Wniosek o zmianę obywatelstwa

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
عربيIcon-Arabic.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png

W celu zostania oficjalnym obywatelem kraju, musisz najpierw poprosić o przyznanie obywatelstwa poprzez złożenie wniosku o zmianę obywatelstwa.

Ubieganie się o obywatelstwo

Obywatel może ubiegać się o obywatelstwo w dwóch miejscach.

Poprzez stronę profilu

Change citizenship.png
Na stronie Twojego profilu, pod shoutbox’em, zobaczysz Twoje aktualne miejsce zamieszkania i obywatelstwo. Jeśli żyjesz w kraju, którego nie jesteś obywatelem, pod Twoim obywatelstwem, zobaczysz przycisk Zmień.

Klikając w przycisk Zmień zostanie wyświetlona strona z napisem Ta wiadomość będzie widoczna dla członków Kongresu, którzy mają możliwość akceptacji lub odrzucenia Twojej prośby o obywatelstwo.


Pod wiadomością jest pole, w którym możesz napisać wyjaśnienie, dlaczego chcesz zostać obywatelem tego kraju. Wiadomość może zawierać max. 500 znaków.

Po przeprowadzce do kraju

Kiedy przeprowadzisz się do innego kraju i dostaniesz wiadomość "Przeprowadziłeś się do (region), (kraj).", zostanie zaoferowana Ci możliwość ubiegania się o obywatelstwo. Klikając Ubiegaj się o obywatelstwo zostaniesz wysłany na stronę opisaną powyżej.

FAQ

Czy będzie to konieczne, by wszyscy członkowie Kongresu poprzez ustawę o nadaniu obywatelstwa głosowali nad nadaniem obywatelstwa?
Nie. Obywatelstwo jest oferowanie osobiście i ręcznie przez jednego członka Kongresu. Nie ma ustawy o tym. Jest tylko lista osób, z której członkowie Kongresu mogą wybrać komu dać obywatelstwo poprzez zwykłą akceptację lub odrzucenie prośby.

Obywatelstwo można przyznać maksymalnie tylu osobom, ile stanowi 10% ludności kraju, co znaczy dosyć dużo. Tylko z jednym przekupionym członkiem Kongresu, obywatelstwo może być przyznane setkom osób, które będą próbowały przeprowadzić pTO, prawda?
Aktualnie nie jest to prawdą, ponieważ każdy członek Kongresu może przyznać równą liczbę obywatelstw z ogólnej liczby obywatelstw do przyznania (ogólna liczba obywatelstw = 10% populacji kraju). Więc, w kraju z 10 000 obywatelami i 40 członkami Kongresu, okazuje się, że przekupiony członek Kongresu może przyznać tylko 25 obywatelstw. Żaden członek Kongresu nie może przyznać 26 obywatelstw w czasie jednej kadencji, niezależnie od tego ile obywatelstw wciąż jest nie rozdanych z tych 1000 początkowych obywatelstw.

Czy jest możliwe, by zobaczyć, który członek Kongresu, komu przyznał obywatelstwo?
Tak. Lista próśb o obywatelstwo jest podzielona na dwie sekcje. Na przyznane obywatelstwa i te oczekujące. Lista przyznanych obywatelstw, pokazuje komu przyznano obywatelstwo w ciągu 10 minionych dni i który członek Kongresu przyznał obywatelstwo.

Czy jest coś w rodzaju „listu intencyjnego”, który obywatel wypełnia podczas prośby o przyznanie obywatelstwa?
Tak. Obywatele są proszeni o napisanie wytłumaczenia, dlaczego chcą dostać obywatelstwo, które będzie widoczne dla członków Kongresu, którzy będą przeglądać prośby o przyznanie obywatelstwa. To będzie możliwość do przekonania członka Kongresu, by przyznał wam obywatelstwo.

Zobacz też


Back.gif Powrót do Citizenship