Taksat e qytetarit

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БеларускаяIcon-Belarus.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
EestiIcon-Estonia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Icon citizenfee.gif Taksat e qytetarit është shuma e parave që marrin lojtarët e ri, kur ata bëhen një shtetas i një vendi. Ju nuk merrni asnjë tarifë e qytetarëve në qoftë se ju të lëvizur nga një vend në një tjetër.

Taksa Qytetari është i listuar në faqen e Shoqërisë për secilin vend.


Citizen fee proposal page - the view when the Congress member proposes the new fee
Icon law new citizen fee.png Kongresit të vendit ]]dhe është votuar nga Kongresi dhe Presidenti.
  • Një vend nuk mund të propozojë një tarifë qytetare nën Icon - Money.png 5 CC.
  • Paratë për taksat e qytetarëve është marrë nga Thesari.

Është sugjeruar se kur anëtarët e Kongresit të propozojë një tarifë të re qytetare, kjo vlerë duhet të jetë më pak se ose e barabartë me buxhetin e vendit ndarë nga 500. Prandaj, jeni të sigurt për të mbajtur qytetarët tuaj të re të lumtur, pasi ata do të marrin merituar pagesa e tyre duke filluar.