Entente

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png
Entente
Flag of Entente
Map of Entente
Formation January 4, 2010
Dissolution August 20, 2010
Type Military
Headquarters Paris Isle of France
Members 7


The Entente była sojuszem militarnym założonym przez Francję, Włochy i Ukraine 4 Stycznia 2010. Została utworzona jako neutralna alternatywa dla EDENU i Phoenix.

Historia

Orignal logo
Entente'a została utworzona w trakcie czwartej Wojny eŚwiatowej, gdy Hiszpania zaatakowała Francję. Wiele krajów broniło Francję, niektóre były blisko EDENU (jak Ukraina czy Włochy), a niektóre blisko Phoenix lub jego częścią (Sama Francja była blisko PHX). Ale bez sojuszu Francja przegrała z Spain i została praktycznie wymazana.

Idea sojuszu urodziła się w tym momencie: neutralny sojusz pomiędzy Phoenix i EDEN który ma jednoczyć państwa które chcą zachować swoją wolność.

Członkowie

Mapa z zaciemnionymi członkami sojuszu
 
 
 

Rezygnacje

Status członków

Występowały dwa typy członków:

  1. Członkowie Główni nie mogli być inni członkowie innych sojuszy militarnych (Phoenix or EDEN), mogli być jednak członkami sojuszy obronnych (jak ALA lub SOL). Koordynowali działanie sojuszu w trakcie pokoju (gdy nie była aktywna wojna przeciwko żadnemu członkowi sojuszu). Sekretarz Generalny musiał pochodzić z kraju będąceko jednym z Głównych członków.
  2. Członkowie Zwyczajni mogli być członkami sojuszu militarnego. Jednak gdy członek sojuszu (niezależnie od poziomu zaangażowania) został zaatakowany, wszyscy członkowie Ententy musieli bronić zaatakowanego.

Dowództwo

Rada sojuszu miała najwyższą władzę w podejmowaniu decyzji. Każdy członek sojuszu wyznaczał jednego wysłannika do rady sojuszu. Wysłannik wybierany był przez Prezydenta lub Prezydent mógł sam być wysłannikiem. Posłowie mieli prawo do wyrażania stanowiska ich kraju. Każdy reprezentant kraju w radzie miał jeden głos. Większość decyzji podejmowana byłą zwykłą większością głosów. Jeżeli głosy były podzielone równo decyzja została odkładana do momentuosiągnięcia kompromisu.

Każdy kraj główny miał możliwość veta [1] decyzji rady. Miało to ochronić główne kraje sojuszu przed niepotrzebnymi lub niechcianymi zobowiązaniami. Główne kraje miały prawo veta dla każdej decyzji (poza wykluczeniem członka Entente z sojuszu).

Sekretarz Generalny

Główne kraje dzieliły przewodnictwo w radzie, przez Sekretarza będącego jednym z wysłanników krajów głównych. Stanowisko Sekretarza Generalnego obejmowane było na 10 dni. Dokładny charmonogram zmian Sekretarza ustalała rada

SG był odpowiedzialny za dyplomacje i był ściśle kontrolowany przez radę. SG był odpowiedzialny za ogłaszanie zebrań rady i zarządzał nimi. Spotkania rady musiały odbyć się co najmniej dwa razy w trakcie kadencji Sekretarza. Każdy kraj członkowski miał prawo domagać się od sekretarza zwołania zebrania rady. SG mógł na własną rękę powoływać zastępców i asystentów. Jednak rada miała prawo ich odwołać. SG miał wyłączne prawo do wypowiadania się w imieniu sojuszu oraz kontrolo organizacji i gazety. Kiedy rada uważała że jakaś decyzja powinna zostać upubliczniona SG miał obowiązek opublikować ją w gazecie.

Sekretarz Generalny nie miał żadnej kontroli nad siłąmi zbrojnymi sojuszu and can not be the i niemógł zajmować stanowiska dowódcy sił zbrojnych sojuszu w trakcie swojej kadencji. SG mógł zmobilizować siły sojuszu aby bronić jego członków sam (jeżeli jakiś członek był atakowany) lub decyzją rady (w przypadku odwetu).

Lista Sekretarzy Generalnych

Miesiąc Sekretarz Generalny Generalny Zastępca Sekretarza Krajy
Styczeń Citizen1599604.jpg
Rednif Tap
Icon-Ukraine.png
Luty Citizen1440109 v2.png
Azaret
Icon-France.png
Marzec Citizen1440410.jpg
Luke Magitem
Icon-France.png
Kwiecień Citizen1440109 v2.png
Azaret
Icon-France.png
Maj Citizen1749435.jpg
Delexo
Icon-Italy.png
Czerwiec Citizen1599604.jpg
Rednif Tap
Icon-Ukraine.png
santirub Icon-Paraguay.png
Tim Paulsen Icon-France.png

Koniec sojuszu

I 20 Sierpnia 2010, ostatni przedstawiciele rozwiązali sojusz. Czas Ententy dobiegł końca[5].

References

  1. [UFFICIALE] L'eItalia esce da ENTENTE
  2. ONE
  3. [MoFA of Ukraine] Ukraine is leaving Entente
  4. Renuncia de Paraguay a la Entente
  5. [http://www.erepublik.com/en/article/1493727 [ENTENTE]