Prishja

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
中文(简体)Icon-China.png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Shpërndarja është një funksion që lejon qytetarët të fshihet kompanitë e tyre. Kur shpërndarjen kompani, pronari i kompanisë do të merrni 50% të kostos së krijimit si rimbursim. Shpërndarja është jashtëzakonisht e dobishme në qoftë se qytetari dëshiron të shpëtoj e kompanive të lëndëve të para si ata nuk mund të shiten në tregun e kompanisë.

Si të prish një kompani?

Një qytetar mund të shpërndajë një kompani duke klikuar Sell.png butonin dhe zgjedhjen e kompanisë që ai / ajo dëshiron të shpërndajë duke klikuar Delete.png butonin dhe pastaj të shpërndajë kompani duke klikuar Dissolvecompany.png butonin

Çfarë ndodh kur kompania është prishur?

Kur kompania është shpërbërë, gjërat e mëposhtme ndodhin

  • Qytetari do të kthehet me 50% të krijimit dhe të çmimeve përmirësimin e kompanisë.

Kthimet

Materiale te Para
Ferma e Grurit Money.png 750 CC Hekur Money.png 750 CC
Fruta Money.png 1500 CC Nafte Money.png 1500 CC
Peshk Icon-gold.gif 5 GOLD Aluminium Mine Icon-gold.gif 5 GOLD
Bagëti Money.png 4250 CC Nitrat Potasi Money.png 4250 CC
Gjueti Icon-gold.gif 17.5 GOLD Rubin Icon-gold.gif 17.5 GOLD
Ushqim dhe Armë
Q1 Q2 Q3 Q4 Q5 Q6 Q7
Icon-gold.gif 5 GOLD Icon-gold.gif 15 GOLD Icon-gold.gif 40 GOLD Icon-gold.gif 90 GOLD Icon-gold.gif 190 GOLD Icon-gold.gif 390 GOLD Icon-gold.gif 615 GOLD

  • CC = monedhën e vendit (en. currency of citizen's) qytetarëve qytetari.

Shiko edhe këtë


Back.gif Ktheu tek faqja Customization level upgrade