حزب مـهـر

From eRepublik Official Wiki
Jump to navigation Jump to search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
فارسیIcon-Iran.png


اطلاعات اصلی
کشور Flag-Iran.jpg Iran
وب سایت mehr.erep.ir
تشکلات Jun 2009
سیاست
رییس Sina.Tehrani
معاون رییس Hossein M
اعضا 59
Rank 2
مجلس 11/40 کرسی, 28%
گرایش میانه رو
ایدئولوژی استقلال فکری،خرد جمعی ، اخلاق


درباره مهر

حزب مهر با ترکیبی از با تجربه ترهای دنیای مجازی و تازه واردین و بر پایه سه اصل :"خرد جمعی" ، "استقلال فکری" ،"اخلاق" یکی از احزاب بسیار قدرتمند ایران مجازی به شمار می رود

حمایت از اعضای تازه وارد یکی از اصلی ترین برنامه های این حزب است اما نه با اعمال زشتی چون تجهیز اعضا(خرید مغز شما در ازای چند اسلحه) ، زیرا اعضای "مهر" در کنار هم نه برای تجهیز بلکه به خاطر رفاقت و صمیمیت و با هم بودن جمع شده اند و این مسئله باعث می شود کمک به تازه واردین عزیز برای اعضای "مهر" کمک به یک دوست باشد.

انتخاب فردی در این حزب معنایی ندارد،همه اعضا با هم برابرند و همه حق دخالت در تک تک امور حزب رو دارند در مهر فعالیت بیشتر یعنی پیشرفت بیشتر

اعضای "مهر" وقتی نظر شما رو می خوانند به عدد کنار آواتارتان نگاه نمی کنند.صرفاً کلام شماست که در "مهر" جایگاه دارد،نه روابط و لول و مقام شما. در حزب مهر ارزش دنیای مجازی نه به قدرت مجازی است ،نه پول مجازی،نه کارخانه مجازی و نه به هیچ چیز دیگر جز دوستی های حقیقیی که از دنیای مجازی آغاز می شود. ریشه های درخت مهر احترام جمعی،آرامش فکری و دوستی است که ثمره اش چیزی جز خرد جمعی،استقلال فکری و اخلاق نیست.

تمام اعضای مهر به این جمله معتقدند که: از دوستانتان حمایت کنید،به دشمنانتان احترام بگذارید،حتی اگر که پلاتو به خاطر این مسائل به شما مدالی نمی دهد


دست به دست هم دهیم به مهر میهن خویش را کنیم آباد

اهداف

1- ایجاد فضای مستقل فکری در محیط سیاسی جامعه مجازی ایران

2- به کارگیری خرد جمعی در امور سیاسی ایران مجازی

3- وجه دوباره بخشیدن به اخلاق مداری و دمیدن دوباره اخلاق در محیط سیاسی ایران مجازی

4- ایجاد احترام متقابل بین تمام احزاب کشور مجازی ایران

اساسنامه

در حقیقت حزب مهر تنها حزب ایران است که دارای اساسنامه ای کامل ،دقیق و دموکراتیک است. اساسنامه حزب مهر بر اساس اصول اصلی دموکراسی و در راستای شعار استقلال فکری،خرد جمعی و احترام تدوین در ماه های می،جون و جولای 2013 نوشته شد و در رفراندوم های متعددی به رای گیری گذاشته شد.

بخش های تشکیل دهنده اساسنامه

1- خط مشی

2- ساختار سازمانی

3- ساختار ارتقائی

4- انتخابات و اعتلاف

5- ساختار تغییر و اصلاح قانون

که هر بخش دارای زیر مجموعه های مخصوص به خود است.

خط مشی

در بخش خط مشی،اساسنامه به شعائر و اهداف مهر می پردازد.اهدافی که هر شخصی در "مهر" می بایست حتماً در چهارچوب آن‏ها عمل نماید و به هیچ عنوان نباید از آن چهارچوب خارج شود در غیر این صورت جریمه خواهد شد.

ساختار سازمانی

در این بخش به چارت سازمانی مهر پرداخته شده است و ساختار مدیریتی "مهر" و همچنین وظایف هر عضو بر اساس این بخش ایجاد شده است

ساختار ارتقائی

در بخش ساختار ارتقائی به چگونگی پیشرفت پله پله افراد از یک عضو عادی به بالاترین مقام های "مهر" اشاره شده است.طبق این بخش هر شخص در صورت داشتن فعالیت بالا،شناخته می شود و فارق از دوستی ها و دشمنی های کورکورانه پله های طرقی را در مهر می پیماید.

انتخابات

در بخش انتخابات به انتخابات های داخلی "مهر" پرداخته شده است.همانطور که گفته شد در "مهر" اصول دموکراتیک کاملاً برقرار است(که این مسئله راه را برای پیشرفت تازه واردین بدون لابی که فعالیت بالایی دارند باز می کند).یکی از همین اصول انتخابات های داخلی مهر است.در "مهر"(برخلاف سایر احزاب) برای همه چیز انتخابات برگذار می شود،برای تنظیم لیست اولویت مجلس، برای ریاست حزب و حتی برای اعلام کاندیداتوری ریاست جمهوری.

ساختار تغییر و اصلاح قانون

این بخش نیز به مراحل مورد نیاز برای تغییر و اصلاح اساسنامه می پردازد و مشخص می نماید در صورتی که در آینده ایرادات و نواقصی در اساسنامه به وجود آمد طی چه مراحلی این ارادات باید رفع گردد

تاریخچه

آغاز

"مهر" در ماه Nov سال 2009 میلادی توسط negar.shفعالیت رسمی و جدی خود را آغاز نمود.مهر از همان ابتدا حزبی میانه رو و دور از دعواها و جنجال های سیاسی بود و تنها به فکر موفقیت و پیشرفت ایران مجازی بوده و هست.

در ماه نوامبر 2010 حزب مهر رسماً وارد 5 حزب برتر ایران شد و سپس پس از دو ماه از بین احزاب برتر خارج شد و باز در مارس 2012 به این جمع رفت و باز پس از گذشت 4 ماه از این بین خارج شد و دورانی همچون خواب زمستانی را گذراند

تولد دوباره

در ماه دسامبر 2012 جمعی از شهروندان بی طرف،با نفوذ و شناخته شده ایران مجازی ، با هدف ایجاد حزبی بزرگ در مسیر استقلال فکری، خرد جمعی و اخلاق مداری به مهر آمدند.این افراد اولین شورای مرکزی "مهر" را تشکیل دادند و فعالیت گسترده خود برای احیاء "مهر" را آغاز نمودند.

شورای مرکزی "مهر" به عنوان اولین شخص در رای گیری داخلی Persian Myth را به عنوان رئیس حزب در ماه ژانویه 2013 انتخاب نمود.در این ماه به برخی از امور پایه ای مهر رسیدگی شد و حزب مهر آمادگی ورود به عرصه سیاسی کشور را پیدا کرد.

در دو ماه بعد Gladiator H به عنوان رئیس حزب انتخاب شد و "مهر" عضو گیری چشم گیری نمود تا آن جا که در ماه دوم به جمع 5 حزب پرجمعیت ایران پیوست.همچنین در انتخابات فوریه 2013 کاندید رسمی "مهر" با حمایت سایر احزاب رئیس جمهور ایران مجازی شد و اما در ماه آپریل باز از بین 5 حزب پر جمعیت ایران خارج شد. "مهر" در می 2013 با عضوگیری مجدد به جمع 5 حزب برتر پیوست و هم اکنور چهارمین حزب پر جمعیت ایران مجازی محسوب می گردد.