Diktatör

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
FrançaisIcon-France.png
RomânăIcon-Romania.png
TürkçeIcon-Turkey.png


Politics

Voting system · Party elections · Congress elections · Presidential elections · List of current presidents · Country administration

Dictatorship.png

Icon achievement True Dictator on.gif
Diktatör, Ülke Başkanı, hükümet ve Meclis'i deviren bir askeri birlik Komutanıdır.

Nasıl Diktatör Olunur?

Diktatör olmak için, bir askeri birlik Komutanı askeri bir darbeye başlamalı ve onu kazanmalıdır. Askeri darbeden önce Komutan, ülkedeki diğer askeri birlik komutanlarından müttefik bulur ve sonuçta resmi hükümeti destekleyen herkesi ve davasını desteklemeyen ulusal askeri birimlerle savaşır.

Askeri darbede, iki taraf arasında bir seferlik savaş yapılır ve diktatör olmak için Komutanın tarafının kazanması gerekir.

Diktatör güçleri

Diktatör olarak Ülke yönetimi sayfasını görüyor.

Diktatörler pratikte ülkedeki tüm güce sahiptir. Herhangi bir kanunu tek elle geçebilirler. Diktatörlerin başlatamayacağı sadece 2 kanun vardır: yeni vatandaş mesajını değiştirmek için bir yasa ve [[President|başkanı]nı düşürmek için yasa.

Diktatör diğer yasaları başlatabilir ve oy veren tek kişi o olacaktır. Bir kanunun geçmesi için 24 saat hala gereklidir. Bu 24 saatlik kural, oyunda dengeyi korumak ve karşılıklı koruma anlaşması yasaları gibi oyun mekanizmalarını kırmamak için tutulur.

Bir Diktatör, Meclisin cari dönemde hakkı olan |vatandaşlığı kabul etmenin %50'sini verebilir. Meclis üyesi daha önce bir kısmını veya tamamını harcamış olsa bile bu miktar garanti edilir. Paylaşılabilir vatandaşlık, Meclis seçimleri sonrasında sıfırlanır.

Bir Diktatör ayrıca ülke unvanlarını da atar.


Laws that can be proposed by

President: New citizen message · MPP · Declare war · Airstrike · Propose peace · Trade embargo · Resource concession · Leave alliance · Change alliance leader
Congress: Country donations · Minimum wage · President impeachment · Issue money · Change taxes · Accepting citizenship
Either President or Congress: Natural enemy
Dictator: Any of the above Laws except New citizen message and President impeachment

Önemli notlar

  • Bir Diktatör ülkede güç kazandığında, vatandaşlığı sorumlu olduğu ülkeyle eşleşecek şekilde otomatik olarak değiştirilir.
  • Bir Diktatör askeri birliğin komutanı olarak başka bir oyuncu atarsa, Diktatör statüsü de geçerli olacaktır.
  • Bir Diktatör her türlü seçimde aday gösterebilir ve seçilebilir.
  • Bir Diktatör devrimi başlatamaz.
  • Eğer bir X ülkesi başkanı Y ülkesinde başarılı bir askeri darbe yaparsa, Diktatör olacak ve Başkan’ın X ülkesindeki koltuğunu, sanki etkilenmiş gibi otomatik olarak kaybedecektir.

Ayrıca bakınız

Referanslar


Jobs
Official in-game Politics Congress member · Councillor · Governor · Minister of Defence* · Minister of Education* · Minister of Foreign Affairs* · Party member · Party president · President · Prime Minister · Secretary general (party) · Spokesman · Vice president (party)
*There are different minister position, some are official, some not, but all are mentioned in article Minister
Military Commander · 2nd Commander · Captain · Soldier · Recruit · Military ranks · Aircraft ranks · Dictator
Economy / Media Employee · General manager · Press director
Historical: eRepublik Rising · eRepublik V1
User created jobs Politics Advisor · Ambassador · Chief of staff · Director · Director of Embassies · Founder · Justice · Minister* · Monarch · Parliamentary group leader · Politician · Recruitment director · Secretary general (alliance) · Secretary of Defense · Senator · Speaker · Vice president (country) ·
*There are different minister position, some are official, some not, but all are mentioned in article Minister
Military Advisor · Chief of staff · Commanding officer · Executive officer · Officer · Staff officer · Supreme Commander
Economy / Media Advisor · Editor · Founder · Graphic designer · Journalist