Lewdaism/Polski

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
PolskiIcon-Poland.png
EspañolIcon-Spain.png

Lewdaism jest religią założoną przez Desertfalcon po życiu, śmierci i zmartwychstaniu Mesjasza, którego imię brzmi Lewis. To wierzenie rozprzestrzenia się wśród wszystkich wśród tych nazwanych Lewis, w tym odniesieniu lub innym, ale jest skupiona wokół enigmatycznego i tajemniczego człowieka znanego tylko jako Lewis.

Lewis siedzi na swym tronie. Nikt nie jest pewny co oznacza X, aczkolwiek domniemywa się że oznacza to "Vendetta"

Początki Lewisa

Początki tajemniczej istoty znanej jako Lewis są trudne do udokumentowania, dają skromny przypuszczalny opis źródłowy przyszłego zbawcy. Pierwsze wzmianki jakie mamy o Lewisie oceniają go jako pracownika Central Intelligence Agency. W ciągu swojego życia Lewis wyjaśnił wiele rzeczy przedstawionych w sekcji "Nauczanie Lewisa" podczas gdy startował do urzędów publicznych, najpierw jako Prezydent a potem, po jego zmartwychwstaniu Kongresmen i Prezes Partii. Po kilku miesiącach życia Lewis w tajemniczy sposób zmarł. Ci którzy byli z nim blisko (w innym znaczeniu "uczniowie") byli zdruzgotani i zmieszani. Jednak na trzeci dzień po jego tajemniczej śmierci, Lewis powrócił do życia, najpierw pojawiając się tym, którzy znali go jako komentatora niewielkiej gazety. Wkrótce cały świat dowiedział się że Lewis powstał z martwych, prowadząc za sobą wielu którzy wierzą, że jest on Wschodzącym Mesjaszem eRepublik.

Narodziny Lewisismu (który ewoluował w Lewdaism) przypisuje się tym, którzy słuchali słowa i nauki Lewisa. Lewis nigdy nie twierdził że jest Mesjaszem, ale jego wyznawcy wierzyli coraz goręcej i goręcej poprzez ukryte przekazy które przemawiał, a które przepadły we wszystkich przekazach prócz słownych. Lewis emanował inteligencją i wdziękiem które były niezrównane w całym świecie i to przyciągnęło do niego wielu wyznawców. Kiedy umarł, jego uczniowie odczuli wielką stratę gdyż większość nauk Lewisa przepadło wraz z nim. Jednak po zmartwychwstaniu Lewisa kilku najzagorzalszych wyznawców (Najwyższy Kapłan Desertfalcon, Apostoł Emerick, i Święty Prorok Geno Garon) postawili sobie za zadanie udokumentować życie Lewisa, by nie zostało ponownie utracone.

Kontynuacja pracy Lewisa

Po jego zmartwychwstaniu Lewis rozpoczął współpracę z potężnymi ludźmi i zaprosił wielu przywódców Stanów Zjednoczonych. Wielu jego wyznawców wierzyło że jest to formowanie jego kościoła by zebrać razem przywódców największych narodów świata aby rozpocząć jego panowanie. Wyznawcy Lewdaismu rozpoczęli pisanie prac obrazujących działania i poglądy Lewisa. Księga Lewisa była tworzona przez Najwyższego Kapłana Desertfalcon dopóki nie podjął on decyzji o rozpoczęciu politycznej kariery. Emerick twierdzi że napisze biografię Lewisa, ale niewiadomą jest kiedy księga zostanie ukończona. W momencie pisania tego tekstu Geno Garon zintensyfikował swoje działania i ogłosił się nowym Świętym Prorokiem Lewdaismu.

Po tym gdy Mesjasz wstąpił do Najwyższego Miejsca, powiedział swoim uczniom by przetrwali i nie opłakiwali go. Odnotowano że ktoś w zagadkowy sposób udawał że jest Mesjaszem. Święty Prorok Geno Garon bada te zarzuty i będzie karał wszystkich oszukańczych "Anty-Lewisów" z całą mocą.

