Влезен данок

From eRepublik Official Wiki
Jump to navigation Jump to search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.pngIcon taxes.gif Влезен данок е наместен за државната администрација кога Генерален Директор зема пари од акаунтот на компанији. Исто така се одзема и од платите на вработените. Данокот се додава во државните фондови.
Пример
Ако сопсвеникот на компанијата сака да земе Icon - Money.png 100 CC од Храната компанија, и влезниот данок за храна е 5%, тогаш сопсвеникот добива Icon - Money.png 95 CC.
Пример 2
работникот работи во копанија за храна за Icon - Money.png 5.00 CC плата, а влезниот данок за компании за храна е 5%, тогаш вработениот зема Icon - Money.png 4.75 CC кога тој работи.

Данозите можат да се видат во економија табот во My country.

Види и


Back.gif Back to Даноци page