Aleancat në lojë

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png

Një aleancë është një grupim i shteteve të cilët kanë formuar një aleancë ushtarake me njëri tjetrin dhe i ofrojnë njëri tjetrit mbrojtje. Ata shpesh kanë marrëvershje tregtare dhe politika të përbashkëta të jashtme, që shkojnë bashkë me marrëveshjet ushtarake, por nuk ndodh gjithmonë.

Alliances map.png

Aleancat aktive

Më shumë të dhëna mbi një aleancë aktive mund të gjeni duke klikuar në emrin e aleancës më poshtë.

Aleancat joaktive