Countries/Македонски

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
English
ShqipIcon-Albania.png
عربيIcon-Arabic.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
ČeskoslovenštinaIcon-Czechoslovak.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
ქართულიIcon-Georgia.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
SvenskaIcon-Sweden.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.pngСекоја нова држава е заштитена од војни во период од 45 дена, во тој период не може ни да се објави војна.
Кршењето на овие директиви ќе води до губење на злато, и ако војната биде откажана златото нема да биде вратено.Оваа страна ја содржи листата на земји во Новиот Свет. Во оваа листа ги нема сите земји од нашиот свет, затоа што еРепублик сеуште се развива, исто така некој во некој земји нема доволен интерес за додавање на својте земји.

еРепублик држави