Ushqimi

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
ქართულიIcon-Georgia.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Products and Raw materials:

Icon - Food Q3.png Icon - Weapon Q6.png Icon - Aircraft Listing.png Icon - Moving ticket Q3.png Icon - House Q1.png Icon - Food Raw Materials.png Icon - Weapon Raw Materials.png Icon - Aircraft Weapon Raw Materials.png Icon - House Raw Materials.png


Energjia dhe ndikimi i saj

Energjia · Ushqimi · Spitali · Ndihma e Pare · Vendet e Stervitjes · Puna · Lufta · Lufton guerrile · Biletat e levizjes


Ushqimi rrit energjinë e qytetarëve. Ashtu si të gjitha produktet, ajo mund të blihen në treg dhe është konsumuar duke klikuar butonin e Rimbush Energjin Nëse nuk keni ushqim butoni Rimbush Energjinë do të shëndrrohet në butonin Blej Ushqime cila ju lidh me tregun.

Llojet e Ushqimit

Ka shtatë cilësitë e ndryshme të ushqimit, ushqim me cilësi të lartë që ka një vlerësim të lartë yll. Çdo rritje në cilësinë e ushqimit rrit sasinë e energjisë potenciale restauruar nga intervale të dy. Kështu, një cilësi (të përfaqësuar me një yll) ushqim rikthen energjinë, ndërsa dy një ushqim me cilësi të gjashtë dymbëdhjetë rikthen energjinë. Dhe ndërsa ushqimi cilësi më të lartë mund të rivendosur të energjisë më të lartë, llojin më të mirë të ushqimit për të blerë është ai që ju jep energji më të madh për paratë tuaja. Një lojtar është i kufizuar vetëm nga sasia e energjisë që mund të shërohen në një sasi të caktuar kohe. Prandaj, është më mirë për të blerë 100 njësi të ushqimit Q1 (200 energjia) për 50 $ se ajo është për të blerë 20 njësi të Q5 ushqimit (edhe energjia 200) për $ 55, dhe kështu me radhë.

Si të konsumojnë ushqim

Ju vetëm mund të konsumojnë ushqim duke klikuar butonin e Energjisë të shërohen, të cilat mund të gjenden në tabelën anash e çdo faqe eRepublik, nën energji. Pas klikuat në link, energjia juaj do të rikthehet sa më afër në 100 energjinë jetë e mundur. Së pari qytetari juaj do të hani ushqim të cilësisë më të lartë në ruajtje tuaj. Nëse ushqimi cilësisë më të lartë do të bëjë të rritet tuaj të energjisë mbi 100, në vend të ushqimit të cilësisë më të lartë të ardhshëm Njësia më e lartë do të jetë ushqimi hahet. Vlerat energjetike e qytetarit do të rrisë shumën që është dhënë në ushqimit të konsumuar.Informacioni i energjisë do të rifreskohet automatikisht në sidebar vetë.

Sasia e energjisë së mbetur të cilat mund të konsumohen do të shfaqet në butonin instrumentëve.

Shënim: Nëse ju keni bare energjisë në ruajtjen tuaj, ata mund të konsumohen pasi ju rikthyer gjithë energjinë e mbetur që mund të rikuperohet me ushqim. Shënim 2: Ka gjithashtu një buton Energjisë shërohen në fushën e betejës që është afër butonit LUFTO të njëjtën mënyrë duke punuar si një në sidebar.

Prodhimi

Materiale të papërpunuara ushqimore përdoret në prodhimin e ushqimit
Artikulli Kryesor: Food raw material/Shqip

Ka disa shënime të shpejtë për të përmendur në lidhje me prodhimin e ushqimit:

 • Materiale ushqimore të papërpunuara është përdorur për prodhimin e ushqimit.
 • Rajonet që janë të lidhura me kryeqytetin dhe kanë grurë, drer, kafshë, peshq ose fruta japin kompanitë e ushqimit një bonus 20% të prodhimit për burim
 • Bonuse të prodhimit, megjithatë, të bëjë të rrisë sasinë e lëndëve të para të nevojshme për të marrë punë të bërë
 • Ushqimi cilësi më të lartë kërkon më shumë materiale ushqimore të papërpunuara të prodhojë.

Cilësitë e ushqimit

Efektiviteti i ushqimit të varet nga cilësia e tyre.Cilësi më të lartë të ushqimit më Mirëqenien e ajo do të rivendosur dhe ajo do të bëhet më pak e magazinimit

Q5 Food
 • Q1: Icon energy.png 2/përdorim
 • Q2: Icon energy.png 4/përdorim
 • Q3: Icon energy.png 6/përdorim
 • Q4: Icon energy.png 8/përdorim
 • Q5: Icon energy.png 10/përdorim
 • Q6: Icon energy.png 12/përdorim
 • Q7: Icon energy.png 20/përdorim

Lexoni edhe Këtë