History of Poland (the book)/Polski

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
PolskiIcon-Poland.png

Jest to pierwsza znana książka autorstwa Thomasa Gorzkiewskiego. Twórca uznał jednak, że nie będzie bawił się w dalsze chocki-klocki (tłumaczenie na angielski) i łaskawie czeka na jakiegoś zapaleńca.

Wstęp

Na początku byli Admini. Stworzyli Nowy Świat, piękny i wspaniały. Wśród ich pierwszych ludów byli Polanie. Zamieszkiwali oni 6 regionów: Pomorze, Mazury, Wielkopolskę, Śląsk, Małopolskę oraz ośrodek ich władzy - Mazowsze.

Prehistoria

Ludzie owi byli biedni, lecz uczciwi. Na ich nieszczęście, dobroduszny Majkal utracił władzę na rzecz John'a Jakeson'a i Alex-Rod'a. Obaj zniszczyli polską gospodarkę, a Germanowie, wykorzystując sytuację, zaatakowali Polskę i ją podbili, wpierw ją oszukawszy. Popolo, książę Mazowsza, który bronił swej krainy do końca, zdecydował pomścić wkrótce swych ziomków.

Upadek Germanów

Domostwo Niemieckie po wkroczeniu wojsk szwedzkich.
Popolo, mianowawszy się władcą Państwa Podziemnego, skorzystał z nadchodzących u Germanów wyborów. Razem ze swoimi ludźmi wygrał je, splądrował Niemcy i ściągnął tam wojownicze ludy szwedzkie. W ten sposób Popolo dokonał swej zemsty.

Oczekiwanie

Tam za wzgórzami, był front I Wojny Światowej...
Nie będąc w stanie wywołać powstania, Polanie czekali głównie na czeskich Morawach, pomagając swym słowiańskim braciom. Pracowali oni wiernie, przyglądając się dalekim płomieniom na granicy rumuńsko-węgierskiej.

Powstanie!

Szwedzi dotrzymali swej umowy i oddali pierwotne terytoria Polan, obiecując im wieczną przyjaźń, która trwa nadal. Gdy tylko skończyły się powstania, Popolo wykonał swą misję i odszedł w niewiadomym kierunku. Polanie pożegnali go i zabrali się do budowy swej Ojczyzny.

Rozbudowa

Polanie, a raczej teraz Polacy osadzili swą stolicę w Krakowie, Małopolsce. Uczynili to, ponieważ miasto to jako ostatnie upadło i jako pierwsze wyzwoliło się. Pierwszym władcą, czyli prezydentem, został Buzzy. Służył Polsce wiernie, więc został wybrany dwukrotnie na swe stanowisko. Później był Sekretarz, ekonomista świetny. On też ostatecznie przyłączył Polskę do Atlantis. Później prezydentem został jeden z najdzielniejszych i najsilniejszych żołnierzy, czyli Miudyk. Dobrze się stało, że był taki władca w owym momencie, gdyż nastała właśnie epoka wojen.

Wojna polsko-węgierska

Polacy, pokrzywdzeni przez Adminów, postanowili sami zdobyć bogaty w zboże region. Na cel swój wybrali Wołyń, będący pod władaniem swych sojuszników, Rumunów przepotężnych. Ci bez mrugnięcia okiem zgodzili się oddać owe terytorium. Arcywrogowie Rumunii, czyli Węgrzy, wściekli się niemiłosiernie. Obawiając się, że Polska pomoże Rumunom, wywołali rebelię stłumioną szczęśliwie. Polacy będąc ludem mściwym, pomogli sojusznikom w walce z Madziarami. Ci zaś wypowiedzieli wojnę i Polacy, nie będąc w stanie utrzymać swojej wymarzonej krainy, opuścili ją zasmuceni.