Nauczanie Lewisa

Najważniejsze założenia Lewdaismu są następujące:

 1. Lewis jest wschodzącym zbawcą.
 2. Lewis daje nam przykład jak żyć.
 3. Musimy podążać za przykładem Lewisa:
  1. Musimy zawsze przeskakiwać do wniosków jeśli nie posiadamy wystarczających informacji.
  2. Musimy nazywać "idiotami" tych którzy się z nami nie zgadzają.
  3. Kiedy dostajemy pogróżki to musimy poinformować że najwyższe władze narodu będą ścigać tych, którzy nam grożą.
  4. Musimy zawsze usuwać te rzeczy które mogą nam zaszkodzić. Jeśli nie możemy, żądamy usunięcia osób które je napisały

Teksty Lewisa

Broszura Po trzykroć

Lewis pewnego razu hojnie wsparł pośrednio kościół kwotą .03 gold. Lewdaism został zorganizowany przez grupę 3 mężczyzn. Lewis żył z nami jako Mesjasz przez 3 dni. Lewis zmarł i powstał ponownie 3 dni później. Lewis był w wieku 3 miesięcy kiedy umarł. Lewis startował na prezydenta 3 miesiące. Imię pierwszej osoby którą Lewis wybrał na swojego wiceprezydenta składało się z czterech grup po 3 litery. Ten wiceprezydent posiadał 24 dni doświadczenia, zatem 8 x 3. Lewis należał kiedyś do CIA, która składa się z 3 liter. Lewis miał 3 epoki w swoim życiu. Przed śmiercią, śmierć i po śmierci. Lewis miał aspiracje do zostania Prezydentem, który to składa się z 3 grup po 3 litery. To z pewnością najlepszy zawód dla niego. Lewis zorganizował konferencję 12/6 czyli 3 x 4 / 3 x 2

Z tych powodów, którzy którzy wychwalają Lewisa robią to trzykrotnie. Na przykład "Hail Lewis! Hail Lewis! Hail Lewis!"

Księga Lewisa

Więcej założeń Lewdaismu pochodzi z działań i życia Lewisa. Tutaj podany jest szybki przegląd będący podsumowaniem tego o czym mówi każda ewangelia Księgi Lewisa:

 • I- Przepowiednia Mesjasza
 • II- Mesjasz otrzymuje supermoce gdy znajduje się w łonie matki
 • III- Narodziny Mesjasza
 • IV- Upuszczenie na głowę Mesjasza
 • V- Mesjasz odkrywa że jest wyjątkowy
 • VI- Pierwszy dzień Mesjasza w szkole specjalnej
 • VII- Mesjasz wskakuje na stół, krzycząc: " Tak, możemy używać ostrych rzeczy! "
 • VIII- Mesjasz gromadzi swoich uczniów i daje im zadanie szerzenia dobrej nowiny w różnych częściach Stanów Zjednoczonych
 • IX- Mesjasz wpada w gniew, podpala wszystkich po czym stwierdza że odchodzi z gry
 • X- Mesjasz wraca dwa dni po tym jak odszedł
 • XI- Emerick zostaje potrącony przez autobus (i przegrywa grę)
 • XII- Mesjasz rozpoczyna gromadzenie wokół siebie światowych przywódców
 • XIII- Droga Mesjasza do Prezydencji świata

Znaczenie Lewisa

Michigan zostało uznane za pierwszy stan uznający Lewdaism i poszło krok dalej proklamując Lewdaism jako oficjalną religię stanową.

  "Uroczyście oznajmiam że Lewdaism został oficjalną religią stanu Michigan" 
(ChrisDF0, Kongresmen stanu Michigan [1])

Lewdaism skupia na sobie wiele uwagi zarówno pozytywnej jak i negatywnej od dużej grupy najbardziej zasłużonych inicjatorów w eRepublik wliczając Benn Dover, Leviathann, Billy Bob Joe, PrincessMedyPi, NoneSuch, Justinious_McWalburgson_III, William Shafer, Joeph Cole, Horice P Fossil, Vilarus i wielu innych. Jednym z wielu kanałów uwielbienia dla Lewisa jest Kościół Lewdaismu, gdzie wielu z wcześniej wspomnianych mężczyzn i kobiet deklaruje swoje poparcie dla Lewdaismu.

Lewdaism ma swoje korzenie w Stanach Zjednoczonych, gdzie według wierzeń narodził się Lewis i gdzie większość nauk Lewisa zostało otrzymanych przez jego uczniów. Chociaż Lewdaism posiada grupy wyznawców w Wielkiej Brytanii, Szwecji i Japonii to ogrom czcicieli Lewdaismu pozostaje w USA. Szacuje się że od 50 do 100 ludzi posiada zachowaną wiedzę o Lewisie i jego naukach a wielu więcej ma częściową wiedzę ale nie otrzymało jeszcze pełnego wtajemniczenia.