Artikulli

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
ČeskoslovenštinaIcon-Czechoslovak.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
ItalianoIcon-Italy.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Media Modul

Gazeta Shkruaj Artikull Artikulli Drejtori i Shtypit Abonimet


Artikujt janë të arritshme duke klikuar titullin.

Fillimi i Artikullit

Article read.png

Në krye të faqes, lexuesit dhe pronarët mund të shihni:

 • Abonohu ne gazet - Kliko për të abonohu në gazetën. Në qoftë se përdoruesi ka nënshkruar tashmë, kjo do të thotë "unsubscribe".Numri në të majtë tregon numrin e abonentëve.
 • Titullin - Titullin e Artikullit
 • Informacione të Artikullit - Data e Postimit, kategorinë dhe numrin e komenteve
 • Vlerësimi dhe numri i votave - Klikoni butonin "Voto" për të votuar. Çdo qytetar mund të votojë një herë, pa aftësinë për të anulluar votimin

Për Pronarin

Article edit delete.jpg

Pronarët do të ketë disa karakteristika të tjera. Në të majtë, pronarët do të ketë butonat e mëposhtme:

 • Edito - Klikimi do të hapë ekranin edito artikullin për përdoruesit për të modifikuar artikull.
 • Fshije - Klikimi do të tregojë konfirmimin Jeni te sigurte qe doni te fshini këtë artikull, klikoni "OK" për të fshirë?.

Findi i Artikullit

Article navigation.png

Pas fillimit, lexuesit do të shihni trupin kryesor të këtij artikulli. Pasi që është dundi i faqes që tregon:

 • Shperndaje - Klikoni lidhjen për të ndarë artikull nëpërmjet e-mail, rrjetet sociale apo faqet tjera
 • Reporto - Klikoni në linkun për të raportuar artikull që ka thyer një nga rregullat
 • Butoni navigacionit - Klikoni shigjeta për të lexuar artikuj mëparshme apo tjetër në gazetën

Komentet

Article comment read.png

Çdo artikull lejon lexuesit të postoni komente. Listat Komentet tregon, avatar emrin, datën, mesazhin dhe.Poster koment do të ketë gjithashtu një mundësi për të fshini koment tij / saj. Ju mund të përdorni këto lidhje "Reporto" te raportoni komente të papërshtatshme. Nga dita 1911 lexuesit mund të komentojnë apo të votojnë lexuesit e tjerë në komente.

Article comment write.png

Në fund shumë të faqes, lexuesi mund të lënë komentet e tij ose të saj. Mos harroni të lexoni rregullat para se të komentojë.

 • Pager - Komentet kanë qenë të ndarë në faqe. Ka 50 komente për faqe. Komenti më i vjetër do të jetë i pari dhe i fundit do të jetë i fundit.
 • Kutia e Komentit - Shkruani komentin tuaj në fushë dhe pastaj kliko "Postoni një koment" button.
  • Shuma maksimale e karaktereve që mund të përdoren në një koment u ngrit në vitin 2000 në ditën e 1856. Kufiri i mëparshëm ishte vendosur në 500 karaktere