Main Page/Македонски

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
English
ShqipIcon-Albania.png
БеларускаяIcon-Belarus.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
ქართულიIcon-Georgia.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
日本語Icon-Japan.png
한글Icon-South Korea.png
LatviešuIcon-Latvia.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png
ERepublik wiki.png
Добродојдовде на еРепублик енциклопедијата,
Официјалната онлајн енциклопедија на браузер играта eRepublik.
Во моментов, 23.04.2024, има 27,448 статии, од кои 146 на македонски јазик.
Започнувањеedit

Користете го менито погоре или секции подолу за да дознаете повеќе за другите аспекти на играта. Ако сте нов граѓанин Вие би можеле да ги видете следните статии:

За вики...edit

еРепублик Вики е создадена и управувана од корисниците за корисниците. Граѓани како Вас може да прават се за енциклопедијата освен да создаваат нови вики корисници.

Како и сите енциклопедии така и вики е основана на неутрални и фактички информации.

(Прочитај повеќе...)


Избрани сегашни случувањаedit

Петта Светска Војна е сегашната интерконтинентална војна која започна во март 2011. Многу држави учествуваа во поврзани конфликти кои држави беа членки на трите најголеми сојузи кои беа во тоа време а тоа се Terra, ONE и EDEN.

Војна се проширила од европските, северноамериканските и јужноамериканските фронтови низ фронтови низ целиот свет така што државите почнале да учествуваат во различни заеднички одбранбени пактови и различни сојузи. (Повеќе...)

Избрани историски статииedit

Инвазијата на АТЛАНТИС (ATLANTIS) над Франција се одвиваше под кодното име Операција Француски Тост и е инвазија организирана од страна на АТЛАНТИС (ATLANTIS) против Франција. Започна на 28-ми декември 2008 откако Шпанија и објави војна на Франција. Кратко после ова Америка, Велика Британија, Канада и Шведска и објавија војна на Франција. (Повеќе...)


Економијаedit

Дали сакате да добиете повеќе информации за:

Ако ве заинтересирале овие теми тогаш можете да видите други статии поврзани со економијата на Новиот Свет.Последни случувањаedit
Вестиedit