Diaspora King/Türkçe

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
TürkçeIcon-Turkey.png


Dead citizen.png
Dead citizen

Diaspora King

31 Message

Party-Czech Communist Party - ML.jpg
Sosyal
Milliyet Flag-Slovakia.jpg eRepublikan
Doğum Tarihi 20th February 2010
Day 823 of the New World
Cinsiyet Male
Gazetenize Armenian Diaspora,
Formerly known as: Marksist Tutum
Siyaset
Party president Radikal Sol Parti
16 Mayıs 2010 – 15 Haziran 2010
Party president Sosyalist Emek inisiyatifi
16 Temmuz 2010 – 02 Ağustos 2010
Congressman Czech Republic
26 Ağustos 2010 – 25 Eylül 2010
26 Eylül 2010 – ---
Askeri
Rütbe Icon rank Supreme Marshal***.png Supreme Marshal***
Uçak rütbesi Airman 0.png Airman

Diaspora King (Mustafa Suphi) (20 Şubat 2010) Icon-Turkey.pngTürk asıllı Icon-Czech Republic.pngÇek Siyaset adamı.

Hayatı

Türkiye 1

20 Şubat 2010 tarihinde Türk vatandaşı olarak başladı. Siyasete Radikal Sol Parti'de başladı. Radikal Sol Parti'de 2 dönem Eldarion Sionnodel'in başkanlığında, başkan yardımcısı görevinde bulundu. Eldarion Sionnodel'den sonra Radikal Sol Parti başkanlığına seçildi.
Radikal Sol Parti çatısı altında Komünen sistemde işleyen TurCo'nun kuruculuğunu üstlendi.
Mayıs 2010 Meclis Seçimlerinde diğer partilere fake girişi yapılarak Radikal Sol Parti ilk 5 parti arasından düşürülünce parti üyeleriyle beraber İrlanda vatandaşlığına geçti. Bu geçiş sırasında İrlanda hükümetiyle yapılan yazışmaları yönetti.

İrlanda

Haziran 2010 başında İrlanda'ya yapılan göçle birlikte Turco sistemini tanıttı ve vatandaşlık sürecinin hızlanması için görüşmeleri yönetti. Bir süre sonra Radikal Sol Parti üyeleri arasında çıkan fikir ayrılığının sonucunda Türkiye'ye dönen gruba önderlik yaptı.

Türkiye 2

Türkiye'ye dönen grubun kurduğu Sosyalist Emek inisiyatifi partisine başkanlık yaptı. Halibo, Eldarion Sionnodel, Hanilce ve Alipoyraz ile Türkiye'deki Sosyalist Partilerin üzerinde oynanan oyunlara karşı Sol ağırlıklı partilerin birleşmesi için çalışmalarda bulundu.
Ağustos Parti başkanlık seçimlerinde Sol partilere yapılan TO'lar ve TO girişimleri ve Ülke başkanlığı seçimlerinde Sosyalist aday çıkmaması için yapılan Blok adaylıklar üzerine Türkiye'de Sosyalist partilerin uzun soluklu olmadığını düşünerek Sosyalist Hükümeti olan Çek Cumhuriyeti vatandaşlığına başvurdu.

Çek Cumhuriyeti

Çek Cumhuriyeti'nde Utku Akın başkanlığındaki Aşırı Sol düşüncedeki CCP-ML üyesi oldu. Ağustos 2010 Meclis seçimlerinde Southern Bohemia bölgesinden 12 oyla Yedek listeden Meclis üyesi oldu.
Çek Cumhuriyeti'nin İrlanda elçiliği ve Göçmen bakanlığı görevlerinde bulundu. Şuan geçen dönem propaganda bakanlığı yapan Chorrito ile ülkede yıpranan sosyalist harekete dinamik bir yapı oluşturacak yeni bir girişimde bulunuyor.

Ekonomi

TurCo: Komün sisteminde çalışan TurCo'nun kuruculuğunu yaparak TurCo şirketlerinde çalıştı. İrlanda'ya yapılan göçle beraber TurCo firmalarını bu ülkeye taşıdı.
Türkiye'ye döndükten sonra KaDeVe Sosyalist Yatırım Ortaklığını kurdu. Düzenli işler hale gelmesi ve Çek Cumhuriyeti'ne göçmesi nedeniyle KaDeVe SYO'dan ayrıldı.
CSSR Labor Camps: Çek Cumhuriyeti'ne göçtüğünde CSSR Labor Camps komünlerinde çalışmaya başladı.

Medya

Marksist Tutum isimli gazetesinde genel olarak siyasi yayın yapıyor. 940 abone ile Medya Patronu madalyası bulunuyor.

Skilleri

İş

Icon skill producer.png Work
9 Guru
54,552 / 80000 (36%)

Askeri

Icon - Rifle.png Rifle Icon General.jpg
General
Icon - Airunit.png Air Unit
1 Greenhorn
0 / 40 (0%)
1 Greenhorn
0 / 40 (0%)
Icon - Tank.png Tank Icon - Artillery.png Artillery
9 Nemesis
106914 / 160000 (33%)
1 Greenhorn
0 / 40 (0%)

Madalyaları

Icon achievement Hard Worker on.gif Çalışkan İşçi (x21) Icon achievement Congress Member on.gif Meclis Üyesi (x4) Icon achievement Country President off.gif Ülke Başkanı (x0) Icon achievement Media Mogul on.gif Medya Patronu (x1)
940/1000
Icon achievement Battle Hero on.gif Savaş Kahramanı (x10)
Icon achievement Resistance Hero on.gif İsyan Kahramanı (x1) Icon achievement Super Soldier on.gif Üstün Asker (x34) Icon achievement Society Builder on.gif Toplum Oluşturucu (x3)