Charter of TWO/Polski

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
FrançaisIcon-France.png
PolskiIcon-Poland.png


Preambuła :

Podpisując oficjalny traktat, właściwe demokratycznie wybrane rządy wyrażają zgodę na założenie sojuszu zgodnie z normami i zasadami zawartymi poniżej. Działamy w przeświadczeniu, że rządy te działają zgodnie ze swym demokratycznym mandatem otrzymanym przez ich narody, a zatem stanowią vox populi. Prawa sojuszu dotyczą nie tylko rządów i jego członków, ale również do obywateli państw członkowskich. Przepisy wchodzą w życie wraz z chwilą podpisania dokumentu.

Część I - Definicje ogólne

Artykuł 1 - Nazwa : 1. Nazwa formalna sojuszu to "The World is Ours Alliance". 2. Nieformalna nazwa brzmi "TWO". 3. W tym dokumencie określany również jako sojusz.


Artykuł 2 - Państwo członkowskie : 1. Za członka uważa się państwo, którego prezydent ratyfikował ten dokument. 2. Dla przyszłych definicji państw członkowskich patrz Część III - Członkostw.

Artykuł 3 - Obywatele sojuszu : 1. Są to osoby związane z państwem członkowskim. a. Członkowie grup bojowych finansowanych przez państwo. b. Gracz posiadający obywatelstwo kraju członkowskiego. c. Znajdujący się w rządzie kraju członkowskiego.

Artykuł 4 - Rządy i przedstawiciele : 1. Prezydent, który jest wybierany podług mechanizmów gry. 2. CZłonkowie rządu, mianowani przez prezydenta kraju, włączając, ale nie ograniczając się do: a. Ministra Obrony Narodowej i jego zastępców b. Ministra Spraw Zagranicznych i jego zastępców c. Wiceprezydenta

Artykuł 5 - Dowódcy sojuszu : 1. Nieformalnie nazywani HQ. 2. Sekretarz Generalny i jego zastępca 3. Naczelny Dowódca sojuszu wojskowego i jego zastępca. 4. Sekretarz do Spraw Zagranicznych i jego zastępca


Część II - Zasady

Artykuł 7 : 1. Sojusz ten jest oparty na wspólnej historii, wirtualnej oraz realnej przyjaźni między krajami członkowskimi. 2. Uważa się za oczywiste, że wobec tych którzy starają się naruszyć więzy pomiędzy obywatelami, dowództwo i rządy członków sojuszu są zobligowane do zmobilizowania wszekich dostępnych środków.

Artykuł 8 : 1. Pomoc krajom członkowskim w podbojach i obronie regionów strategicznych jest jednym z głównych celów sojuszu.

Artykuł 9 : 1. Wskazane jest unikanie zaangażowania zarówno w kampanie z niewielką szansą na zwycięstwo, jak i szczególnie trudne do zamknięcia wojny. 2. Co za tym idzie, przeciągające się wojny nie są mile widziane zarówno na tradycyjnych polach bitew, tak w Europie, jak gdziekolwiek indziej w eŚwiecie.

Artykuł 10 : 1. Strategiczne plany długoterminowe, angażujące większą liczbę członków, mające na celu wypracowanie stałej przewagi militarnej, będą wspierane przez sojusz. 2. Włączając, ale nie ograniczając się do kampanii przeciwko twierdzom gospodarczym wrogich sojuszy.


Część III - Członkowstwo

Artykuł 11 - członkowie : 1. Są założycielami sojuszu : a. Węgry b. Polska c. Serbia d. Hiszpania 2. Pełne członkostwo tylko dla założycieli.

Artykuł 12 - Członkostwo nadzwyczajne : 1. Może zostać nadane przez : a. propozycje jednego z krajów założycielskich. b. podpisanie i przyjęcie tekstu traktatu. c. jednomyślne zaakceptowanie w głosowaniu Prezydentów Państw. d. akceptacje przez Założycieli Sojuszu. 2. Może być odebrane przez : a. Wniosek Dowództwa Sojuszu lub Założycieli. b. jednomyślne głosowanie Prezydentów Państw. 2. Członkowie nadzwyczajni : a. Słowenia b. Wielka Brytania


Część IV - Obywatele sojuszu

Artykuł 13 : 1. Obywatelami sojuszu są w zasadzie obywatele państw członkowskich i nadzwyczajnych państw członkowskich, zgodnie z definicją zawartą w artykule 3 ustęp 1.