Wojna polsko-niemiecka

Za panowania Loewego Szwedzi poróżnili się z Niemcami. Wybuchła potężna wojna, która spowodowała rozłam Atlantis, w którym były oba państwa. Nadal pragnący żyznych pól Polacy postanowili pomóc swoim przyjaciołom z północy dołączając do walk. Bitni wojownicy, dzielni i śmiali zdobyli Saksonię i Brandenburgię wieszając w stolicy kraju germańskiego biało-czerwoną flagę. W ów sposób Polacy pomogli Szwedom w przebiciu się przez Szlewik-Holsztyn i zniszczeniu sąsiadów. Jednak Węgrzy spróbowali okaleczyć bohaterów tej historii po raz drugi. Razem ze swoimi sojusznikami, Włochami kradnącymi złoto nowonarodzonym państewkom, ruszyli w stronę tak zwanej Nowej Warszawy. Polacy starali się powstrzymać najeźdźców, walczyli dzielnie pomimo przewagi liczebnej, lecz wątłą mieli nadzieję na wygraną... Pod koniec obrony rozpoczęto ewakuację z płonącego miasta i wszyscy ruszyli przez rzekę Odrę z powrotem na rdzenne swe ziemie.

Wojna polsko-litewska

Minęło wiele tygodni i miesięcy nim Polacy zdecydowali się walczyć o swoje szczęście po raz trzeci. Prezydent Andrew6w6, chcąc zadowolić swoich bitnych obywateli jak i dowódców w sojuszu zwiącego się EDEN (następcę Atlantis po wojnie polsko-niemieckiej) wypowiedział wojnę Litwie. Głównym celem tego działania było jak największe zaszkodzenie Węgrom, sojusznikom Litwinów i wrogom Polski. Wciągu kilku minut odważni żołnierze przekroczyli linię graniczną i rozpoczęli bój, który został szybko przerwany przez sprytnych Łotyszy. Wykorzystując prawa dane przez Adminów i wypowiedzianą wojnę potomkom Bałtów zajęli oni tereny przygraniczne, a nasza armia nie mogła dalej walczyć. W ten sposób skończyła się niespełna jednodniowa wojna, po której propaganda sojuszu PEACE chciała ośmieszyć dzielnych ludzi poprzez oszczerstwa.

Wojna o niepodległość Słowacji

Pewna ilość polskich obywateli udało się na emigrację do Peru jak i na Słowację. Po pewnym czasie prezydentem tam został smrtan przewodnicząc tolerancyjnemu rządowi składającemu się z Słowaków, Polaków i Węgrów. Nagle południowi sąsiedzi gościnnego narodu najechali ich bezpodstawnie. Polacy zobowiązana sąsiedztwem jak i przyjaźnią oraz nienawiścią stawili się po stronie napadniętych.

Węgrzy obawiając się ogólnego potępienia postanowili wycofać się z zaanektowanego już państwa.

Kolejna wojna polsko-niemiecka

Za rządów prezydenta Cerbera nastąpił kolejny udany atak wojsk polskich na terytoria na zachód od Odry, czyli Saksonię, Brandenburgię oraz Pomorze Przednie. Rozsądny przywódca postanowił zostawić dalsze terytoria w spokoju z powodu ryzyka kontrataku poprowadzonego przez Węgry.

W między czasie, kolonia powstała w Peru została zaatakowana przez Brazylię i Argentynę. Dzięki szybkim decyzjom oraz działaniu elitarnych oddziałów bojowych tamtejsze zagrożenie zostało zażegnane.

Niedługo później, Polacy zaatakowali resztę regionów niemieckich i dzięki znacznemu wzrostowi demograficznemu łatwo opanowali te tereny. Ich sojusznicy, Hiszpanie walczyli wtedy z Francją, więc w ramach przekazały narodowi znad Wisły połowę tego kraju.

Niedługo później przez całą Polskę, którą wtedy można już było określić jako mocarstwo, przetoczyła się seria rebelii. Spowodowało to ponowne powstanie karłowatego państwa niemieckiego.

Epilog

Od tego czasu Polska jest krajem potężnym, a jej mieszkańcy żyją w zgodzie i harmonii... Do czasu.


KoniecPolecane artykuły na temat historii Polski


Autor: ScyzorykCK

Historia


Autor: Log18os

Historia Polski w skrócie

Historia, tom 1

Historia, tom 2

Historia, tom 3

Historia Polski na eRepublik Wiki

Historia Polskiej Polityki


Autor: Miudyk

Wspomnienia - czerwiec '08

Wspomnienia - lipiec '08

Wspomnienia - sierpień '08

Wspomnienia - wrzesień, październik '08

Wspomnienia - listopad '08

Wspomnienia - grudzień '08

Wspomnienia - styczeń '09

Wspomnienia - luty '09

Wspomnienia - marzec '09

Wspomnienia - kwiecień '09