Kafshët

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran2.png
FrançaisIcon-France.png
ქართულიIcon-Georgia.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Kafshët në Jetën Reale.
Icon - Cattle.png Kafshët është një lëndë e parë që i jep bonus të ushqimit dhe ushqimit kompanitë e lëndëve të para.

Kafshët është një nga 5 burimeve që jep bonus të ushqimit dhe ushqimit kompanitë e lëndëve të para. Secila nga këto 5 burimeve jep rritje prej 20% produktivitetit për këto kompani. Edhe në qoftë se një vend ka më shumë se një burim bagëtisë rritja e produktivitetit do të jetë afati deri në 20%. Për të parë që rajonet e bagëtisë burim, shih Rajonet Prodhuese.