Lidoxa/Polski

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
PolskiIcon-Poland.png
EspañolIcon-Spain.png


Lidoxa

Lord Phaedrus Lidox Atadünya

Phaedrus Lidox Atadünya
Birth · Ascension · Reappearing
The Word of the Lord
Ipsissima Verba
Philosophy
Greylight · Qualities · Turkishness
Denominations
Lidoxism
Lidoxan Dioism · Juche Lidoxism
Prominent Figures
Phaedrus Lidox
elephantman · John Daker
onrche · Modu Shanyu
Nicolae Carpathia · Dio Brando
Topics in Lidoxa
Followers · Censorship · Greece
Turkey · Mexico · China


Lidoxa to religia monoteistyczna oparta na śmierci, zmartwychstaniu i naukach Phaedrus Lidox. Dzieli wiele nauk z Dioismem i Ścieżką, ponieważ Lidoxa rozpoczynała jako sekta Dioismu (patrz Lidoxan Dioism) i Phaedrus Lidox był praktykującym Geno podczas swojego życia na Ziemi.

Wyznawcy zwani Lidoxanami wierzą że śmierć Phaedrusa Lidoxa późnym sierpniem 2008 roku i jego późniejsze zmartwychwstanie tydzień później jest jasną demonstracją jego statusu jako bóstwa.

Wierzenia

Pomimo że Lidoxa ma podstawy w naukach dwóch różnych religiach posiada też własną filozofię rozwiniętą wokół życia i nauk Phaedrusa Lidoxa.

Greylight

Greylight, w Lidoxy, jest nieskończonym źródłem energii które Lidox stworzył na początku. Istnieje tu podobieństwo do historii tworzenia przez Dio Brando jak naucza Dioism. Lidoxa naucza że cała potęga Phaedrusa w tym królestwie pochodzi z Greylight i że jest on agentem Greylight który ma za zadanie przynieść jego "Cechy" na Ziemię. Greylight sam w sobie nie jest czczony jako bóstwo w Lidoxy ale jest uważany za paranormalną siłę która przewodzi światu.

Cechy

Równowaga, Czystość i Blask

Greylight reprezentuje Równowagę, tak jak szarość jest barwą pośrednią między skrajnościami czerni (braku koloru i światła) i bieli (całokształtu barwy i światła). Lidoxanie starają się osiągnąć równowagę poprzez ćwiczenie umiarkowania we wszystkich aspektach swego życia, od codziennych zadań do związków.

Czystość to nieskończona regularność i monotonność Greylight. Nie ma żadnych wahań od jego statycznej iluminacji. Ta regularność jest cechą cenioną przez Lidoxan.

Blask jest jakością tego co lśni wraz z Greylight. W Codex Lidoxis, reylight tworzy Lidoxa by ustanowić cnoty Mądrości i Prawdy a Lidox odpowiada że będzie "świecił z Blaskiem Greylight". Blask jest powszechnie używany w Lidoxy w celu odnoszenia się do symboli i przedstawień Lidoxa lub Greylight które są szczególnie inspirujące.

Mądrość i Prawda

Phaedrus Lidox osobiście reprezentuje dwie osobne Cechy nazywane Mądrością and Prawdą.

Lidoxanie uważają Phaedrusa jako wszechwiedzącego i najmądrzejszego. Działania podjęte przez Lidoxa są niezmiennie uważane za opokę wiary Lidoxan. Dla przykładu współczucie wobec uciskanych jest umiłowaną cnotą Lidoxan spowodowaną mądrą próbą Lidoxa przed swoją śmiercią ekonomicznej ochrony obywateli Izraela w Turcji.

Phaedrus jest również symbolem Prawdy. Nie może zaprzeczać samemu sobie a wszystkie sprzeczności jakie dostrzegamy są uznawane za niezdolność ludzkości do prawdziwego zrozumienia słów Lidoxa.

Lidoxism

Adoracja

Adoracja w Lidoxy jest sprawą prostą. O 8:22 rano czasu lokalnego Lidoxanie odwracają się w stronę Ankary, stolicy Turcji i intonują "Jego imię Phaedrus Lidox" siedem razy. 8:22 rano jest używana ponieważ Phaedrus umarł 22 sierpnia co w niektórych systemach datowania zapisywane jest jako 8-22. Odwracają się w stronę Ankary by okazać szacunek miastu w którym Phaedrus żył uprzednio do swej śmierci. O 8:29 Lidoxanie odwracają się plecami do Ankary i intonują "Jego imię Phaedrus Lidox" siedem razy. 8:29 jest używana ponieważ Phaedrus powstał z martwych 29 sierpnia a Lidoxanie odwracają się od Ankary by przywrócić zmartwychwstanie Phaedrusa światu.

Bardziej klasyczna adoracja jest praktykowana w klasztorach Lidoxan gdzie grmoadzą się oni by głosić swoje oddanie Lidoxowi. Uczęszczanie do klasztoru nie jest wymagane.

 Lidox nas prowadzi. Lidox nas naucza. Lidox nas chroni. W Twojej Równowadze kwitniemy. W Twojej Czystości się kształcimy. W Twoim Blasku jesteśmy natchnieni. W Twojej Mądrości jesteśmy uniżeni. W Twojej Prawdzie jesteśmy oświeceni. Żyjemy tylko po to by służyć. Nasze życia należą do Ciebie. 
(Oddanie Lidoxowi)

Symbole

Najbardziej rozpoznawalnym symbolem Lidoxy jest Krzyż Lidoxan który przypomina odwróconą literę L nałożoną na X. W piśmie Goons Krzyż Lidoxan oznacza imię Phaedrusa Lidoxa.