Sistemi i Mrojtjes

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Icon - Defense System.jpg Sistemet e mbrojtjes janë të nevojshme në një rajon të dhënë një bonus për të ndikuar pikë për mbrojtësit


Sistemet e mbrojtjes mund të blihen vetëm me propozimin e presidentit të vendit dhe me miratim Kongresit.

Komponentet

Një sistem i Mbrojtjes ka komponentet në vijim: Paraqitjet dhe muret. Paraqitja shton pikë ndikim për mbrojtësit. Muret kanë një ndikim në jetëgjatësi.

Atributet

  • Sistemi i mbrojtjes Q1 do të zgjasë për 1 betejë dhe do të japë 10.000 pikë mbrojtjes.
  • Sistemi i mbrojtjes Q2 do të zgjasë për 2 betejat dhe do të japë 20.000 pikë mbrojtjes.
  • Sistemi i mbrojtjes Q3 do të zgjasë për 3 betejat dhe do të japë 30.000 pikë mbrojtjes.
  • Sistemi i mbrojtjes Q4 do të zgjasë për 4 betejat dhe do të japë 40.000 pikë mbrojtjes.
  • Sistemi i mbrojtjes Q5 do të zgjasë për 5 betejat dhe do të japë 50.000 pikë mbrojtjes.

Ndertimet

Sistemet e mbrojtjes nuk mund të ndërtohet më.

Shiko edhe kete