Artykuł 14 : 1. Każdy obywatel sojuszu, powinien dbać o sprawę sojuszu przez: a. wykonywanie rozkazów rządowych b. powstrzymania się od wykonywania osobistych zadań w czasie, gdy państwo członkowskie sojuszu potrzebuje pomocy, w innych przypadkach jest to zalecane. 2. Neleży poszanować członków państw i ich obywateli.


Część V - Rząd i Przedstawiciele

Artykuł 15 - Prezydenci : 1. Są - i oczekuję się, że będą - speniali istotną rolę w podejmowaniu decyzji i koordynacji. 2. Będzie miał prawo głosu w kluczowych sprawach sojuszu określoną niżej w tej umowie: a. prezydenci krajów założycielskich mają jeden głos niezależny. b. prezydenci krajów stowarzyszonych mają pół głosu. 3. Mają prawo i oczekuje się, że będą znajdowali się na ogólnym kanale IRC sojuszu.


Artykuł 16 - Członkowie rządu : 1. Powierza im się oraz oczekuje od nich istotnej roli w podejmowaniu decyzji i koordynacji. 2. Ich obecność na ogólnym kanale IRC sojuszu jest zarówno prawem, jak i obowiązkiem.


Artykuł 17 - Rządy 1. Oczekuje się współpracy i komunikacji pomiędzy poszczególnymi rządami. 2. Pozostawianie kwestii współpracy wyłącznie dowódcy sojuszu jest nie do zaakceptowania. 3. Do tych celów został stworzony ogólny kanał IRC a. Kanał jest moderowany przez HQ i założycieli sojuszu Część VI - Dowództwo sojuszu

Artykuł 18 : 1. Dowództwo sojuszu będzie wybierane 7. dnia każdego miesiąca. 2. Prezydenci i założyciele państw mogą proponować kandydatów do HQ. 3. Kandydaci na stanowisko w HQ muszą piastować urząd w obecnie sprawującym władzę rządzie (CP, MON, lub MoFA), ale mogą to być również założyciele. 4. Te same osoby nie mogą sprawować powierzonej im funkcji dłużej, niż 2 kadencje z rzędu.

Artykuł 19 - Sekretarz Generalny : 1. Nieformalnie zwany "SG". 2. Będzie głównym i ostatecznym liderem sojuszu włączając, ale nie ograniczając się do: a. Spraw wewnętrznych sojuszu b. Decyzji wojskowych i planów c. Spraw dyplomatycznych 3. Jego autorytet może być podważony jedynie przez Założycieli sojuszu. 4. Będzie miał tylko jednego zastępcę. a. Zastępca będzie mianowany przez SG. b. I zatwierdzony przez Założycieli sojuszu. c. Potrzebne conajmniej dwumiesięczne doświadczenie na stanowisku CP/MON/MoFA. d. Zastępca ma pełnię władzy w przypadku absencji SG. 5. SG musi mieć przynajmniej 3 miesiące doświadczenia na stanowisku CP/MON/MoFA. 6. Będzie wybierany zwykłą większością głosów przez prezydentów państw członkowskich i państw stowarzyszonych. 7. Musi być zaakceptowany przez założycieli sojuszu. 8. Wybory 7. dnia każdego miesiąca. 9. Będzie miał dostęp do kanału ogólnego IRC i kanału HQ. a. Jest zobowiązany do aktywnej obecności w tych pokojach.

