Vendi i Tregut

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
عربيIcon-Arabic.png
БеларускаяIcon-Belarus.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
ქართულიIcon-Georgia.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png

Përdoruesit duhet të selektojnë Vendi i Tregut në menunë Market për të blerë gjërat e krijuara ose materialet bazë.

Kërkimi i produkteve

Më shumë produkte mund të gjenden duke klikuar shigjetat në të dyja anët e listës së produkteve.

Kur të hapni vendin e tregut do të shihni një menu të thjeshtë me produkte. Lart në të djathtë mund të ndërroni shtetin. Në inventarin tuaj,mund të gjeni hapësira të zbrazëta. Zgjidhni produktin të cilin kërkoni duke klikuar ikonën e saj në listë.

  • Qytetarët mund të blejnë të gjitha produktet,përveç spitaleve dhe sistemeve mbrojtëse.
  • Shtetet mund të blejnë: Spitalet dhe sistemin mbrojtës

Filtrat

Pasi të zgjidhni produktin që doni të blini, mund të zgjidhni kualitetin e saj duke përdorur butonat poshtë selektimit të produktit. Selekto një buton për kualitetin e produktit. Duke iu afruar pranë njërit prej butonave, kualiteti i produkteve do të shfaqet poshtë butonit të selektuar. Pas klikimit në njërin prej butonave të kualitetit,do të shfaqen rezultatet e kërkimit mëposhtë. Pamjet në çdo buton tregojnë sesi duket artikulli sipas nivelit të kualitetit që ka.

Nëse dëshironi të ndërroni produktin,mund ta bëni thjesht duke klikuar ikonën e produktit sipër filtrave.

Rezultatet

Lart në treg,mund të shihni atributet e selektuara. Ato mund t'i ndryshoni duke klikuar butonin "Ndrysho". Rezultatet që do të shfaqen do të jenë të renditura duke filluar nga çmimet më të lira. Ju mund të shikoni atributet e produktit duke afruar mouse-in pranë kolonës së produktit. Gjithashtu mund të shihni shitësin,sasinë dhe çmimin.

Products


Back.gif Ktheu tek faqja Market