Halk Ordusu/Türkçe

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
TürkçeIcon-Turkey.png


Halk Ordusu

Halk Ordusu.jpg

“…Ve biz hiç ihanet etmedik ülkemize. Ve biz hiç ihanet etmedik yurdumuza. Ve biz hiç ihanet etmedik halkımıza…”

General Information
Formation 19 Ocak 2011 (Gün 1,153)
Country Flag-Turkey.jpg Turkey
Colors Kırmızı, Siyah, Sarı
Structure
Total Soldiers 98
Controlled by Adi Herif


Halk Ordusu

19 Ocak 2011 tarihinde Radikal Sol Parti önderliğinde kurulan Halk Ordusu temel amaç olarak eTürkiye'nin toprak bütünlüğünü korumayı amaç edinmiştir.

Kuruluş Bildirgesi ile temelleri atılan Ordumuz, bir barış ordusudur. İstilaya karşı duracak, sadece toprak bütünlüğünü koruyacaktır.

Amacımız bellidir: eTürkiye'nin orjinal bölgelerini korumak.

eTürkiye'nin istila etmeye kalktığı bölgelerde sadece bireysel vuruş yapılacaktır.

06 Haziran 2011 tarihinde Radikal Sol Parti önderliğinde kurulan Halk Ordusu Milis Kuvvetleri'nun yoğun üyelik talebi alması üzerine açılmıştır.

Halk Ordusu Nedir ?

Halk Ordusu, Türkiye Komünleri ile tam işbirliği içerisinde çalışan bir askeri gruptur.

Halk Ordusu Nasıl Finanse Ediliyor?

Her üyemiz Türkiye komünlerinin de doğal üyesidir, üyelerimizin üretiminden diğer TurKo üyelerinin aksine stok payı kesilir ve bu kesintilerle yapılan stoklamalar ile savaşlar finanse edilir.

Halk Ordusunda STR Ayrımı Var mıdır?

Hayır yoktur, Halk Ordusuna üye olmak için herhangi bir STR önşartı yoktur, tek şart verilen emirlere uyacağınızın tahaütünü vermek ve Halk Ordusu üyeliğiniz boyunca Türkiye Komünlerinde çalışmaktır.

Halk Ordusu Komutanları Kimlerdir?

Halk Ordusu komuta sistemi uyarınca biri tam yetkili 1. komutan olmak üzere 3 adet komutana sahiptir. Şu anda Halk Ordusu 1. Komutanı Eldarion Sionnodel'dir. 2. Komutanlar ise Vasili Zaytsev ve Two Spiralsdir.

Halk Ordusu Komutanları Nasıl Seçilir?

Halk Ordusu komutanları düzenli aylık kongrelerde seçilir ve o ay boyunca yetkilendirilir. Komutanların birden fazla kez seçilmeleri önünde bir engel yoktur. Disiplin cezası almış kişiler, Disiplin Komitesi kararı olmadan komutan seçilemezler.

Kongrelere Kimler Katılabilir?

Kongrelere Halk Ordusu üyelerinin tamamı katılabilir. Disiplin Kurulunun vereceği aylık men cezasını tamamlamamış olan üyelerimiz ise kongrelere katılmakla birlikte oy kullanamazlar.

Disiplin Komitesi Kimlerden Oluşur?

Disiplin Komitesi, komutanlardan ve aylık kongrelerde seçilen 4 diğer Halk Ordusu üyesinden oluşur. En az 4 kişiyle toplanmalı ve en az 3 kişiyle karar almalıdır.

Halk Ordusu Neden İşgal Savaşlarında Savaşmıyor?

Halk Ordusu, üyelerinin toplu vuruşlar hariç, nerelerde savaştığına dikkat etmez. Yalnız şöyle ki üyeler herhangi bir ülkenin işgal savaşında, işgalci taraf için Halk Ordusu Avatarlarıyla vuramazlar. Yalnız bu durum PTO'ya uğramış veya gerçek halkı tarafından oyunda yöntilmeyen ülkeler için uygulanmaz. Halk Ordusu avatarı olmaksızın üyeler istedikleri yerlerde savaşabilirler.

