и да се биде активен играч. Ако сте заинтересирани за да дознаете повеќе како да учествувате, и да ги исполнувате соодветните побарувања, пишете на овој e-mail ambassador@erepublik.com со следнава информација:

  • Вашето име во играта
  • Твоето вистинско место на живеење
  • Зошто мислиш дека ќе бидеш квалификуван како официјален еРепублик амбасадор

Должностите на идните амбасадори можат да вклучат:

  • Превод и коректура
  • Застапеност во медиумите или блоговите
  • Учествување во соодветни форуми, блогови, статии, итн.
  • Држење заеднички состаноци
  • Присуствување на еРепублик настани
  • Пријавување на активности

Ве молиме имајте во предвид - постојат ограничени достапни позиици и дека нема сите да бидат прифатени како еРепублик амбасадори. Исто така, за тие што веќе ги потполнија овие достигнување претходно, да знаеме, и ние ќе се погрижеме да ви дадеме доверба така што ќе можеш да бидеш награден.

Локација на профил

Ambassador display.jpg
Амбасадорите ќе имаат Амбасадорска слика после нивното име и wiki линкот на нивниот профил

Амбасадори

За линкови до амбасадори со wiki страници, види Category:ERepublik Ambassadors.

Надворешни линкови

eRepublik Blog post