Bağış yapmak

From eRepublik Official Wiki
Jump to navigation Jump to search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
СрпскиIcon-Serbia.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Bağış yapmak/Hibe etmek vatandaşların, organizasyonların ve ülkelerin birbirlerine para, altın veya diğer öğeleri göndermelerini sağlayan bir fonksiyondur.

Eğer bağış yapma sayfasını açmak istiyorsanız, bağış yapmak istediğiniz kişi veya organizasyonun profil sayfasını açın ve sağ üst köşede bulunan butonlardan eğer para hibe etmek istiyorsanız Icon donate.png butonuna, bir ürün bağışlamak istiyorsanız Icon donate items.png butonuna basın. Bastıktan sonra karşınıza deponuzda bulunan nesneleri ve mevcut paranızı gösteren sayfa çıkar.

Aşağıda açıklananlara ek olarak direk olarak ülkelere de bağış yapabilirsiniz.

Vatandaş ve organizasyon bağışları

Her şirket ve organizasyon diğer vatandaşlara öğe hibe edebilir. Olgun vatandaş unvanına sahip her vatandaş ve her organizasyon diğer vatandaşlara para hibe edebilir. Genç vatandaş unvanına sahip vatandaşlar eğer altın satın almışlarsa diğer vatandaşlara para bağışı yapabilir.

Not: Her vatandaş bağışlar veya para piyasası yoluyla günde en fazla Icon - Gold.gif 10 Altın alabilir.

Öğeler

Bağışla sayfası.

Kullanıcılar diğer vatandaşlara hibe edecekleri ürünlerin miktarını belirtebilir.

Eğer başarılı bir şekilde bağış yaparsanız şu mesajı görürsünüz: "Başarılı bir şekilde öğeleri hibe ettiniz."

'Bağışla' tuşuna bastıktan sonra ürünler diğer vatandaşa transfer edilir ve o vatandaş bir uyarı alır.

Not: Sadece gıda, silah ve taşınma biletleri bağışlanabilir. Satışa sunduğunuz veya kısmen kullandığınız ürünleri bağışlayamazsınız.

Para

Olgun vatandaş unvanına sahip her kullanıcı diğer vatandaşlara para veya altın bağışlayabilir.

Bu sayfada şu bilgileri görebilirsiniz:

 • Sahip olduğunuz altın ve para bilgileri;
 • Bağışla alanı - sadece rakamların kullanılabildiği düzenlenebilir bir alan;
 • Bağışla butonu - basıldığı zaman, bağış gerçekleşir ve karşı taraf bir uyarı alır.

Bağış yaparken virgülden sonraki 2 basamağa kadar sayı girebilirsiniz. (örnek: 10,12 TRY bağışlayabilirsiniz ancak 10,123 TRY bağışlayamazsınız)

Bildirim mesajları:

 1. Eğer bir vatandaş 0 para veya eksi sayıda para bağışlamaya çalışırsa şu mesajı görür: "Lütfen en fazla 2 ondalıklı geçerli bir miktar değeri gir."
 2. Bir vatandaş günlük sadece Icon - Gold.gif 10 Altın bağış alabilir ve bu limite ulaşıldıktan sonra bağışlarla daha fazla altın alamaz.
 3. Eğer hesabınızda bağışlamayı düşündüğünüz miktardan daha az miktarda para varsa şu mesajı alırsınız: "Bu hibeyi yapabilmek için hesabında yeterince para yok."
 • Eğer başarılı bir şekilde para bağışı yaparsanız, şu mesajı alırsınız: "Başarılı bir şekilde (miktar) para/altın hibe ettiniz"

Kabul et/Reddet

Para birimi bağışıyla ilgili bir uyarı örneği.

1933. günden başlayarak, eRepublik adminleri altın ve para bağışları için kabul et/reddet özelliğini oyuna ekledi. Altın veya para bağışını bildiren uyarının hemen yanında kabul et ve reddet butonları da bulunur. Vatandaş bu butonları kullanarak bağışı kabul edebilir veya reddedebilir. Eğer bağış kabul edilirse kabul edilen miktardaki altın/para miktarı hesaba eklenir. Eğer bağış reddedilirse, altın ve paralar bağışı gönderen kişinin hesabına geri döner.
Lütfen dikkat edin:

 • Bağışlar onay için 3 gün(72 saat) bekletilir, bu saat tamamlandıktan sonra bağış teklifleri geçersiz olur ve bağışlar ilk sahibine geri döner.
 • Eğer para alışverişinde bulunacak kişilerden birisi banlanırsa, bağış sahibine geri döner.
 • Eğer bir kişi günlük Icon - Gold.gif 10 Altın limitini doldurursa, yine de bağış alabilir ancak bağışları bir sonraki gün kabul edebilir.
 • Eğer bir vatandaş Icon - Gold.gif 7 Altın'luk bir bağış alır ve kabul ederse, ve aynı gün Icon - Gold.gif 10 Altın'luk bir bağış daha elde eder ve bunu da kabul etmek isterse bir pencere açılır ve sadece Icon - Gold.gif 3 Altın kabul ettiğini ve geri kalan miktarın sahibine geri gönderildiğini bildirir.

Ülke bağışları

Ana makale: Country donations

Kara borsada alım satım yapmalı mıyım?

Bu, pazaryerini kullanmadan bir organizasyon veya vatandaştan direk olarak alışveriş yapmak istediğiniz anlamına gelir.
Bunu gerçekleştirmenin bir çok riski vardır. Ayrıca altın limitinden dolayı para birimi kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

Kontratlar eRepublik tarafından artık desteklenmemektedir. Kontratların "çözümden çok problem doğuracağını" ifade etmektedirler. Yani kontratlara her iki tarafın da uyacağından emin olamazsınız.