Fabrikat në shitje

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БеларускаяIcon-Belarus.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
LatviešuIcon-Latvia.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png

Kur të klikosh Fabrikat në shitje në menynë e Market,do të hapet faqja e Tregut të Fabrikave.Kjo faqe tregon një listë të fabrikave prej shtetit tënd të cilat janë vënë në shitje prej pronarëve të tyre.

Company Market
 • Fabrikat mund të shiten vetëm për Gold.Shuma yte e Gold mund të shihet në anash.
  • Çmimi mund të jetë vetëm +/- 10% prej çmimit të krijimit/rritjes
 • Duhet ti rregullosh fabrikat sipas llojit dhe kualitetit.

Informacion:

 • Fabrikat e materialeve bazë nuk mund të shiten ose të blehen.Produktet e tyre mund të shiten dhe të blehen.
 • Fabrikat e produkteve munden të ju ulet kualiteti gjerë në nivelin 1..
 • Fabrikat e produkteve dhe të materialeve bazë mund të prishen.

Informacion i mëtutjeshëm

 1. Nuk mund të blesh fabrikë nga dikush që nuk ka shtetësinë tënde.
 2. duhet të kesh së paku 80 eksperiencë për të blerë një fabrikë.
 3. Nëse blen një fabrikë,nuk mund ta shesësh mbrenda 10 ditëve
 4. Ofertat e fabrikave në shitje ju del afati pas 5 ditëve.

Kur të shitet kompania,shitësi merr një lajmërim.