Black market trading/Македонски

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БеларускаяIcon-Belarus.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
SvenskaIcon-Sweden.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png
Wanna buy a watch?

Тргување на црн маркет се однесува на секаква трговија надвор од механизмот на еРепублик маркет. Ова вклучува договори направени со приватни пораки, постови на форуми, или IRC разговор.

Тргување на црниот маркет не е против еРепублик правилата, но е на ризик на корисникот. еРепублик модеаторите неможат да присилуваат договори направени на овој начин. Многу луѓе имаат изгубено злато и предмети со давање на доверба многу лесно. Исто така има и некои „трговци“ на црниот маркет кои ги искористуваат другите граѓани. Исто така, многу „трговци“ од црниот маркет се евентуално банирани бидејќи прават бизнис со граѓани кои ги добиле нивните пари преку мулти-акаунти.

ВИЕ сте одговорни за користење на црниот маркет.


Забелешка: Граѓани и организации вмешани во измами можат да бидат казнети во согласност со еРепублик Закон #4.

Исто така види


Back.gif Back to Donate page