Death/Македонски

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Death.png

Смртта во Новиот Свет настанува кога граѓанинот нема да се логира повеќе од 30 дена. Постојат два вида на смрт и тоа:

  • Природна смрт - граѓанинот се нема логирано по своја желба;
  • Присилна смрт - граѓанинот ги прекршил Правилата и добил Трајно Банирање од страна на Администраторите.

Оние граѓани кои доживеале природна смрт имаат можност пак да оживеат и тоа само со логирање на играта.

Што се случува кога умираш?

Одговорот на едно од најстарите филозофски прашања може да се даде на едноставен начин во Новиот Свет - со неколку точки!

Откако граѓанинот ќе се прогласи за мртов

  • се отстранува од партијата на која членувал (доколку воопшто членувал).
  • се отстранува од сите листите на кандидати за предстојни избори - партиски, конгресменски и претседателски (доколку бил кандидиран).
  • престанува да добива електронска пошта.
  • продолжува да се води како сопственик и генерален директор на неговите/нејзините фирми и главен уредник на неговиот/нејзиниот весник.
  • не ги губи искуствените поени, силата, достигнувањата, работното место, изградените згради, предметите, пораките, пријателите, златото и девизите.
Мени

Вовед · Правила · Прирачник · Историјат

Поврзано со