Aynı şekilde Halk Ordusu toplu vuruş emirleri hiç bir hal ve şart altında bir işgal savaşında işgalci taraf lehine vurulmasını içeremez. Böyle bir halle karşılaşılması durumunda emri yayınlayan komutan derhal görevinden uzaklaştırılır.

Halk Ordusuna Ben de Katılabilir Miyim ?

İsteyen herkes Halk Ordusuna katılabilir. 2. Komutanlar üyelik işlerinden de sorumludurlar ve 2. komutanlara pm ile ulaşmaları halinde disiplin kurulunun ilk oturumunda üyelikleri oylanır. Üyelikleri onaylandıktan sonra, çalışacakları işyerinin linki ile birlikte diğer gerekli bilgiler de kendilerine ulaştırılır. Halk Ordusuna katılmak için bu formu dolmurmanız gerekmektedir.

Firmalar

Halk Ordusu Komünleri Ustabaşı
Logo İsim Kalite Ürün İşçi Logo İsim
Av Sahası TurKo Geyik Yiyecek Hammaddesi 13 / 10 Eldarion Sionnodel Eldarion Sionnodel
Ekmek Fabrikası TurKo Ekmek Q5 Ekmek Fabrikası 8 / 10 Woneo Woneo
Kauçuk Ormanı TurKo Kaucuk Silah Hammaddesi 20 / bercdo bercdo
Silah Fabrikası TurKo Tank Q5 Silah Fabrikası 12 / 10 Woneo Woneo

Üyelerimizin bu şirketlerde çalışma zorunluluğu vardır. Çalışmayanlar yardım alamazlar.
IRC kanalımız: #halkordusu
TürKo IRC kanalı: #turko
RSP IRC kanalı: #rsp

Üyeler

Halk Ordusu üyelerinin kullanacağı avatar.
Halk Ordusu Üyeleri
Logo Üye Görev Level Rütbe Logo Üye Görev Level Rütbe Logo Üye Görev Level Rütbe
Eldarion Sionnodel Eldarion Sionnodel Komutan 28 Field Marshal Derebeyi4434 Derebeyi4434 Komutan 24 Commander* Two Spirals Two Spirals Komutan 24 Commander*
afat7979 afat7979 Asker 26 Colonel Chimere Chimere Asker 27 Lt Colonel*** Woneo Woneo Asker 25 Lt Colonel***
Deniz Kerasus Deniz Kerasus Asker 24 Lt Colonel** Vasili Zaytsev Vasili Zaytsev Asker 24 Lt Colonel* ibni sina ibni sina Asker 24 Lt Colonel*
cCceses26cCc cCceses26cCc Asker 24 Lt Colonel Aleksandr Pokryshkin Aleksandr Pokryshkin Asker 24 Commander*** Erdem.tekin Erdem.tekin Asker 24 Commander***
tolgaksk tolgaksk Asker 24 Commander** The.Passenger The.Passenger Asker 24 Commander** teoman mete teoman mete Asker 25 Commander**
Koray Can Talu Koray Can Talu Asker 24 Commander** Volkan54 Volkan54 Asker 25 Commander** bercdo bercdo Asker 24 Commander**
Ozay Akyol Ozay Akyol Asker 24 Commander* solomoncan solomoncan Asker 24 Commander* Bj Blazkovicz Bj Blazkovicz Asker 23 Commander
FCIMEN FCIMEN Asker 23 Commander ffako ffako Asker 24 Commander comandante.semih comandante.semih Asker 23 Major***
Rommelizm Rommelizm Asker 23 Major*** HojinBaykal HojinBaykal Asker 23 Major*** marioAZ marioAZ Asker 23 Major*
bayram ismail bayram ismail Asker 22 Major* Bozidar94 Bozidar94 Asker 22 Major encounterer encounterer Asker 22 Captain***
Weave Weave Asker 22 Captain*** curretkar curretkar Asker 22 Captain*** ezreal mkd ezreal mkd Asker 21 Captain**
Bilgehan Canli Bilgehan Canli Asker 21 Lieutenant*** SABRI BAYRAK SABRI BAYRAK Asker 20 Lieutenant* Blackjack03 Blackjack03 Asker 20 Lieutenant*
RevolutionaryTUR RevolutionaryTUR Asker 20 Lieutenant