Artykuł 20 - Wódz Naczelny : 1. Nieformalnie nazywany "SC" [od "Supreme Commander"]. 2. Będzie głównodowodzącym sojuszu włączając, ale nie ograniczając się do: a. Koordynacji bitw w ścisłej współpracy z rządami. b. Krótko- i długookresowych planów strategicznych. c. Koordynacji operacji mobilnych. 3. Jego autorytet może zostać zakwestionowany jedynie przez Założycieli Sojuszu i SG. 4. Będzie miał jednego zastępcę. a. Zastępca może być mianowany przez SC. b. Musi być zatwierdzony przez Założycieli Sojuszu. c. Potrzebuje przynajmniej 2 miesięcy doświadczenia jako CP lub MoD. d. Zastępca ma pełnię władzy SC, w przypadku jego absencji.

5. SC musi mieć przynajmniej 2 miesiące doświadczenia jako MoN lub 1 jako MoN i 1 jako CP. 6. Będzie wybiernay zwykłą większością głosów przez prezydentów państw członkowskich i państw stowarzyszonych. 7. Musi być zaakceptowany przez założycieli sojuszu. 8. Wybory 7. dnia każdego miesiąca. 9. Będzie miał dostęp do kanału ogólnego IRC i kanału HQ. a. Jest zobowiązany do aktywnej obecności w tych pokojach.

Artykuł 21 - Sekretarz do Spraw Zagranicznych : 1. Nieformalnie zwany SoFA. 2. Będzie odpowiedzialny za sprawy dyplomatyczne sojuszu włączając, ale nie ograniczając się do: a. Utrzymanie kontaktów z przyjaznymi sojuszami. b. Zapewnienie dyplomatycznej pomocy członkom rządów. c. Komunikacja z państwami niepowiązanymi, które wyrażają chęć współpracy. 3. Jego autorytet może być zakwestionowany jedynie przez założycieli sojuszu i SG. 4. Będzie miał 1 zastępcę. a. Zastępca będzie mianowany przez SoFA b. Musi mieć conajmniej dwa miesiące doświadczenia jako CP lub MoFA c. Zastępca ma pełnię władzy w przypadku absencji SoFA. 5. SoFA musi mieć przynajmniej 2 miesiące doświadczenia jako MoFA lub 1 miesiąc doświadczenia jako CP. 6. Będzie wybierany zwykłą większością głosów przez prezydentów państw członkowskich i stowarzyszonych. 7. Musi być zaakceptowany przez założycieli sojuszu. 8. Wybory 7. dnia każdego miesiąca. 9. Będzie miał dostęp do kanału ogólnego IRC i kanału HQ. a. Jest zobowiązany do aktywnej obecności w tych pokojach.

Część VIII - Sprawy dyplomatyczne i wojskowe

Artykuł 26 : 1. Wszystkie sprawy dyplomatyczne i wojskowe (zgodnie z definicją 2 i 3) muszą być przedmiotem dyskusji pomiędzy: a. SG i SC sojuszu b. Prezydentami, Ministrami Spraw Zagranicznych i Obrony Narodowej państw członkowskich. c. Założycielami sojuszu.

Artykuł 27 : 1. Sprawy wojskowe to : a. Rozkazy zawarte w gazetach Resortu Obrony Narodowej państw członkowskich, CoD [Campaigns of the Day] i DO [Daily Order]. b. Możliwe ustawy o NE. c. Najbliższe cele ekspansji. d. Krótko- i dalekoterminowe plany. e. Pomoc sojuszom zaprzyjaźnionym.

Artykuł 28 : 1. Sprawy Zagraniczne to :

a. Zamiar podpisania MPP z neutralnymi lub wrogimi państwami każdego członka sojuszu. b. Zamiar podpisania innej umowy/umów z neutralnymi lub wrogimi państwami dowolnego członka sojuszu, takie jak NAP, lub umowa wynajmu regionów. c. Przeprowadzenie embarga handlowego wobec neutralnych lub wrogich państw każdego członka sojuszu. d. Współpraca dyplomatyczna z innymi państwami członkowskimi w celu osiągnięcia wcześniej zamierzonego celu.


Podpisano :

President of eHungary - GregoryG President of ePoland - Prophet009 President of eSerbia - Vladislav Milovanovic 83 President of eSpain - Madridista1991 President of eUnited Kingdom - Talon Karrde President of eSlovenia - Exclusive

2012.12.02