Одбранбени системи

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Icon - Defense System.jpg Одбранбени системи се потребни во регионите за да дадат бонус на поените што влијаат на бранителите.

Одбранбените системи може да ги купи само претседателот на државата и си одобрување на конгресот.

Компоненти

Одбранбениот систем ги има следниве компоненти: распоред и ѕидови. Распоредот дава влијателни поени на бранителот. Ѕидовите имаат влијание на издржливоста.

Атрибути

  • Q1 одбранбен систем ќе трае 1 битка и ќе даде 10,000 одбранбени поени.
  • Q2 одбранбен систем ќе трае 2 битки и ќе даде 20,000 одбранбени поени.
  • Q3 одбранбен систем ќе трае 3 битки и ќе даде 30,000 одбранбени поени.
  • Q4 одбранбен систем ќе трае 4 битки и ќе даде 40,000 одбранбени поени.
  • Q5 одбранбен систем ќе трае 5 битки и ќе даде 50,000 одбранбени поени.

Градба

Повеќе не можат да се прават одбранбени системи.

видете исто така