Entente

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png
Entente
Flag of Entente
Map of Entente
Formation January 4, 2010
Dissolution August 20, 2010
Type Military
Headquarters Paris Isle of France
Members 7


Fransa,İtalya ve Ukrayna tarafından kurulan bir askeri ittifak olan Entente 4 Ocak 2010’da resmileşmiştir. EDEN ve Phoenix arasında seçim yapmak istemeyen ülkeler tarafından kurulmuştur.

TARİHİ

Orignal logo
4. Dünya Savaşı sırasında kurulan Entente, İspanya’nın Fransa’ya saldırdığı dönemde şekil aldı. Birçok ülke Fransa’yı İspanya karşısında savunmaya çalıştıysa da, bazıları EDEN’e yakın olan(Ukrayna ve İtalya) bazıları Phoenix’e yakın(Fransa’nın kendisi Phoenix’e yakındır.). Fransa yinede ortada net bir ittifak’ta bulunmadığından dolayı İspanya’ya karşı kaybetti ve işgal altına girdi.

Entente fikri bu olayla beraber doğdu; Phoenix ve EDEN arasında tarafsız bir ittifak, büyük ülkelere karşı kendi özgürlüklerini korumak için kuruldu.

ÜYELER

Alliance members
 
 
 

ÜYELİK KONUMLARI

ANA ÜYELER; Bu üyeler başka bir ittifak’ın askeri gücü ile ortak çalışamaz (Phoenix, EDEN), eğer isterlerse savunma ittifakları (ALA, SOL) ile ortaklaşa hareket edebilirler. Genel Sekreter Ana üye ülkelerden birinden olmak zorundadır.

YARI ÜYELER; Diğer ülkelerin askeri güçleri ile işbirliği yapabilirler, ancak herhangi bir Entente üyesi saldırı altında olduğunda ANA veya YARIM üye bakılmazsızın savunmak zorundadırlar.