Campaign hero/Македонски

From eRepublik Official Wiki
Jump to navigation Jump to search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.pngIcon achievement campaignhero off.gif
Icon achievement campaignhero on.gif

Херој на Кампањата е награда која се дава на граѓанинот кој извршил најголемо влијание на исходот на некоја кампања. Ова влијание се постигнува преку Војување за некоја држава во некоја битка.

  • Доколку двајца граѓани имаат исто влијание, тогаш граѓанинот со поголемиот број на Искуствени Поени ќе ја добие наградата.


Во секоја кампања се добиваат по двајца Херои на Кампањата - еден од напаѓачите и еден од бранителите. Тој граѓанин што имал најголемо влијание во целата кампања, без разлика на која дивизија припаѓа, ја добива наградата. Херојот на Кампањата најчесто добива и по некоја Херој на Битката награда, но не мора секогаш да е така.

Achievements

Freedom fighterHard workerCongress memberCountry presidentMedia mogulBattle heroSky heroCampaign heroResistance heroSuper soldierSociety builderMercenaryTop fighterTop aviatorTrue patriotPrestige hunterDictator traineeTrue dictatorLiberator