Portali

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
English
ShqipIcon-Albania.png
БеларускаяIcon-Belarus.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
ქართულიIcon-Georgia.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
日本語Icon-Japan.png
한글Icon-South Korea.png
LatviešuIcon-Latvia.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png
ERepublik wiki.png
Mirë se erdhët në Enciklopedinë e eRepublik,
Enciklopedia zyrtare on-line e lojës se bazuar në browserin eRepublik.
Tani për tani, 25,06,2021 kemi një total prej 24,768 artikujsh.
Si të ja filloshedit

Përdorni menynë e lojës sipër ose seksionet poshtë për të marrë informacione në aspekte të ndryshme të lojës. Nëse je qytetar i ri,ndoshta do të dëshiroje ti hedhje një sy artikujve më poshtë:

Për këtë wiki...edit

Wiki i eRepublik është i krijuar dhe administruar nga përdoruesit për përdoruesit.Qytetarët sikur ti bëjnë gjithçka përveç krijimit të llogarive në wiki..

SIkur të gjitha enciklopeditë,wiki është bazuar në informacione neutrale dhe me fakte.

(Lexo më shumë...)


Zgjidh ngjarjet e tanishmeedit

Lufta e Pestë Botërore është një luftë inter-kontinentale e tanishme e cila ka filluar në mars të vitit 2011. Edhe pse shumë shtete kan marrë pjesë në konfliktet e lidhura, ndërluftuesit primar kanë qenë të gjithë anëtar të 3 aleancave aktive,e keto jane Terra, ONE, dhe EDEN.

Lufta,gjerë më sot,ishte kompozuar fillimisht në Evropë,Amerikë Veriore dhe Amerikë Jugore, edhe pse shumë shtete në gjithë botën kanë marr pjesë me Pakte të mbrojtjes reciproke dhe aleatët e lidhur. (Më shumë...)

Artikujt historik të pëzgjedhuredit

Pushtimi i Francës nga ATLANTIS, me emrin e koduar Operation French Toast, është një pushtim i organizuar nga ATLANTIS kundër Francës. Ka filluar më 28 Dhjetor, 2008, pasi Spanja i deklaroj luftë Francës.Pak pas kësaj dhe USA, Mbretëria e Bashkuar, Kanadaja dhe Suedia i deklaroj luftë Francës. (Më shumë...)


Ushtarakjaedit
Ekonomiaedit

Do të dëshironit të mbledhni informacione rreth:

Nëse ua ke marrur dorën artikujve të këtillë,atëherë mund të shohësh artikujt e lidhur me ekonominë e New World.


Politikatedit
Mediatedit