Tregëtia në të zezë

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БеларускаяIcon-Belarus.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
SvenskaIcon-Sweden.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Dëshiron të blesh një orë?


Tregëtia në të zezë, ose Tregu i Zi referohet për çdo tregëti e bërë jashtë mekanizmave të eRepublik. Kjo përfshinë marrëveshje me mesazhe private, postime në forume, ose dhoma chati në IRC.

Duke përdorur Tregun e Zi nuk është kundër rregullave të eRepublik, por është në rrezikun e vet lojtarit. Moderatorët e eRepublik nuk mund të shpërbëjnë marrëveshjet e bëra në këtë mënyrë. Shumë njerëz kanë humbur gold dhe artikuj nga depozitat duke i besuar pa kushte lojtarëve të tjerë. Ka edhe tregtar në Tregun e Zi të cilët me qëllim shfrytëzojnë qytetarët e tjerë. Përveç kësaj, shumë shitës në tregun e zi marrin mbyllje të llogarive sepse kanë bërë tregti me qytetar që marrin para me llogari të shumta.


Back.gif Ktheu tek faqja Dhurimi